Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik tartható...

Szerintetek melyik tartható jobban panelban? Mudi vagy beagle?

Figyelt kérdés
Ha lehet indokoljátok is. Köszönöm.

2020. jún. 27. 22:13
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
79%

A mudiról azt olvastam, hogy ugatós, ez meg konfliktusforrás lehet a szomszédokkal. A beagle rövid szőrű, emiatt ő inkább benti kutya.

Nekem egy másik terelő vonalú mentett keverékem van lakásban, nem ugatós, sportolok vele, tanítom, kiegyensúlyozott. Most, hogy bejött a 30 fokos meleg, kevésbé aktív, kint is inkább lefekszik az árnyékba.

Nem minden kutya való lakásba, de az erősen túlzás, hogy semmilyen, vagy csak az ölebek. A gazditól is függ. Én pl szabadidőmben szeretek kirándulni, teljesítménytúrázni, kocogni, és olyan kutyát kerestem, aki ezekben társam lehet. Viszont lakásban élek, mert nem volt pénzem kertes házra. Mentett kutyával meg még segítettem is, tele vannak a menhelyek.

2020. jún. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
100%

Nekem beagle volt.

Napi 4 óra séta/futás/játék mellett tökéletes kutya volt.

Hétvégeken meg 6-8 órát is kirándultunk, nagyon szerette, de ha valamiért elmaradt, akkor sem szedte szét a házat.

2020. jún. 28. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
71%

Az ilyen panelkutya-ellenesek mit szolnanak ahhoz, ha meglatnanak minket a 4 kutyankkal kijonni a lakasbol?😂

Nem tudom melyiket ajanlanam jobban lakasba, a mudi talan konnyebben tanithato, jobban egyutt tud mukodni a gazdajaval, mig a beagle egy nagyon makacs vadaszkutya, az osszhangot tobb munkaval jar vele megtalalni. Mindkettonek kello mozgas es feladat kell legyen biztositva, illetve a fegyelem nagyon fontos, foleg egy makacs vadaszkutyanal.

A beagle is borzasztoan ugatos tud lenni egyebkent, ha nincs eleget foglalkozva vele, akkor ugat es nagyon kitartoan (sajnos eddig en csak ilyen panel-beagle kutyakkal talalkoztam).

Nekem olyan 50-50, de ha csak a jellemet nezzuk es fontos, hogy gazdibaratabb kutya legyen, akkor mudit valasztanek.

2020. jún. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
13%
13-as nem kellene meglátni, mert érezném a szagot már bocs... ennyi kutya mellett panelben háztartásbelinek kellene lenni ahhoz, hogy mindig tiszta legyen a lakás, a többiről ne is beszéljünk...
2020. jún. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
70%
2 beagle-m van, semmi baj velük. Persze rosszalkodnak, de nem tökmindegy, hogy a bútort rágják szét vagy a veteményest kaparják ki az udvaron? A kutyatartás ezzel jár, időnként történnek károk. De inkább a ruhám legyen szőrös, mint a szívem ..
2020. jún. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat.


A saját lakásában mindenki azt tart, amit akar. Engem a felettem lakó gyerek csorda idegesít, mert baromi hangosak, de hát ez pont senkit nem érdekelne. Én elviselem a 5 gyereket, akkor mások is el tudnak viselni 4 kutyát. Annyi ne ugassanak egész nap.

2020. jún. 28. 11:57
 17/43 anonim ***** válasza:
19%
Azért még mindig vannak emberek, akik szalmabábokat gyártanak....
2020. jún. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
35%

Ne menjünk bele egy parttalan vitába, de gyerek teljesen más, mint egy kutya. A gyerek ember, és ember család tagja, azzal egyetértek, hogy még kell őket nevelni.


De a kutya, főleg a nagyobb testűek, vagy mozgásigényes fajták (ilyen a mudi és a beagle is) nem egy 50-60 négyzetméteres lakásba valók, mondhat bárki bármit. Hiába takaróznak azzal, hogy a kertes házban sincs jobb soruk. Eltekintve a láncra vert szerencsétlen kutyáktól, de, jobb helyük van.

Felettünk egy labrador lakik, mindent elkövetnek a gazdái, tényleg példamutató, ahogy a kutyával bánnak, de szegényt akármikor leviszik sétálni, látszik, hogy büntetésként éli meg, mikor vissza kell mennie a lakásba.

2020. jún. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:

Nem vitatkozni akarok. Egy gyereknek is a kertes ház lenne az ideális. Nekem is. De mivel nem mindenki engedheti meg a kertes házat, így marad a panel. Nyaralónk egyébként kertes ház. Szomszéd kutyái soha az életben nem voltak sétálni és minden szart ugatnak. Az itteni kerti kutyák 90%-a ez a színvonal. Napi 1 órát se foglalkoznak velük, mert hát minek. Ott a kert. Enni, inni kapnak, néha egy kis simogatás aztán jó napot. Nagyon kevés kutyát sétáltatnak, szocializálva egyáltalán nincsenek. Szóval hozzáállás kérdése. Kertben és panelban is lehet szarul kutyát tartani.


Egyébként én is a beaglet gondoltam jobban panelban tarthatónak.

2020. jún. 28. 12:24
 20/43 anonim ***** válasza:
36%

Bírom az ilyen "én azé is azt csinálok amit akarok" stílusú bunkókat.

Eleve, egy gyereknek nagyobb létjogosultsága van a lakásban, mint egy kutyának. Főleg egy nagy kutyának, egy kis lakásban.

A szomszédok nem kötelesek eltűrni sem az uagtást, sem a tőletek áradó kutyabűzt. Alattunk egy Dobermant meg tartottak 40 nm-en. És így nyáron nyitott ablaknál, iszonyatosan lehetett érezni a kutyabűzt még a mi lakásunkba is. Nem beszélve az ugatásról. Ezért a szomszéd simán feljelenthet.

2020. jún. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!