Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyat vegyek?

Milyen kutyat vegyek?

Figyelt kérdés

Igazából nem is ez lenne a kérdésem, csak valamit oda beírtam 😂 (Itt az elején még leszogezném nem a közeljövőben tervezek megegy kutyát örökbe fogadni/venni)

Na de:

•szeretnek második kutyat(nagytestű/kozepeset)

•elso kotyam: nagyon védi a területet, de a macskákat is meg tudta szokni, sosem harap csak ugat az idegenekre. Nagytestű, 40 cm marmagasságú.

•olyan kutyát szeretnék ami jól kijön a másikkal (tudom, személyiség kérdése, de na, értitek), illetve családi kutya, és tanítható. Nem versenyekre vinném, hobbiból lenne❤️

•amit tudok neki nyújtani: sok törődés, kutyasuli, kutyajátszótér a közelben, illetve egy hatalmas kert és egy 2 szintes ház.

•nrm beteges kutyát szeretnék (kifejtem: nem nyomott orrú mint a boxer, és nem lejtett hátú mint a németjuhász)

És ja asszem így ennyi. ☺️



#kutya #választás #Második kutyus
2020. jún. 28. 15:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Több ezer a leírásodnak megfelelő keverék van menhelyeken.


Fajták közül magyar vizslát, szettereket javasolnék.

2020. jún. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
90%
golden retriever / labrador retriever
2020. jún. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Igazából rengeteg fajta közül válogathatsz, mert igazából amiket leírtál, az elég kevés kutyát zár ki a "versenyből". Nekem így rögtön a retrieverek jutottak eszembe. Családi kutyák, könnyen taníthatóak... Nekem labradorom van, a másik kutyámmal is nagyon jól kijön. Retrievereken kívül igazából hirtelen nem is jut eszembe más konkrét fajta, de igazából kb. mindenféle szóba jöhet akkor szerintem.
2020. jún. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
A 40cm mióta nagy?
2020. jún. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
65%
Amióta az átlag kutyák a csivavák...
2020. jún. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%
boccccs
2020. jún. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Golden retriever, labrador retriever
2020. jún. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Keverék menhelyről. Ha fajtatisztát szeretnél, akkor pl. jó golden retriever, attól függ, mennyit szánnál rá, 200 ezer felett kezdődik az áruk.

Ha megbízható tenyésztőtől veszed, nem lesz beteges nagy valószínűséggel.


Előtte gondold át, mennyire jól szocializált a meglévő kutyád? Hogyan reagál idegen kutyákra? Azon belül kölykökre? A saját területén elvisel-e vendégkutyát?

2020. jún. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát eddig még nagyon nem próbáltunk idegen kutyát hozni, egyszer volt egy nála nagyobb goldi (hozzátenném, most is goldim van csak keverék) és öt nagyon megugatta
2020. jún. 28. 20:43
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem (csak) az új kutyánál lesz kérdés, hogy kijön-e a meglévővel, inkább a meglévő lehet az, aki a jövevényt betolakodónak érezheti, úgyhogy semmiképpen se lepd meg egy új kutyával, hanem ismertesd össze őket, mielőtt az újat hazaviszed.
2020. jún. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!