Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szívférgesség tesztet nem...

Szívférgesség tesztet nem késő még csináltatni? Hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy kicsit megkéstem, mert már beindult a szúnyog szezon, de most hétvégén tudom megcsináltatni. 1 éves kutyáról van szó. Hogyan zajlik a teszt? Utána a doki ad tablettát megelőzéshez, vagy azt máshol kell megvenni? Mi a teendő, ha pozitív a teszt? Kb mennyibe kerül a teszt + tabletta összesen?

2020. jún. 29. 13:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
57%

Szia, én épp nemrég csináltattam 13 éves kutyánál. Sosem késő, miért lenne?


Vesznek vért tőle, ebből 3 féle tesztet is csinálnak. Ha mind a három negatív, akkor mehet a tabletta. Nekem másnapra meglett az eredmény. Elég messze volt ahol csinálták, úgyhogy elkértem emailben a leletet és elugrottam egy közeli dokihoz, hogy adjon milprazont. bevitte a gépbe, és ennyi.

2020. jún. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Ha a teszt pozitív akkor pedig az orvos fogja eldönteni a továbbiakat. Elvileg nem mindegy mennyire pozitív, tehát nem mindegy, hogy milyen szakaszban van a kutya. Ha már 30 centis férgek vannak a szívében akkor egész más a kezelés, mintha csak friss fertőzöttség lenne. Ne gondolj erre, essetek túl, vélhetően negatív lesz, és mehet a védekezés.
2020. jún. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%
Eddig már kapnia kellett volna szívférgesség elleni védelmet!
2020. jún. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

#3 igaz, de ezzel nem túl hasznos a válaszod, és ezzel nem segítesz a kérdezőnek.


Én azt mondom, hogy jobb későn mint soha, teszteld, aztán mehet a tabi!

2020. jún. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
Igaz. Én csak a felelős tartást kérdőjelezem meg mindig ilyenkor. 9 éve van itthon a szívférgesség, ha valaki nem védekezik ellene, ha valakit ez nem érdekli, nem néz még utána sem, annak valójában nem is kellene kutyát tartani.
2020. jún. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
79%
Éppen azt teszi a kérdező, nem zavar?
2020. jún. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
74%

Olyan kedves és alapos vagy, hogy így tudatlanul, mindenféle rákérdezés nélkül, egyetlen ártalmatlan kérdésből kijelented, hogy nem kéne kutyát tartania.


Végtelenül boldogtalan ember lehetsz. :(

2020. jún. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%
3 hónapos kortól kell védekezni. Nem 1 éves kor utántól. Nem zavar?
2020. jún. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Léteznek olyan élethelyzetek, főleg egy világjárvány kellős közepén, hogy tolódnak a dolgok, és megesik, hogy hiba csúszik a gépezetbe. Ezer dolog lehet mögötte, amire nyilvánvalóan azt mondaná bárki, hogy megérti, hogy tolódott a dolog. Örülj magadnak, hogy tökéletes vagy, veregesd meg a vállad, és ülj le szépen.


Pöfögés helyett inkább adj hasznos tanácsokat, mert ez a kardoskodás unalmas.


A kérdező gondoskodik a kutyájáról.

2020. jún. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak köszönöm.


Másiknak: honnan tudod hogy mikor került hozzám a kutya?


Egyébként csak pár éve beszélnek szívférgességről nálunk, állatorvos sem említette egy szóval se. Ha nem olvasok róla egy kutyás csoportban, azt se tudnám, hogy létezik.

2020. jún. 29. 22:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!