Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet a kutyám szívférges?

Lehet a kutyám szívférges?

Figyelt kérdés
Tavaly csináltattam neki tesztet akkor nem volt az astam is neki a gyógyszert de csak 1* mert utána elfelejtettem. Ez volt másjusban azt hiszem tehát kb június végéig védett kb. Tavaly nem is voltak szúnyogok szúnyogcsípést sem láttam rajta (elég rövid szőrű mindent észre veszek rajta) és most teszt nélkül megint adom neki a szívférgesség elleni tablettát. Tünete nincsen csak allergiás és abból kifolyólag.
2020. ápr. 10. 04:08
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja viszont januártól kapta a symparicát ami úgy tudom csak kullancs bolha ellen van. Talán max novemberben és decemberben nem kapta a symparicát. Tegnap voltam vele az állatorvosnál az allergiája miatt akkor egyébként teljesen átnézte. Megjallgatta a tüdejét szívét azzal a szarral. Csak most elkezdtem félni valamiért.
2020. ápr. 10. 04:28
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Teszt nélkül nem adhatsz neki szívférgesség ellen semmit! Egyrészt ha jól tudom csak az orvos adhat ilyen tablettát teszt után, másrészt ha szívférges és beadod neki akár el is pusztulhat a kutya.
2020. ápr. 10. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

#2: nem, akárki megveheti a bogyót az állatpatikában, mi sem ott vesszük ahol teszteltetünk, még kutya sem kell hozzá, nemhogy teszt.

Kérdező, ilyen hosszú kihagyás után teszt nélkül a szívféreghajtóval simán ki lehet nyírni a kutyát, mivel, ha vannak, az elpusztuló szívférgek elzárják az ereket. Most, hogy már elkezdted adni (habár nem tudom, mikor), és ez nem történt meg, valószínűleg megúsztátok, de ne csinálj ilyet többet, mert baromi veszélyes. Igazából 2 hónapnyi kihagyás után már tesztelni tanácsos (hacsak nem tél közepén volt ez a két hónap, de nálatok nem).

2020. ápr. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Simán lehet. Ha nem folyamatosan adod a szívférgesség elleni szert, akkor utána teszt nélkül újra elkezdeni orosz rulett.
2020. ápr. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
1 hónapja kapta a szívférgesség elleni tablettát és az állatorvosnál a 2 asszisztens mondta, hogy nyugodtan adhatom neki mert télen úgy sem volt szúnyog. De egyébként én nyáron sem láttam nálunk még emlékszem csodálkoztunk is, hogy nincs. Ha meg tavaly elkapta volna az kijött volna már mostanra nem?
2020. ápr. 10. 07:39
 6/12 anonim ***** válasza:

Azt írtad a kérdésedben hogy tavaly júniusban kapott utoljára szívféreghajtót, júliustól októberig akármikor megcsíphette fertőzött szúnyog. A simparica, bár nem ismerem, de legjobb tudomásom szerint nem szívféreghajtó, milbemax, milprazon és nexgard spectra az, amit az ellen adni szoktak havonta.

A szívférgesség nem úgy működik, mint egy megfázás, hogy "kijön rajta", lassú folyamat. Megcsípi a fertőzött szúnyog, utána szép lassan felszaporodnak a vérében és egyre rosszabbul lesz, de nem egyik napról a másikra, hosszú a tünetmentesség. Sokan nem is gondolnak rá, amikor egyszercsak elkezd köhögni a kutyájuk.

Azért kell folyamatosan adni a szívféreghajtót, mert a vérben szívférgek különféle kifejlettségi állapotokban vannak, és ha sok a kifejlett féreg, a szívféreghajtó egyszerre hajtja ki az egészet, az elpusztult kifejlett férgek elzárják a vér útját. Ha egy hónapja kapta a bogyót és nem okozott súlyos tüneteket, akkor valószínűleg nem férges. De illett volna tesztelni előtte.

2020. ápr. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem igazán voltak itt szúnyogok még csodálkoztunk is rajta. És megkérdeztem 2 asszisztens elmondtam nekik akkoe ezt és ők azt mondták adhatom. De akkor megcsináltatom neki. 3 hete kapta a szívférgesség ellenit
2020. ápr. 10. 08:24
 8/12 anonim ***** válasza:

"nem, akárki megveheti a bogyót az állatpatikában, mi sem ott vesszük ahol teszteltetünk, még kutya sem kell hozzá, nemhogy teszt."


Hiszen ezek vényköteles tabletták, vény nélkül nem szabadna odaadniuk!

2020. ápr. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem jön ki mostanra, mert csak a durva fertőzésnél kezd el a kutya köhögni és gyengülni. Amikor már tele van a tüdeje és szíve kifejlett férgekkel.

És vannak apróbb szúnyogok is, amik szintén terjesztik a férget. Igen, lehet szívférges a kutyád

2020. ápr. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9 nézd, ez lehet hogy így van, vagy így kellene legyen, de az évek során vagy három különféle állatpatikában vettem már Nexgard Spectrát, sehol sem kértek semmilyen vényt, teszteredményt vagy kutyát. Ez a rögvalóság.
2020. ápr. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!