Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van 5db kutyám milyen eledelt...

Van 5db kutyám milyen eledelt ajánlotok hogy olcsón kijövök?

Figyelt kérdés
Eddig száraz kutyaeledelt vettem nekik 3kg 900ft de nagyon sok kell nekik és hamar elfogy tudnátok olcsóbb megoldást?Ételmaradékokat a macskáknak adjuk!

2020. júl. 1. 09:14
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
79%
#20, hat ha neked a csirkefarhat, zuza rizzsel zoldseggel moslek, akkor mazel tov -.- ...
2020. júl. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
28%
Én ilyen árkategóriájú tápot viszek nagy mennyiségben menhelyken adományként.
2020. júl. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
81%

10-es, én Platinummal, marhahússal, marhamájjal, és vadhússal etetek, de amikor betegség miatt nagyon nem volt hajlandó enni (orvosi beleegyezéssel) hajlandó voltam csak neki pár szelet rántott csirkemellet készíteni. Remélem most alaposan kivertem nálad a biztosítékot! :D


20-as, te pedig gondolt át, amit írtál. Megvenni állateledel boltban a különféle főzni való húsokat, még mindig százszor jobb, mint egy kritikán aluli olcsó gagyi táp. Bármelyik állatorvost megkérdezed, egyet fog érteni.


Kérdező, a 300 ft/kg tápot már véleményezni sem tudom, annyira szar lehet. Ha nem futja kutyákra, akkor nem kell tartani, ilyen egyszerű. Kérj segítséget egy állatvédő szervezettől, akik majd megpróbálnak segíteni a kutyáknak/macskáknak olyan gazdát találni, aki képes őket a fajuknak megfelelő táplálékot biztosítani. Így csak kitolsz velük. Te például képes lennél egész életedben napi két szelet vajas kenyéren élni?

2020. júl. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
92%

Ez kb olyan mint az az érdekes társadalmi jelenség, mint amikor már két gyerekkel is mélyszegénységben él a család, áram, fűtés nincs a házban de azért még bevállalnak 4-4 gyereket.


Nem azzal van a probléma, hogy szegények, hanem hogy hülyék, felelőtlenek és nem csak a saját jövőjüket köpik szembe, hanem a gyerekeikét is.


Lehet sarkított a példa, de nem lenne jobb egy kutyát tisztességesen tartani? Helyette 5 minőségi éhezésben szenved.

2020. júl. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
35%

Hiányzik belőle mindenfele vitamin, plusz ki is fő, az a kevés, ami van benne. Disznóhúst alapból nem adunk. Es mivel csak csirke ez így kevés, halat, vörös/vadhúst, minden félét kell adni NYERSEN! Nem főzve... Vagy szuperprémium táp. Közte nincs jó alternatíva... a kis olcsó parizsis meg kolbászos részt amivel etetsz miért hagytad ki az utóbbi válaszodból?! :D


Moslék, amit adsz, annak is az alja...

2020. júl. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
84%

Ahogy valaki leírta előttem a kulcsmondatot:


Ha állatot akarsz tartani akkor ne a minimálisra törekedj, hanem az optimális szintet biztosítsd neki!


A menhelyeket felesleges idekeverni, azt a rengeteg árva kutyát, cicát sajnos így is nagyon nehéz eltartani. Úgy gondolom hogy egy gazdi-kutya/cica viszony azért nem ilyen.


Ha az ember örökbefogad, akkor ismerje a saját kereteit, tudja mit vállal ahhoz, hogy legalább az egészséges étkeztetést megüsse a mérce.

Mert a pár 100 Ft-os búza és egyéb gabonatartalmú talán látott messziről némi állati melléktermék származékot ahhoz nem elég!

2020. júl. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
84%

Minél hamarabb kérj segítséget a helyi állatvédőktől/menhelytől a kutyáid ivartalanításában, de az is jó lenne, ha pár db-tól meg tudnál válni.


Ez egy létező, bevett gyakorlat, nem fognak ítélkezni, se kioktatni, én is nemrég vittem haza, a gazdájának a dokitól egy hasonló hátterű kutyát. Sokkal jobban megéri nekik, ha egy kutyát ivartalanítanak, mintha fél év múlva a kölykeinek kéne gazdát keresni, megkezdeni az oltási programjukat, chipelni őket.


A kajáról meg annyit, hogy ha nagy kiszerelésben veszel, pl 15 kg-os zsákban, olcsóbban fogod megkapni ugyanezt a "minőséget", bár én brit premium alá nem mennék...

2020. júl. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
5%

#25

Persze, ha te mondod, így van:)

De talán előtte olvasd el az egész választ és értelmezd, akkor rájössz, hogy ki a hülye:)

2020. júl. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
86%
Ne itt vitázzatok hogy mi a moslék vagy mi sem. Kedves kérdező nem tudsz 5 kutyát eltartani mert szar táppal eteted őket. Nekem 1 kutyám van neki il cane tápot adok és teljesen egészséges a biztonsági kivizsgálásokon és az oltásokon kívül nem kell menni vele orvoshoz. Ha lesz egy normális munkám akkor menhelyről örökbefogadok egy kiskutyát és az is ezt a falyta tápot foglya enni. Én ajánlom ezt a tápot de elötte válj meg 3-4 kutyádtól. Nekik se jó hogy fos minőségű táppal eteted
2020. júl. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
86%
Mit csinálsz egy váratlan nagy összegű állatorvosi kiadással? Azt pl miből szeretnéd kifizetni?
2020. júl. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!