Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyam 2 napja nem eszik, nem...

Kutyam 2 napja nem eszik, nem kakal, nem iszik. Bágyadt. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam allatorvosnal, megnezte a szajat, meg adott neki kabitot.

Nincs a szajaban semmi problema.


Azota elmult a kabitas, de ugyanugy bágyadt, bar igaz az is, hogy nagyon meleg van kint.


Mi lehet a baja?


2020. júl. 1. 15:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%

Vidd el másik orvoshoz!! Ha folyadékot sem vesz magához az már nagyon nagy baj, két napja semmi táplálékot sem, minimum egy infúzióra szüksége van és a folyadék folyamatos pótlására, különben kiszárad és elpusztul!


Megdöbbentő, hogy van még olyan állatorvos, aki ilyen tüneteket annyival elintéz, hogy belenéz a kutya szájába...

2020. júl. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
11%
Nallunk meg ki se nagyon jon az allatorvos...Romania.
2020. júl. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
28%
Haldoklik. Ha ilyen melegben ital sem kell neki.
2020. júl. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%

Ha a kutya nem iszik azt nagyon komolyan kell venni, többek között a vérkeringés, az emésztés és az ürítés sem mennek rendesen víz nélkül. Jól tetted, hogy orvoshoz vitted, de ha a kutyád továbbra is rosszul van akkor ne fogadd el amit mondott, hogy "nincs semmi baja". Nem is értem, mit csinált vele? Mi az hogy kapott "kabitot"? Az mi? Minek adta? Én azonnal keresnék egy másik (lehetőleg valaki által ajánlott, normális) állatorvost aki fel bír állítani valami emberi diagnózist és megkezdeni a kivizsgálást és a kezelést.


Az hogy egy kutya nem iszik lehet olyan banális dolgok miatt is mint hogy koszos a tálja vagy nem friss a vize, de ez amit te írsz együtt azzal hogy se nem eszik, se nem kakil, arra enged következtetni hogy ennél azért komolyabb a probléma. Lehet hogy csak valami erősebb gyomorrontás és elmúlik magától, de lehet ugyanakkor cukorbetegség, vese elégtelenség, húgyhólyag, vagy valamilyen húgyúti fertőzés, amik maguktól nem fognak elmúlni, kezeletlenül hagyva pedig lesz következményük. De annak előbb, hogy nem eszik meg iszik a kutya.


Mindenképp menjél vele orvoshoz és figyelj oda jobban a kutyára, és ne hagyd abba addig amig azt nem látod hogy jobban van!

2020. júl. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
79%
Féreg is okozhat ilyet csodálkozom hogy az orvos nem csinált ultrahangot. Amibol kiderülne mi a probléma.
2020. júl. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%
4-es a veseelégtelenséget én speciel azért nem írtam mivel ha lenne krónikus betegsége a kutyának azt írta volna a kérdező. Ne rémisztgesd feleslegesen. Viszont élősködő is okozhat ilyet vagy valami virus pl. Séta közben evett valamit amit a gazdi nem vett észre.
2020. júl. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
71%
Vért is kellett volna vennie az orvosnak.
2020. júl. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
69%

4-es vagyok, annyit felejtettem el még írni hogy a legegyszerűbb módja annak hogy meggyőződj róla, hogy veszélyesen dehidratált e a kutyád az, hogy a nyakánál összefogod a bőrt (mintha elkapnád a "grabancát", de nyilván nem kell erősen, nem emeled fel), és ha elengeded és rögtön visszasimul a bőr a nyakára akkor még elég víz van benne viszont ha úgy marad ahogy összefogtad, és beletelik pár másodpercbe mire úgy ahogy visszasimul akkor kezdenek bajok lenni már.


OFF (elnézést)

ma 16:24


Szerintem azt nem lehet eléggé rémisztgetni aki annyiban hagyta hogy a nem evő nem ivó kutyájával az orvos annyit csinált hogy belenézett a szájába.

2020. júl. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%

Figyi most jött haza orvostól, szerinted annyiban hagyta volna akkor nem gondolod, hogy nem itt próbál segítséget kérni, hátha van szakmabeli?


Jók a tanácsaid, de mivel a kérdező nem írt krónikus betegséget a kutyájánál ez azért nagyon nem volt fer.


Én sem írtam azt, hogy szívféregre tesztelte-e a doki, mivel ezek mind olyan betegségek amiknek már vannak jóval előbb előjelei.


Szóval az se biztos hogy nem ivott a kutya éjszaka, amíg a gazdi aludt, mert ha 2 napig nem iszik akkor már nem itt kérdezne a kérdező.

2020. júl. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Ennyit csinált az orvos? Az igen! Akkor elmondom mit kellett volna.

Először is kikérdez mindenféléről, ami okozhatja a tüneteket. Ezután megnézi a száját, alaposan szemrevételezi, és megtapogatja a kutyát. Ha semmit nem talál, akkor felrakjátok a vizsgálóasztalra, ultrahang vizsgálat. A vizsgálattól függően innen megy tovább.

A.: Megállapítja a problémát, és orvosolja amivel lehet.

B.: Tovább mentek röntgen vizsgálatra (feltéve, hogy megfelelően felszerelt a rendelője).

C.: Vért vesz, és mielőbb laborba küldi, ha komolyabb dolgot sejt. De egy rendes orvos nem engedett volna útnak egy infúziós kezelés nélkül.


Na, ilyen orvost keress, amelyik a leírtak szerint jár el, ugyanis a problémát ezernyi dolog okozhatja, és van rá jócskán esély, hogy a probléma súlyos.

2020. júl. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!