Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítgathatok majd meg...

Hogyan tanítgathatok majd meg ezt-azt labrador kiskutyámnak? Milyen módszerrel lehet őket tanítani?

Figyelt kérdés
Pl. ül, fekszik stb., hogyan lehet megtanítani egy kutyának? És mire lehet , mire érdemes megtanítani?
2010. aug. 2. 09:24
 1/8 Csingike válasza:
100%
Már én is tapasztaltam és láttam is másoknál,hogy kutyakajával bármire megtaníthatod a kutyákat.És érdemes megtanítani arra, hogy :marad,ül és fekszik, ezekre mindenképpen. :)
2010. aug. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes elgondolkozni, hogy mik az elvárásaid a kutyával szemben, vannak-e?


Szerintem alap-követelmény egy kutyával szemben, hogy póráz nélkül is behívható legyen, tudjon bármilyen körülmények között normálisan viselkedni, ne legyen tolakodó (lehet, hogy nekem cuki, de pl. más nem bírja, ha képen nyalják), és ha azt látom valakin, hogy terhes számára a kutyám, tudjam bármiről leállítani. Az, hogy ne legyen agresszív szintén alap, és nincs sajnos kivételezett fajta, még egy labrador is lehet az.


Az, hogy a kutya ül, fekszik, marad, áll, pórázon vezethető még mindig alapvető követelmény, ezek nem hiszem, hogy komoly kihívást jelentenek tanítási szempontból.

Az viszont, hogy mire szeretném használni: versenyezni, segítőkutyának, terápiás kutyának a kutya képességei, egyénisége után csak az én elvárásomtól függnek. Ezzel együtt nő a feladatok száma is, amit meg kell tanítani. Ebben a kutyaiskolák tudnak segíteni.


Két alap könyv magyar szerzőktől:

Neked Ugatok! - Korom Gábor

Klikk! Ahogy a kutyák szeretnek tanulni - Vámosi-Nagy Nóra

2010. aug. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! A könyveket is köszi, megnézem! Nem szeretnék a kutyussal semmi különleges dolgot pl. verseny, csak családi kutyusnak szeretnénk.
2010. aug. 2. 11:45
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kölyök beaglem van, elkezdtem tanítani jutalomfalattal, aztán vettem egy klikkert. Klikkerrel sokkal gyorsabban ment, körülbelül 5-10 perc után már le tudtam ültetni. Én ebből a könyvből tanultam meg helyesen használni:

Monika Sinner- Kutyakiképzés klikkerrel

Ez a Fressnapfban körülbelül 1500 forint.

2010. aug. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%

Én szívesen leírok neked mindent de nem tudom nagyon hogy mit akarsz megtanítani neki.Az a lényeg hogy amikor tanítod a tanítási idő soha ne legyen több fél óránál a tanítás mert akkor a kutya nem jó dolognak hanem rossznak fogja felfogni.Leírom neked az ül fekszik vezényszavakat.ha érdekel még írj vissza és én is jövök (mondjuk most nyaralni leszek de jövő héten jövök!):)

1álljon a kutyával a baloldalán.A pórázt és a jutalom falatot tartsa a jobb kezében.Vonja magára a kutya figyelmét a hívónev kimondásával vagy a jutalomfalatmegszagoltatásával.

2Az ül! vezényszó kimondásával egy időben enyhén nyomja lefelé a bal kezével a kutya farát.

3A nyomásra válaszul végrehajtja az ül parancsot

4Amikor megteszi adja neki a jutalom falatot.

Feküdj:

1Amikor a kutya ülő helyzeteben van érje el hogy a kutya a figyelmét a kezében lévő jutalomfalatra összpontosítsa.

2Tegye a falatot a kutya elé vagy a 2 mancsa közé és lassan vigye lefelé a földre.A kutya így lefog feküdni hogy elérje a falatot.Ilyenkor mondja ki a vezényszót feküdj és adja oda a falatot a kutyának.És ezt folyamatosan gyakorolja.

2010. aug. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Remélem segítettem!:):)az előző vagyok nah.:)

Jó kiképzést!:)

2010. aug. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi,igen ilyeneket akarok neki megtanítani, mint amiket te is írtál: ül, fekszik, gyere, marad vagy ha pl. valamit nem akarok neki megengedni akkor a hagyd! vagy ilyesmi. Megköszönném, ha segítenél, amit eddig leírtál nagyon köszönöm. Nem igazán tudtam eddig, hogy hogyan kell alkalmazni a jutalomfalatos tanítást, de már értem, vagyis kezdem érteni! :)
2010. aug. 3. 12:43
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha TÉNYLEG jutalmazással szeretnéd tanítani, akkor sose kényszerítsd bele a pozíciókba, ne nyomkodd a fenekét az üléshez.


A klikker helyes használatában segít a www.klikker.hu oldal is. Kérdezni is lehet, ha elakadtál!

2010. aug. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!