Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért baj az, ha nem vagyok...

Miért baj az, ha nem vagyok hajlandó kasztráltatni a legjobb barátomat?

Figyelt kérdés
2020. júl. 4. 17:13
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
16%

En se ivartalanittatom a fiu kutyam!!

Az elozot se tettem. Nem lett here rakos.

2020. júl. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
78%
Mert ezzel rosszat teszel neki! Két napig kellemetlen neki utána sokkal jobb. Megóvod vele egy csomó betegségtől.Kisebb eséllyel csavarog el. Nem értem miért gondolják az emberek még mindig hogy az ivartalanitás rossz... -.-
2020. júl. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
77%
A mi kutyánk se volt kasztrálva 8 éves koráig, mígnem bőrbetegsége lett emiatt, így 8 évesen lett kiherélve. Mondanom se kell, semmit nem fogott fel a műtétből, nem élt boldogtalanabbul a rá következő években.
2020. júl. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
9%
A mi kutyánk sincs ivartalanítva, az előző se volt és a következő se lesz.Macskákkal ugyan ez a helyzet.Szerintem az ivartalanítás állatkínzás.
2020. júl. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Osztom.
2020. júl. 4. 17:22
 6/29 anonim ***** válasza:
83%
Ezt nagyon hülyén fogalmaztad meg. Ha barátodnak tartod a kutyádat akkor tudod hogy nem emberként használja a szerszámát csak kizárólag utódnemzésre, ha csak nem szaporító vagy akkor nem érdemes meghagyni ivarosnak. Már miért tennéd? Azért hogy megszökjön és elüsse valami autó vagy esetleg veszekedjen más kutyával? Bár lehet tetszik a kan szaga De egészségügyileg is jobban járna. Ha tényleg a barátod lenne akkor az ő javait néznéd is ivartalaníttatnád
2020. júl. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
15%

#6

Ha van normális kerítés, akkor nem fog az a kutya megszökni.

2020. júl. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 Tevenyereggyarto ***** válasza:
82%
Megóvod egy csomó betegségtől plusz nem fog megbolondulni valahányszor érez egy tüzelő szukát (mert az gondolom nem kérdés ,hogy nem szaporítunk mert a menhelyek és utcák így is tele vannak keverékekkel, tüzelő szukát meg szinte egész évben érezhet mert már kilóméterről megérzik s bármikor tüzelhet egy, hiába tavasz-ősz a jellemző). A tenyésztésre alkalmas kutyákat meghagyják a tenyésztők ivarosan, a többit nyugodtan lehet ivartalanítani, sokkal kevesebb hátránya van az ivartalanításnak (ezek a hátrányok kb olyan szintűek minthogy TALÁN nem lesz olyan szép szőre mint azelőtt) mint előnye ivarosan hagyni.
2020. júl. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
76%
Mert megvédhetnéd egy csomó betegségtől, problémától. Az állatok “szexuális élete” nem olyan mint a tied, nem szerelemből/vonzalomból szexelnek, tényleg annyira basic ösztön mint neked hogy sz@rsz. Nem élvezik, mondom megint, de a hormontermelés miatt ki vannak téve csomó betegségnek(ugye ami nincs nem tud elromlani). Anyueknak volt egy gyönyörű kan kutyája, évekig kértem hogy legyen ivartalanitva. Így nem - úgy nem, elvan. Elvolt 12 évig, aztán fél éven belül nyomorultat elvitte a hererák. Lehet, hogy sokkal többet nem élt volna amúgy sem, de egy pár jó éve lehetett volna még, és talán kevesebb szenvedés várt volna rá. Ha minden nap be akarod vállalni ezt a rizikót, csináld, de tudd, hogy ha bármi ilyen baja lesz a “legjobb barátodnak”, csakis a te lelkeden fog száradni minden fájdalommal töltött perce, akár meggyógyul végül akár nem.
2020. júl. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
81%
#7 Nálunk vasrácsos kerítés van, és anno a tüzelő szukánk gödröt ásott alatta és kimászott a kanhoz.. ez kb. 20 éve volt, azóta már mi is ivartalanítjuk az állatainkat.
2020. júl. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!