Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez így elég...

Szerintetek ez így elég hatásos lesz?

Figyelt kérdés
Szóval rokonoknál voltunk látogatóba majdnem egy hétig és azt gyanítom elkapta a két kerti kutyától (kistestű keverékek) a bolhát. Mivel azok is eléggé vakaróztak ezért gondolom bolhásak voltak. Elkezdett az én kutyám is vakarózni (ő pincsi pedig vigyáztam rá hogy ne nagyon érintkezzenek mert múltkor is össze szedett valami betegséget tőlük). Múlthét kedden utaztunk át mamámhoz ott már panelba és csütörtökön vettem neki Neostomosan bolha és kullancs irtó szert. Bele öntöttem 1liter vízbe és megfürdettem vele jó alaposan miután meg megszáradt raktam rá bolha nyakörvet, de az nem sokáig volt rajta mert nagyon büdös volt az egész szobába és a szüleim azt mondták vegyem le róla és tegyem ki az erkélyre. Már sokkal kevesebbet vakarózik fokozatosan állt le róla. Tegnap délután értünk haza. Meg fürdessem még bolha irtó samponnal is? Nem akarom, hogy a lakásba is legyen bolha vagy ilyesmi mert gondolom iszonyat nehéz kiirtani. Ha most még gyorsan megfürdetem jó alaposan akkor van rá esélyem, hogy végleg kiirtottam róla? Már nagyon nagyon ritkán vakarózik biztos használt a Neostomosan is. Köszi a válaszokat előre is.
2010. aug. 2. 12:34
 1/3 anonim ***** válasza:

figyeld ha szokik le a vakarózásról akkor kiirtottad,ha nem akkor fürdesd meg

anyugy nem olyan borzasztó nehéz mert nekem egyszer cicám bolhás a lakásban és miután kiírtottuk belőla a bolhát csak egy nagytakarítás kellett

de ha büdös a nyakörv vehetsz neki cseppet

2010. aug. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Milyen cseppek vannak? A Frontline-t ismerem, de abban nagyot csalódtam. Direkt becsepegtettem nyáron szintén mielőtt mentünk volna rokonokhoz a két kerti kutyához erre egy héten belül (miután becsepegtettem) három kullancsot szedtem ki belőle. Előtte egy se volt benne soha. Szóval én olyat még egyszer rá nem rakok... Ha esetleg tudsz valami mást ajánlani megköszönném.


És köszi a választ :)

2010. aug. 2. 12:55
 3/3 Matyi87 ***** válasza:
Nekem megelőzésre a kiltix tökéletes volt, mind kullancs mind bolha ellen. Ha viszont már bolhás, akkor a fürdetés segít, ha nagyon, akkor állatorvosnál tudsz kérni párszáz forintért egy barna ampullába egy spec folyadékot, ezt vízben kell hígítani,majd a kutyát megfürdetni vele és mind eltűnik róla, nekem bevált
2010. aug. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!