Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi ideig hatásos a kennel...

Mennyi ideig hatásos a kennel köhögés elleni orrcsepp? A kennel köhögésnek mennyi a lappangási ideje?

Figyelt kérdés

A goldim 2010.november legvégén kapott nobivac orrcseppet,miután átestünk a betegségen.

Kutyasuliba járunk azért kapta meg a betegség után hogy ne fertőződjön meg újra.

Most a suliba megint volt egy kenelköhögésen kutya,hatásos még a november végi orr csepp?

Másfél hete voltunk suliba remélem nem kapta el.Azért figyelgetem.


2011. aug. 12. 17:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Az általad említett csepegtető, az akennelköhögés elleni oltás, legalábbis az egyik fajta, és Nobivac KC a neve. Nem kell félni, 1 évig véd, mint a többi oltás, csak ezt nem injekcióban adják, hanem az orrba spriccelve. Az én kutyámat is beoltatom vele minden évben, de ő nem november végén kapja, hanem pont az elején. Amúgy van egy másik vakcina is, de azt szúrják, a neve: Pneumodog. Ez is kiváló vakcina.

Hozzátenném a Nobivac KC-hez, amivel te is oltatod a kutyádat, hogy a beadástól számított 2-3 nap után már kialakítja a védelmet, tehát bármikor beadható neki. Amúgy fejlesztettek már ki több fertőzőbetegség ellen is ki orrba csepegtetős vakcinákat is, pl kombinált vakcinákat, csak még nagyon kezdeti stádiumban vannak ezek, nem elterjedtek, az állatorvosok többsége nem is tud róluk, mivel hazánkban, meg az EU más tagállamaiban, még nagyon limitált mennyiségben vannak ezek a vakcinák, és ami az árukat illeti, hát horror áruk van. Nekem egyszer, tavaly megadatott volna a lehetőség, hogy a kombináltat így adassam be a kutyámnak, de az oltás ára a többszöröse volt az injekciós, régi megszokott változatnak, ha jól tudom, akor az állatorvosunk ismerősi, haveri alapon 30.000 Ft-ért adta volna be. Én meg azt mondtam rá, hogy akkor inkább maradjunk a bevált mechanizmusnál.

Remélem tudtam segíteni

2011. aug. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!