Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen a magyarországi sport-v...

Milyen a magyarországi sport-vonalú bc állomány?

Figyelt kérdés

Külföldi kennelekkel összehasonlítva érdekelne a véleményetek.


Tegyük fel, hogy most vásárolnátok sport-vonalú bc-t komoly célokra (tehát mennétek vele versenyezni), akkor inkább vásárolnátok külföldi kenneltől vagy inkább magyar kenneltől és miért?


Milyen a magyar bc kennelek nemzetközi megítélése szakmai szempontból?


((Aki nem értené: bc = border collie.))



2020. júl. 6. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen magyar kennelből hoznék. A munka/sport border kennelek nagyon minőségiek Magyarországon szerencsére, illetve a kutyák is olcsóbbak, mint külföldön.
2020. júl. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön is, itthon is hallottam már elsumákolt betegségekről, teljesen mindegy, melyik országból hozod, magát a tenyésztőt kell nagyon körülményesen kiválasztani. Vannak itthon nagyon jó, elkötelezett kennelek.
2020. júl. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2: Elsősorban nem is a betegség a kérdés, hanem, hogy mennyire alkalmasak versenyszintű sportra. Hallottam olyan kiképzői véleményeket, akik szerint a hazai állomány nem megfelelő profi célokra vagy nem eléggé driveosak és egy adott szinten felül már nagyon nehéz gyorsítani őket agility-ben. A másik tábor viszont szerint ez abszolút a felvezetőjétől függ és alkati kérdésekkel legfeljebb világkupán érdemes csak foglalkozni.


Én mindkettő érveléssel részben egyetértek, de szerintem a hazai kennelek azért nincsenek annyira lemaradva, mint a külföldi társaik, vagy csak én nem látok bele eléggé, nem tudom...

2020. júl. 6. 20:45
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt inkább egy bc-s csoportban lenne érdemes megkérdezni, ott érdemibb választ fogsz kapni. Pl facebookon a border collie-club, vagy agilitys csoport
2020. júl. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a legnagyobb különbséget abban látom a hazai és külföldi kutyás sportolás között, hogy a külföldieknek megvan a hátterük, a szponzorok, stb. Jóval több időt és energiát tudnak fektetni egy kutyába, mint itthon, akiknek elsősorban "csak" egy komoly hobbi.
2020. júl. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt se felejtsük el, hogy a legnépszerűbb kutyás versenysportokban már olyan szinten gyorsítva vannak a kutyák, amit profi szinten már nagyon nehéz megugrani. Nem véletlen vannak már külön agilityre szelektált vonalak a bordereknél.
2020. júl. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!