Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bariguard border colllie...

Bariguard border colllie kennelről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Elsősorban obedience-re keresek kutyát, már van egy kutyám, de ő abszolút show vonal, komoly versenyzésre nem igazán alkalmas, a BH vizsgára 2,5 év alatt készítettem fel, most az obed kezdővel próbálkozunk. Tehát az elméleti alapok megvannak, ő sem az első kutyám, de az első, akivel komolyabb terveim voltak/vannak, csak hát őt még küllem alapján választottam, szóval van valamennyi sportkutyás tapasztalatom is, de igazán munkakutyával még nincs.

Pont ezért néztem a bariguard kennelt, találkoztam egy gazdival, ő hobbira vett onnan kutyát és az elmondása alapján azon felül, hogy napi 3 órát labdáznak amúgy nem élhetetlen a kutya, szóval ez még nem a kőkemény munkavonal, azzal nem is mernék még próbálkozni. Viszont ők terelnek és agilityznek a kutyáikkal, nekem meg ugye obedre kéne, nem tudom, hogy az ilyen típusú munkára szelektált kutyák mennyire lennének alkalmasak más típusú sportra versenyszerűen.

A szükséges fárasztás természetesen meglenne, a napi 3 óra labdázás már most sem tűnik soknak, így is van egy 3 órás fizikai fárasztós labdázós, úszós sétánk, emellett napi 1 óra tréning (ott teljesen ki is nyíródik a kutya, tehát ő fejben többet már nem is bír), és heti 3x kutyasulis edzés.



2020. júl. 6. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Én a mudijaikat ismerem, azok jók.
2020. júl. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Szia, volt már náluk félig Agilitys félig Obedes alom, abból külföldre ment kutyus, aki nagyon jól szerepel Obedben és Rally Obediencben is. Mivel a fel vezetője Junior így azt hiszem már Junior3-as osztályban vannak.

Mindenképpen vedd fel velük a kapcsolatot és ők segíteni fognak, hogy melyik alomból lesz neked az adott sportra megfelelő baba.☺️

Remélem tudtam segíteni ☺️

2020. júl. 7. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
38%

Már ne is haragudj, de ha 2,5 év volt le BH vizsgázni a kutyád dal, ott nem feltétlen a kutyával van a gond. Azért egy show border sem hülye...

Jóval gyengébb képességű fajtákat is fel lehet rá profin készíteni 1 év alatt. Ez alapján nem b, hogy kellene neked komolyabb kutya.

Ahol pedig 3 óra labdázás kell a lefárasztáshoz, ott megint nem ok. Minőségi foglalkozás kell, attól fog lefáradni.


A kérdésre válaszolva, teljesen jó onnan egy kutya. De akár egy Poseidon, Blessed borderes, Wixtra kutya is tökéletes lehet.

2020. júl. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3 Igen, azt elfelejtettem írni, hogy nem is border, hanem szetter, onnan is a show vonal, tehát tipikusan az a kutya, amelyiknek még a felmenői is csak szépen tudnak állni a ringben, semmilyen képzésük nincsen, se BH, se ösztönvizsga, se semmi, kizárólag küllem alapján szelektáltak. Ettől függetlenül nem állítom, hogy ez a kutya hibája, megszenvedtünk a koncentrációval, pontossággal, motivációval és tisztában vagyok vele, hogy mindezt részben csak amiatt, mert amúgy is nehezebb ezekre rávenni egy függetlenebb, finnyásabb, nehezen összpontosító kutyát, nyilván egy több évtizedes tapasztalattal rendelkező gazdinak ez sokkal könnyebben, gyorsabban ment volna, mikor elkezdtünk komolyabban tréningezni még én is nagyon kezdő voltam, rengeteget kellett tanulnom, ezért is írtam, hogy komolyabb munkakutyás tapasztalatom nincs, jelenleg én is ott tartok, ahol a kutyám. Szóval sajnálom, hogy ezt nem fejtettem ki jobban, már csak azért is, mert nagyon ellenzem azt, amikor egy rossz pályamunkát a kutyára fognak (nyilván van az a szint, amikor már egy kutyából nem lehet többet kihozni, de azt kétlem, hogy ez egy obed kezdő lenne), ezért kár, hogy ezt nem írtam le előbb. A második kutyát sem azért szeretném, mert azt gondolom, hogy az első totálisan alkalmatlan, csak jó lenne egy olyan kutya is, akivel már nem követem el az első hibáimat, akivel tudatosabban tudok készülni a komolyabb versenyekre és ez az én felkészültségi szintemen könnyebb egy olyan kutyával, amelyik erre van szelektálva és ha van időm, pénzem és elhivatottságom két kutya képzésére is, akkor nem tartom ezt olyan nagy bűnnek.
2020. júl. 7. 17:22
 5/6 anonim ***** válasza:
86%

Na így már rögtön más. Egy szetterrel már el is hiszem, hogy nem volt egyszerű, főleg, ha szép munkát akartál tőle.

Ne aggódj, egy border könnyebben fog tanulni. Amiket írtam kenneleket keresd fel, ismerd meg a tenyésztő két, nézd meg a kutyákat.

Személyesen a Bb-t és a Poseidont ismerem. Mind a kettőből remek kutyát kapnál sportolni.

2020. júl. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
76%

Kedves Kérdező!

Van tőlünk származó border collie obedience sportban (Junior 3-as szint), agility-ben (A2-3-as szinten), flyball-ban (EB és VB bajnok), és maintrailling-ben is. Minden kölyköt az előzetes igények, tesztek alapján választunk ki a gazdiknak. Ha van egy kis időd, nyugodtan keress meg minket facebook-on, vagy e-mailben, illetve személyesen is szívesen látunk bármikor! :)

Üdvözlettel: Pappné Aliz

2020. júl. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!