Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyànak rendes jobb minősègű...

Kutyànak rendes jobb minősègű kutyakaja (màrmint kutyakaja konzerv+ kutyatàp) vagy hàzi koszt? Megoszlanak a vèlemények, az állatorvos kimondottan a kutyakaja mellett lobbizott. Nálatok hogy van ez?

Figyelt kérdés
2020. jún. 29. 19:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
16%
Az állatorvosoknak javarészben van állateledel boltjuk vagy érdekeltek benne. Szóval szerinted hitelesek?
2020. jún. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
11%
Házikoszt, csirkecsontot és csokit kivéve.
2020. jún. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Igazából én csak a legjobban szeretném a kutyàmnak, ezért is vagyok kíváncsi valós helyzetekre.
2020. jún. 29. 20:02
 4/17 A kérdező kommentje:
Igen a csirke, csoki nàlam is tiltó listàs. Köszönöm. :)
2020. jún. 29. 20:02
 5/17 A kérdező kommentje:
Van aki esetleg külön főz neki?
2020. jún. 29. 20:04
 6/17 anonim válasza:
81%
Alapvetően egy tényleg jó minőségű táp jobb, mint a házi koszt, de akkor nem az ilyen alapvetően nagy bevásárlóban vehető tápokról beszélünk vagyis ott is van egy-kettő jobb. Ha az alja tápokról beszélünk, mert úgy vannak az anyagiak akkor jó lehet a házi koszt is. Kérdés, hogy milyen kutya, mennyit eszik és mennyi amit nyugodtan költenél tápra. A konzerv általánosságban nem jó üzlet, mert nagyrészt víz és a többi is nagyon kevésben értékelhető értsd nem csak valami gabona vagy kukorica stb.
2020. jún. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%

Az a kérdés, hogy mit értesz házi koszt alatt. Ha a mindenféle maradékot akkor az egyáltalán nem jó, a kutya nem ehet fűszereset vagy cukrosat. Ha külön csak neki egy összeállított étrend alapján főzöl az nagyon jó, de ugye rengeteg időt vesz igénybe, a barf is egy jó megoldás, de nagyon utána kell olvasni, mert ahhoz hogy te állítsd össze az étrendet a kutyádnak nagyon fontos, hogy tényleg minden tápanyag benne legyen amire szüksége van. A barfhoz vannak oldalak ahonnan kész menüket lehet rendelni, én egy időben ezzel szemezgettem, de sajnos nincs elég nagy fagyasztóm hozzá.

Én nem vagyok egy konyhatündér és azt az időt amit a kutya menüjének összeállítására szánnék inkább vele töltöm, de természetesen nagyon sokan barfoznak és azt mondják, hogy annál nincs jobb.

Ezek miatt sokkal egyszerűbb egy ténylegesen jó minőségű táppal etetni. (Real nature, Josera, Taste of the wild, Acana, Platinum, N&D stb.) Ezekben biztosan minden benne van amire szüksége van, így ezzel nem tudsz mellé lőni és nem szükséges mellé mindenféle táplálék kiegészítő.


Neked kell eldöntened, hogy neked melyikre van kapacitásod/időd.

2020. jún. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
16%

Halasnal es hentesnel vasarolok neki meg zoldsegesnel. Uganugy,mint magamnak.


Csoki,suti,teszta illetve egyeb hizlalo dolgokat nem adok neki.


Allateledelt sose adnek neki .

2020. jún. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Terra Canis markanev alatt emberi fogyasztasra is alkalmas minosegu kutyatapot kaphatsz, akar vegetarianus igenyeknek megfeleloen is ... mondjuk nem olcso!
2020. jún. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
82%

Házi koszt és házi koszt között is van különbség.


Ha a házikoszt krumplistészta krumplistésztával, akkor nyilván jobb a táp.

Vagy ha egy kenyérrel feltuningolt moslék maradék, akkor megintcsak jobb a táp.


Nyilván van lehetőség egy jól összerakott kutyára főzős diétát összeállítani úgy, hogy az fedezze a szükségleteit, de ennél sokkal egyszerűbb egy prémium táp.

2020. jún. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!