Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 éves a kutyusom, késő már...

8 éves a kutyusom, késő már ivartalanítani?

Figyelt kérdés
Eddig sose kerult ra sor, valahogy elmaradt, amikor szerettuk volna h megmutsek akkor epp tuzelt 1.5 honapig, ugyhogy mindig valami kozbejott... de mostanaban olvasok sok negativ dolgokat h ha nem ivartalanitom akkor kiesik a mehe meg ilyenek. Mit gondoltok, mi a tapasztalatotok?

2020. júl. 7. 15:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok. Miénk is kb. akkora mint a tied és ő ugrál, futkározik, mindent csinál. De tényleg ne húzzátok tovább mert egyre nagyobb az esély emlődaganat kialakulására.
2020. júl. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Hogy érted hogy kiesik a méhe? :D ne aggódj ez tuti nem fordul elő, életemben nem hallottam ilyet.


Máskülönben nyugodtan ivartalaníthatod. Ha nem beteges meg semmi, akkor nem lesz gond. 8 évesen jó időben van még. Ennél idősebb kutyát is szokak ivartalanítani.

(örülök, hogy ha nem sokan is, de néhány ember felismeri, hogy miért fontos az ivartalanítás :) tiszteletem)

2020. júl. 9. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom megfogalmazni rendesen nyilvan, mert angolul olvastam utana, meg videokban emlitettek. Lenyegeben arrol volt szo, hogy ellazulnak az izmai, foleg azoknak a kutyusoknak, akik soha nem szultek (mint az enyem) es, hogy igy szo szerint kiesik, kilog a mehe, es vonszolhatja maga utan ami gyulladashoz vezet. Ez embereknel is van, uterus prolapsis, ebben tisztaban voltam, de mikor meghallottam, hogy kisallatoknal is elofordulhat, elegge megijesztett:/

Nyaron koltozunk Magyarorszagra, az elso dolgom az lesz, hogy egy jo allatorvost keresek!:)

2020. júl. 10. 10:22
 14/16 anonim ***** válasza:
Embereknél csak azoknál fordul elő akik szültek. Anyunak is leszakadt a méhe és ki kellett műteni mert a tesómmal mindketten nagyok voltunk és nehéz szülések voltak.
2020. júl. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Rendben, most nem gondoltam leirni mind azokat amiket tanultam suliban egeszsegugybol, de kutyaknal igy olvastam:)
2020. júl. 10. 13:00
 16/16 anonim ***** válasza:
Lényeg a lényeg, sok baj lehet abból ha nem ivartalaníttatod. Mi is úgy voltunk vele, hogy most már nem fiatal, ne bolygassuk szegényt de az álvemhesség és szövődményei miatt muszáj volt megcsinálni.
2020. júl. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!