Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes egy 8 éves kutyát...

Érdemes egy 8 éves kutyát ivartalaníttatni?

Figyelt kérdés
Egy kistestű lány kutyáról van szó, de nem tudom hogy hogy bírná ezt az egész műtét mizériát. :S Egy fiú kutyusunk is van (1 éves) de ő sokkal türelmetlenebb mint a lány. A lányra csomót lehetne kötni, azt is tűrné :). Szerintetek mi lenne a legjobb??
2011. aug. 16. 16:19
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Miért nem ivartalanítjátok a fiú kutyátokat? Így elkerülnétek az esetleges műtétből adódó veszélyeket.
2011. aug. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Mindkettőt.

8 évesen fennáll már a vméhgyulladás veszélye, és ha már megvan a baj, betegen műteni a kutyát sokkal rizikósabb. Ismerősöm 9 éves biglije majdnem belepusztult az év elején. A másik kutyáját amelyiknek nem volt semmi baja és még csak 7 éves, egyből ivartalaníttaták, ahogy az első felépült. Már nála is voltak jelei a méhgyulladásnak...de még időben elkapták.


A fiút meg azért műttessétek meg, mert az ivaréréssel és a tüzelési időszak beköszöntével nem lehet majd vele bírni. Sokkal nehezebben kezelhetőek olyankor az ivaros kanok.

2011. aug. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A szukát feltétlenül meg kellene műttetni, egy 8 éves, kistestű szuka még nem számít olyan öregnek, de mindenesetre egy mindenre kiterjedő állatorvosi vizsgálatot érdemes lenne megejteni a műtét előtt. Ezzel megelőzitek a méhgyulladást és az emlődaganat kialakulására is csökkennek az esélyek, nem beszélve arról, hogy nem kell számolni a tüzelés okozta kellemetlenségekkel.
2011. aug. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én általában az ivartalanítás mellett vagyok, szal a kant mindenképpen vigyétek el a műtétre, de ez egy picit bonyolultabb szerintem. Nem lesz minden kutyának gennyes méhgyulladása, aki nincs ivartalanítva. 8 évesen nem matuzsálem, de már nem is mai csirke, szóval én konzultálnék dokival, mert ha a kutyáddal nincsenek olyan problémák, amik az ivarosságból adódnak, akkor csak akkor vágnék bele, ha a doki biztosítana arról, hogy nem lesz baj az altatásnál.
2011. aug. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nemrég ivartalaníttattam 7 éves óriás testű szukát, őt már azért, mert gennyes méhgyulladása volt. Az ivaros szukák több, mint 60%-ánál előjön 6 éves kor fölött sajnos. Lázasan, legyengülten, betegen sokkal kockázatosabb a műtét, én inkább megelőzném ezt, mint hogy majd akkor kelljen sokkal veszélyesebben és drágábban kapkodni, mikor már baj van.
2011. aug. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindkettőt. A kicsit is, de előtte csináltathatsz egy szív ultrahangot, ha gondolod. 6-7 ezer körül van.
2011. aug. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!