Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha elszökik egy kutya, és nem...

Ha elszökik egy kutya, és nem akarják visszaadni, mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok ilyen helyzetbe, csak érdekel, ha van valakinek valami drága kutyája, és elszökött, és valaki nem hajlandó visszaadni.

Ha belehet bizonyítani, chipje, vagy ilyesmi. Akkor lehet szólni valakinek?


2010. aug. 2. 17:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Ha van csipje akkor mindenképpen vissza kell adniuk + fényképről is lehet ,törzskönyv(ha tényleg fajtiszta)esetleg kutya útlevél.
2010. aug. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%

Oltási könyv is van ha más nem, meg tanúk (pl. szomszédok) akik meg tudják mondani hogy a kutya kié.

Bár én nem sz*roznék ilyesmikkel, egyszerűen pofánrúgnám azt aki nem adja vissza a kutyám/macskám/akármi mást és visszavenném.

2010. aug. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Suhanc72 ***** válasza:
100%
Ha a kutyád törzskönyvezett akkor kicsit könnyebb a dolog: a tulajdonjog és a kutya vételárának igazolása ez esetben bizonyítható (hiszen a papír nálad van, az azonosító tetkó meg a kutyán) így rendőrségi eljárás, vagy akár polgári per kezdeményezhető. Törzskönyv nélküli kutya esetén már vacakabb a helyzet; én bemennék egy közeli kocsmába és fizetnék 1 kört azoknak, akik elég erősnek tűnnek és bevállalják, hogy segítenek visszavenni a kutyámat.
2010. aug. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarják visszaadni? Egyszerűen magamhoz parancsolnám aztán kész. Nekem az valahogy nem kutya akin nem látszik hogy ki a gazdája. Az én kutyám senki nem veheti el tőlem de nem is olyan akit el lehet venni.

Amúgy meg feljelenteném vagy valami. Ezért jó ha van chipje, tk-ja a kutyának.

2010. aug. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én már voltam ilyen helyzetben... Megszökött a kutyám, teleplakátoltam mindent, rá 1 hétre hívtak, hogy náluk van...


A mocskos szemétláda disznóólba zárta be, tele volt bolhával, kullanccsal, és 3 kilót fogyott... És azt mondta, hogy 30000Ft-ot kér érte, mert hogy neki ennyibe került 1 hetes tartása...


A megtalálónak akartam adni 10000Ft-ot, de ettől a pofátlanságtól begurultam... Tájékoztattam, hogy a kutya nyakában microchip van, és hogy a rendőralezredes lánya az egyik legjobb barátnőm, feljelentem, és azt mondom majd, hogy lopta. Aztán úgy rúgott ki engem kutyástól a házból, mint a sicc :D

2010. aug. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalos, jogi szarokkal nem húznám az időt. Napokba, hetekbe, hónapokba telne az eljárás. Péklapáttal leütném azt aki nem adja vissza. De komolyan, összeszednék pár nagy darab kopasz embert és agyonverném. A kutyámért bármit...
2010. aug. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

Erre jó a chip, mostmár a keverékeknek is kötelező (ha gazdát cserélnek). Egyébként pedig elmondanám a "becsületes" megtalálónak, hogy a kutyának egy súlyos idegrendszeri betegsége van, aminek a gyógyszeres kezelése heti 15-20 ezer forintba kerül, és ha nem kapja meg a megfelelő gyógyszereket, akkor bármelyik pillanatban rátörhet a bipoláris depressziója, és ilyenkor nem nézi kit támad, viszont begörcsöl az álkapcsa, és csak injekció hatására ereszt.


Ha ezzel nem győzném meg őket, akkor maradna a jogi út.

2010. aug. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
ha tudod bizonyitani hogy a tiéd akor jöhetnek a zsaruk
2010. aug. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
ismerősömék így jártak, (nem tudom volt e chip a kutyában) a goldi lelépett, a gazdi megtalálta egy menhely honlapján a képét, de hogy már odaadták valakinek. felkeresték, erre közölték, hogy hát bocsi, de nem adják vissza. az ismerősöm meg mondta, hogy ő meg pont le*arja, akkor vissza fogja "lopni" a kutyát, végül hiszti árán vissza adták. egyébként ez nem számít lopásnak, mert végül is a kutya a tiéd, én is ezt csináltam volna, vagy valaki valakit megkérnék, hogy "finoman" kérje meg, hogy adja vissza a kutyám..
2011. márc. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
jó mondjuk birtokháborítás ha bemész a másikhoz...
2011. márc. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!