Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam szobatisztaságra?

Hogy szoktassam szobatisztaságra?

Figyelt kérdés

... a felnőtt kutyáim?

A probléma az hogy bent vagyok a házba akkor nem kakilnak nem pisilnek. Este lefekszünk és ha én 5 órát alszok vagy ülök a házban akkor 5 órán keresztül alszanak, nem pisilnek-kakilnak. Ha 12 órát alszok akkor addig... És ezt nem tanítottam nekik. Aztán ha felkelek és kimegyünk akkor szépen elvégzik és megy tovább az élet. A baj csak az hogyha elmegyek valahova akkor ez korántsem marad így. Vagy hogy 1 órára megyek és bekakil, bepisil valamelyik. Vagy hogy 5 órára megyek el és nem. Amilyen kedve van épp. Mert az egyértelmű hogy vissza tudják tartani, és amikor otthon vagyok és nem alszom akkor folyton a kertben vannak szóval az sem lehet hogy elmenés előtt nem tudtak üríteni. De így meg hogy a fenébe tanítsam meg nekik hiszen rajtakapni nem tudom őket??? :/


2010. aug. 2. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:
ezt nehéz lesz megoldani.. én is gondolkodtam de nem tudok semmit.. =(
2010. aug. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Végülis nem hal bele senki, kint is lehetnek a kennelben ha nem vagyok itthon, az érdekesebb mint a szoba, de azért zavar mert olyan okos kutyát nehogymár ezt ne tudnák megtanulni.
2010. aug. 2. 18:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Először is próbáld megfigyelni hogy étkezés után a kutyusok hány órával később végzik el a dolgukat. Ha ezt már tudod, úgy oszd be, hogy mielőtt elmész otthonról, biztos elvégezzék a dolgukat. Ez csupán ideiglenes megoldásként ajánlom, mert igazából ennek mélyebb okai vannak, ha többet szeretnél tudni és örökre megszüntetni ezt a problémát, olvasd el Jan Fennel kutyapszichológia című könyvét.
2010. aug. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Olvastam a könyvet, nem tudom mi köze ehhez, nem hinném hogy egy szentírás és nem mindennek falkavezérség az oka mert azzal nálunk nincs baj.

Amúgy pedig csak este esznek, ami után ugye mint mondtam lefekszünk és mindegy meddig fekszek nem kakilnak.

2010. aug. 4. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!