Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava tapasztalatok, tartása...

Csivava tapasztalatok, tartása stb. Vélemények?

Figyelt kérdés
Hosszú szörü csivivel szimpizek jobban, de rövid szörü is szóba jöhet. Csivava gazdik, milyen a tartása, viselkedése, gondozása? Kinek milyen van?

2020. júl. 13. 00:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
26%

Zsebben elfer es napi egy csirkeszarny eleg neki. Ha taskaba teszem,nem lopjak ki a cuccot belole,mert vijjog.

Vihetem barhova,taskaba bedugom.


A betorot en olom meg. A kutya szabad teret enged az uj katonai lofegyvereim kiprobalasahoz.


Az utcai keregetok sorba jonnek,mert tudjak,h presztizs kutya es van penz boven. A kutya szabad teret enged az utcai tamadot szabakezzel es vagy fegyverrel legyozzem. Nem fogja helyettem leteriteni a tamadot.


Foleg hosszutav futashoz jo este. Nem akadalyozza a csoves,migrans embereket,hogy elvegyek az ertekeim vagy megoljenek.


Barmikor mondhatom,hogy nincs nalam kutya,o csak egy patkany. Nem vonatkozik ra a kutyat tilto tabla.


Az otthoni egerekkel jol eljatszik.


Fuves teruleten nem engedhetem el,mert nem talalom meg (ellepi a fu)


Ha eltapossak az utcan a jarokelok,nincs baj. Eloveszem a tartalekot a taskambol.

2020. júl. 13. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Lakásba való, mert apró mérete miatt könnyen megfázhat. Valaki öltözteti is őket néha. Ilyenkor nyáron viszont jókat lehet játszani akárhol. Szerintem érdemes tartani, mert nagyon jól néz ki, megbízható, és kötődik a gazdihoz is.
2020. júl. 13. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
12%

Haszontalan kis patkányok, amik semmire sem jók

Egyébként én hosszúszőrű csivavát meg nem is láttam még

2020. júl. 13. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%

Elég forrófejű kutya! Oda kell rá figyelni!


Elég fázós. Rövid szőrűekre gondolok.


Amúgy életrevalók. Vagy csak a miénk volt nőcsábász, mászkálós.

2020. júl. 13. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
13%

Egy divatkutya. Ha veszel is, akkor tenyésztőtől mindenképpen.


Ettől függetlenül teljesen hasztalan. Igazából semmire nem jó, mert 20 perc séta után összeesik, kognitív képességei limitàltak (buta, mint a tök), de legalább jó agresszív, makacs és dominàns.


Ha akarsz egy acsarkodó, bunkó kis patkányt, akkor vegyél ilyet. De ha kutyát akarsz tartani, akkor javaslom, hogy kutyát vegyél, ne patkànyt. :)

2020. júl. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%

A gazdik hajlamosak elrontani azzal, hogy ráhagyják a hülye viselkedést, mert jaj de cuki, csak ebből lesznek az acsarkodó mindenkit megugató kis méregzsákok. Őket is ugyanúgy nevelni kell, mint bármelyik kutyát, és én is azt javaslom, hogy tenyésztőtől érdemes venni, mert tényleg divatossá váltak, amit kihasználnak a szaporítók.

Egyébként a hosszú szőrű csivavák szépek. Ahol én élek, ott van egy ilyen a környéken, már idősebb.

2020. júl. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%

Csivaváim vannak. Simán bírják a 3 órás kirándulásokat is...


Lehet a kérdező nem egy bamba tehenet szeretne, mint némelyik nagykutya. Ha már valaki patkányozik.

2020. júl. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%
Ismerősnek van egy mentett csivava-tacsi keveréke. Kinti-benti tartással. Maximum a macskát ugatja meg egyáltalán nem idegbeteg. Nagyon intelligens kutya és imád sétálni és hatalmas mozgásigénye van. Viszont tényleg a legfontosabb hogy megbízható helyről szerezd be és ne sajnáld a pénzt és időt a nevelésére(bár ez minden állatnál így van).
2020. júl. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
4%

Akkor tekintsük meg, hogy a munkakutyák közt (mondioring, belga-ring, obed, rallyobed stb) és a sportkutyák közt (agility, flyball, frisbie, puller, canicross etc), a kis patkányok vagy a bamba tehenek vannak e többségben, kedves 7-es.


Ha mutatsz akár egy kis patkánykutyát, amelyik az acsarkodáson kívül bármelyik szakágban képes helyt állni, megemelem a kalapom. Addig viszont örülj, hogy a parkányaid mellett léteznek bamba tehenek is, akik földrengéskor/lavinakor kimentenek, vezetnek ha megvakulsz, hurcolják a cuccaidat hozzád a lakásban ha lebénulsz, megnyugtatnak ha gyerekként haldokolsz egy kórházban rákban, elkapják a gaztevőt, ha épp ki akar rabolni. :) ennyit a bamba tehenekről... ezalatt a kis patkányok meg legfeljebb acsarognak es megharapják még a rákos kisgyereket is, annyira hülyék 😂😂😂

2020. júl. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmesebb válaszokat! A patkányosra nem is reagálnék... Számítottam ilyesmire, sokan mondják, de szerintem nem a kutya mérete határozza meg a személyiségét. Bármelyik nagyobb kutya is lehet ugyanúgy agresszív vagy idegbeteg. A csivavákat pedig következetesen kell nevelni, és nem lesznek azok.
2020. júl. 13. 18:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!