Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava tapasztalatok, tartása...

Csivava tapasztalatok, tartása stb. Vélemények?

Figyelt kérdés
Hosszú szörü csivivel szimpizek jobban, de rövid szörü is szóba jöhet. Csivava gazdik, milyen a tartása, viselkedése, gondozása? Kinek milyen van?

2020. júl. 13. 00:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
66%

Csak a saját magad szegénységi bizonyítványát állítottad ki ezzel. Gratulálok. A nagytestű kutyák farok hosszabításra, ego növelésre kitűnően alkalmasak gazdáiknak. Tökéletes példa vagy rá.


Btw vannak kistestű terápiás kutyák is. A kutya olyan lesz, amilyenné nevelik. Minden pitbull meg amstaff vérengző harci kutya ugyebár.

2020. júl. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
2%

Papa, ezt benézted, nincs kutyám. Se kicsi, se nagy. A farkam meg, hát punci van a helyén, sajnálom. Azt meg nem akarom nagyobbítani. :)


Szegénységi bizonyítvány? Miért, mert ki merem mondanI azt, ami mindenki számára nyilvánvaló, aki látott már élőben is kutyát, nem csak mesekönyvben?


Hasztalan, buta, idegbeteg patkányok. Hagyjuk már, egy labit, goldit le bamba tehenezni, na aaaaz, szegénységi bizonyítvány, anyukám. :)


De akkor várom, hallgatlak: érveid is legyenek, mire jó akkor? Mit lehet vele csinalni, azon kívül, hogy egy táskában hurcolod, mint egy kiló kenyeret? :D


Igen, van kistestű segítőkutya, de azok nem csivavák. Mutass egyet!!! Egyetlen egyet, az adatbázis nyilvános. De segítek, nincs egy se, szóval azért órákat ne tölts a keresgéléssel. :)

2020. júl. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
81%

Nem állok le veszekedni idiótákkal. Hozzáállásod mindent elmond. Nem egy kiskutya mentette már meg gazdája életét, azzal hogy ugatva felhívta figyelmét pl füstre. Labrador is lehet bamba tehén, főleg mivel a jó részük baromira túlsúlyos. Láttam már néhányat, nem kell a fajtát bemutatni. A gazda a kulcs. Talán nem kéne lenézni a kiskutyákat, nem gondolod? Ez a tipikus "térdtől felfelé kezdődik a kutya" hozzáállás elég szánalmas. Nem is tudom ki kezdett ok nélkül patkányozni? Hmmm?


Jah, várj. Kutyád sincs. Mit is keresel itt? Na pá.


Kérdező: Ne foglalkozz vele. Szépen bemutatkozott. Nevelés kérdése teljesen. Az meg, hogy "mire jó akkor?". Rengeteg ember nem jó semmire, sőt sokuk szinte csak ártani tud, mégis léteznek. Teljesen sztereotípiára épít, gőze nincs a fajtáról. Ennyi erővel minden bull típusú egy vérengző gyilkos. Jah, hogy általánosítok, harci kutya nincs? Ugyanezt csinálja a válaszoló is. ;) olvass utána a fajtának, ha úgy érzed összeilletek, nem fogod megbánni.

2020. júl. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
74%
Melós, kell az ovi-suli, de nagyon nagy formák :)
2020. júl. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
79%

11 éves csivavám van. Az én kutyusom kisebb korában nagyon gazdis volt, mindig vonyított ha elmentem, felmászott az ablakba (az ablak előtt volt egy kanapé és azon), kirágta a szúnyoghálót, majd kiugrott a nyitott ablakon ami azért elég magasan van egy ilyen kiskutyának. Folyton ezt csinálta, ha nyitna felejtettem az ablakot.

Mostanra már nem csinál ilyet, de zokon veszi ha nem alhat velem, és addig kaparja az ajtóm amíg be nem engedem.

Van olyan ember akit elvisel, de van akire támad. Ezek azok az emberek akik voltak már nálunk és ittak alkoholt, nem szereti a spicces/részeg embereket. Őket akkor is támadja, ha józanon jönnek át. Valamint megérzi, ha nem szeretek valakit, és vele is támadóan viselkedik.


Volt egy időszaka amikor sokat szökött el, ment csajozni a szomszédba. Szóval nem ment messzire, de amint megláttam és szóltam neki visszajött. Ezt azzal küszöböltem ki, hogy sokat vittem sétálni, és hosszú utakat tettünk meg. Utána nem akart már szökni.


Ezt talán nem tetszik sok embernek, de én imádom, hogy olyan picik és annyira aranyos ruhákat lehet rájuk adni. Az enyém fázós, hideg időben ruha nélkül nem merem kivinni sétálni.

Még annyit, hogy séta közben soha nem támad senkire, se emberre, se más kutyákra, nem is nagyon ugat ilyenkor, de nem engedem, hogy megsimogassák idegenek. Azt gyűlölöm, mikor már nyúlna is a kutyához, és oda kell kicsit erőteljesebben szólnom, hogy NE. Mert ilyenkor a kutya is érzi hogy baj van, és bizony odaharap ha megemelem a hangom és látja, hogy közeledik egy ember.


Apumnak van két Staffija, őket a kajafutár is simán megsimogatja úgy, hogy átnyúl a kerítésem, (láttam, hogy ezt csinálja) sőt, bárki bejöhet tőluk. Ha még kaját is adsz nekik, a legjobb pajtik lesztek.

Na anyum csivaváitól viszont nem mernek bejönni, őket be kell csukni, mert ugatnak és harapnak, nem szeretik a vendégeket. Egyébként családtagokkal nagyon édesek. Amúgy mindig jeleznek, ha jön valaki, szóval ez szerintem azért hasznos tud lenni.

Szóval itt nálunk nem a vérengző bulltípusú kutya, hanem a kis "patkányok" a házörzők.

2020. júl. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
21%
Na jó, de mire mèsz vele ha őrjöng? Max kiröhögik meg felrúgják.
2020. júl. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!