Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valami nyugtató tabletta,...

Van valami nyugtató tabletta, vagy altató kutyáknak, amitől legalább addig elalszik, míg az orvos megvizsgálja?

Figyelt kérdés
Novemberben lesz 2 éves a keverék kiskutyám. Mentett kutyus, és rendkívül félős. Valószínűleg bántotta az előző tulaj, amikor elhoztam onnan(akkor volt 4 hónapos :(( ) Most jutottunk el oda, hogy egyáltalán simogatni lehet, de felvenni még most sem, vagy épp a bolhaírtó cseppet rárakni :( Nekem tavaly műtötték a térdem és a gerincem is, így nem igazán tudtam vele sétálni menni, de nem is ez a baj. Ma lejött az állatorvos, hogy beadja neki a chipet és az oltást, de képtelenek voltunk megfogni. Apukámnak megharapta több helyen a kezét, maga alá pisilt és kakilt, pedig mi sosem bántottuk :( Azon gondolkodtam, hogy az orvos látogatását átvészelni adnánk neki valami kutyáknak való nyugi bogyót, vagy valamit. Egyenlőre nem tudom kutyasuliba vinni, mert még én is most kezdtem el tanulni újra járni :/ Valami tanács? Kérlek ne oltogassatok, most arra van legkevésbé szükségem :(

2020. júl. 14. 19:57
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Ezt az orvossal kellet volna ott megbeszélni.
2020. júl. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Ne haragudj, de ha most két éves, és másfél éve ott van, akkor hogyhogy nem volt benne chip? így minek fogadtátok be? Egy ilyen kutyának olyan gazdi kellett volna, akkor az átlagosnál 2x annyi időt és energiát rá tud áldozni.
2020. júl. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

célszerűbb lett volna elvinni a rendelőbe, azt tapasztaltam - állatorvos feleség vagyok -, hogy ott kevésbé mernek harciaskodni a kutyák. (otthoni környezetben jobban)

és rendszerint van ott egy tökösebb segédápoló, aki a harapós kutyát segít lefogni, esetleg a szájára - átmenetileg - egy hurkot tenni.

2020. júl. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Ilyen gyógyszereket, vagy bódítókat tényleg a dokitól tudsz kérni, sokan szoktak szilveszter ideje alatt is adni nekik a tüzijáték miatt. Jó lenne minél hamarabb kutyasuliba vinni, ott vannak szakemberek, akik pontosan tudják, hogy kell kezelni az ilyen kutyusokat. Amíg nem tudod vinni, addig pedig minél jobban a bizalmába kell férkőzni, elég, ha csak ott alszik a lábad mellett, vagy üldögél, ha tv-zel, gépezel, ezek is sokat számítanak, csak érezze, hogy biztonságban van és ti nem bántjátok. Sok szép közös évet a kutyiddal és jobbulást neked!
2020. júl. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%

Amúgy szerintem nem csak félős,hanem még rátesz egy lapáttal a bizalmatlanság!

Azért másfél év alatt foglalkozhattatok volna vele legalább annyit,hogy meg tudjátok fogni,de aztán lehet,hogy tényleg nem volt rá lehetőségetek,de én azt ajánlom,hogy ha így marad akkor add örökbe valakinek,akiről tudod hogy tud vele foglalkozni,te pedig válassz egy hűségesebb,kevésbé félénk kutyit mondjuk menhelyről (ott azért ismerik az állatokat) és foglalkozz vele többet,ha pedig ez egyáltalán nem megoldható,akkor kérlek,ne vegyél kutyát!

2020. júl. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Milyen orvos az, aki látva a kutya -gazda gondját, nem ajánl megoldást?

Mekkora a kutya? Kisebbet pl meg lehet fogni úgy, hogy rádobsz egy nagyobb törölközőt, bebugyolálod és az orvos által kért helyet szabaddá teszed.

2020. júl. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Orvos mellett mindig van asszisztens,akinek a munkajore a kutya lefogasa!!! Mer nem hozott asszisztenst???


A dokid nem jol csinalta.


Legkozelebbre hivj kutyaoktatot. Az majd lefogja penzert. 😎

2020. júl. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kb 15 kiló, közepes termetű és iszonyat erő van benne. Ezzel az orvossal én sem vagyok megelégedve, egyedül jár, nem segít, ráadásul iszonyat flegma. Akit szeretnék, az a másik városban van, nem jár házhoz, de nem is tudom, hogyan tudnám elvinni hozzá, hiszen annyira bepánikol has fel akarom venni, vagy nyakörvet rátenni. Minden más esetben bújik, semmi gond, kaját elvesztem a szájából, ha kell, mert bízik bennem. Csak a nyakörvet/hámot nem engedi magára tenni, valamint azt, hogy megfogjam. Köszönöm a normális válaszokat, akik nem álltak belém. Nem írtam, de tavaly februárban jött a kutyus, engem május elején műtöttek törött térddel, de még 3 térd műtét vár rám ezen kívül, valamint szeptembertől a mentő vitte el kiszakadt gerincsérvvel, és azt is műtötöttek, ugyanis félig bénultam feküdtem addig. Előtte volt egy kutyám, ami 2018 ban halt rákban, vagyis el kellett altatni, de 15 évet húzzunk le együtt. Vele semmi ilyen jellegű gond nem volt. Ővele is foglalkozók amennyit csak bírok, de volt orvos aki szerint ez idegrendszeri probléma és nyugtató tablettával szépen rendben tartható. A gond az, hogy nem tudom, bevállnak e ezek a bogyók?



Ezt néztem ki:



A Relaxa-Bits nyugtató tabletta gyógynövényekből összeállított, speciálisan kutyák számára kifejlesztett készítmény. Minden összetevője külön-külön is bizonyítottan hatékony szorongás- és félelemoldó hatással rendelkezik, együttes hatásuknak köszönhetően a legkülönbözőbb, a kutyák számára érthetetlen és ezért nehéz helyzetet jelentő stresszes állapotok leküzdésében nyújthat gyors és hatékony segítséget.

2020. júl. 15. 08:11
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Relaxa bitse jo, de nem valoszinu hogy lefog nyugodni sajnos. Valamivel nyugodtabb lesz, de ugyan ugy elfog szaladni, ugyan ugy harapni fog.



a kutya olyan szinten retteg, szorong,hogy sajnos intenziv foglalkozas kellene neki.


Oke,neked rossz a terded, de a csalad tobbi tagjanak nem jutott eszebe kutyaiskolaba vinni??


Vesztegetetek sajnos az idot es a kutya egyre rosszabb lelki allapotban van.


Ezen dolgozni kell, mert ha valamilyet kezelni kell stb hogy oldjatok meg?


Vagy hivjatok kutyatrenert vagy pedig csunyat mondok keressetek neki masik gazdat. Rehabilitalni kell nagyon gyorsan,telik az ido aztan a vegen mar csak az altatas marad. nem fogtok tudni vele mit kezdeni, mert akkor is harapni fog ha elmentek mellette. Vagy majd berszorit a sarokba stb.

Sajnos rossz vege lesz ennek.


Nem nyugtatokkal kell tomni hanem rehabilitalni!!


Ilyen lelki allapotu kutyanal sajnos ilyen gyogynovenyes cuccok nem ernek semmit.

2020. júl. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
4-eske válaszolonak igaza van.orvosod. állatorvos ad kutyáknak nyugtatot.vizsgálatkor kutyát gazdinak kell legfogni
2021. okt. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!