Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyát hogy etessek?...

Egy kutyát hogy etessek? Konzerv vagy táp? Vagy fele fele?

Figyelt kérdés

Pár hónap múlva lesz egy kiskutyám. Mudi de nem tudom hogy hogyan kéne etetni. Azt tudom hogy tápot és táp márkát is kinéztem már de emellett adjak majd neki konzervet? Fele fele arányban? Vagy elég a táp neki? Ha konzerv milyen márkájú legyen?

(Itt a boltba csak olyat lehet kapni amiben 4% hús van és az borzasztóan kevés)



2020. júl. 15. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:
31%

Elég neki csak a száraz, egy picit felöntöd vízzel, amikor adod neki. Szerintem ne te találd ki hogy milyen tápot veszel neki hanem kérdezz meg olyan ismerőst vagy állatorvost aki ért hozzá. A húson kívül van még benne elég sok hozzávaló (szénhidrát, vitamin, rost, porcerősítő, etc.) amiknek mind rendelkezésre kell állnia hogy egészségesen fejlődjön a kutyus.


Fél éves koráig napi háromszor kapjon enni (értelemszerűen a napi adagot három felé osztva), 6 hónapos kora után kétszer, 1 éves kora után egyszer. Etetés előtt sétáltasd meg, de a reggeli meg a vacsora előtt mindenképp. Kajálás után 1.5-2 óráig ne rohajnon, ne ugráljon (bélcsavarodás).

2020. júl. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szárazat adunk neki. És mellé főzök neki húst.
2020. júl. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A tápot úgy választottam hogy megkérdeztem pár mudi tulajdonost és ha jól tudom az eggyik muditenyésztő is ezzel a táppal etet. Egyébként köszönöm a választ sokat segítettél. A bélcsavarodásról tudtam ezért úgy kezdtem el megtervezni a napirendet hogy elötte játszon/sétáljon.
2020. júl. 15. 10:43
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A konzerv teljesen felesleges, nagyrészt víz és ízfokozó, rosszabb esetben még a kutyára kifejezetten káros összetevők is vannak benne, ráadásul így nem fog rágni sem normálisan, ami a fogak egészségét tekintve kifejezetten fontos, illetve könnyen hozzá is szokik az ízéhez, rengeteg gazdi küzd azzal, hogy a kutya csak konzervvel hajlandó megenni a száraztápot. Az igazán jó minőségű konzervek pedig már olyan árban vannak, amiből már rendes húst is tudnál venni a kutyának, de ha olyan tápot kap, ami tartalmazza a kutya megfelelő fejlődése számára szükséges tápanyagokat, összetevőket, akkor teljesen felesleges.

Etetéssel, táppal kapcsolatban pedig kérj a tenyésztőtől segítséget, ő mivel etet, szerinte mi a legjobb a kölyköknek, stb.

2020. júl. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%

Üdv újra, egyes vagyok, két dolgot szeretnék még mondani (az egyiket elfelejtettem, a másikat meg az egyik válasz juttatta eszembe).


Az egyik hogy igen a helyes rágás szempontjából is sokkal jobb a száraz kaja és azt akartam még mondani hogyha a kutyus szépen eszik, nem habzsol hanem megrág mindent akkor mondjuk olyan 5 hónapos kortól már heti egyszer-kétszer főzhetsz neki 3-4 tyúk nyakat és azt hadd egye meg. Puha csont, el tudja rágni kölyök is, viszont a belét jól átpucolja és lehet hogy soha nem lesz a bűzmiriggyel probléma.


A másik viszont hogy szárazat és főtt ételt soha nem adunk együtt a kutyának, mert másként tudja a gyomra az egyiket és a másikat megemészteni úgyhogy azzal csak megterheljük. Vagy száraz, vagy főtt éttel (rizs, hús, zöldség).

2020. júl. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én főleg tápot adok nekik. Néha kapnak csak mellé konzervet. Natúr joghurtot és a tojást is szeretik és ezek egészségesek számukra. Ezzel a három dologgal, meg lazacolajjal szoktam "feldobni" a tápot.


Jó konzervek pl Animonda, Premiere, Real Nature.

2020. júl. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az enyém csak az aszpikos konzervet eszi. Elég válogatós.
2020. júl. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

a legjobb megoldás ha egy kis Pedigre legjobb márkás kutya kaja 🤭 na abból vannak kis tasakok 1 évig Juniort mert több benne a vitamin utána pedig Adult

Az ajánlatom az lenne hogy vagy felválltva reggeli Táp dél otthoni főszt de ne szoktasd rá mert állandóan azt kéri és nem eszi meg a sajátját

vagy pedig Koncervet és a tápot egy kis tányérra berakod a mikroba amíg puha lesz a táp hogy el tudja rágcsálni öszze nyomkodod és kész 5-honapos kortól pedig ajánlom a a leszoktatást ami azt jelenti hogy naponta kevesebb konzervet keversz neki hogy a foga erős legyen

2020. júl. 22. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!