Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Száraztáp mellé milyen konzerv...

Száraztáp mellé milyen konzervet ajánlotok?

Figyelt kérdés
Vagy ha konzervet nem, akkor mit kaphat kiegészítésként?

2020. jún. 26. 10:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Én néha szoktam neki tenni mellé, ugyanabból a márkából, de más ízt. Bár szerintem egy jó minőségű nyers húsnak több értelme van, ha szeretnél mellé adni valamit. A lényeg hogy előtte 2 hétig fagyaszd és disznót, vaddisznót adni tilos, mert azok álveszettséget terjeszthetnek.
2020. jún. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
4%
Én a chappi tápot ajánlom, de azt mondják a royal canin is jó és a purina táp is.
2020. jún. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Semmit nem kell adni egy jó minőségű táp mellé. Nem érdemes keverni hússal sem, mert egy érzékenyebb kutyánál emésztési gondok adódhatnak.


Második: ha nem értesz valamihez, inkább ne szólj hozzá. A chappi kb. ipari hulladék, kutya etetésére nem alkalmas.

2020. jún. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
3: Az érzékenyebb emésztésű kutyák kapjanak sensitive tápot ;) náluk jellemzően az egyszerű jó minőségű táp is gondot okoz. Egy genetikailag normálisan működő kutyának semmi baja nem lesz egy jó minőségű konzervtől vagy hústól.
2020. jún. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
26%

3-as ne haragudj de állatorvos vagy? Tudsz nekem szakmai lapot mutatni ahol megvizsgálták a táp összetételét, hogy tényleg nyesedék-e vagy csak úgy mondod? Ha állatorvos vagy akkor ne haragudj de tényleg érdekel miért noname nyesedék a Chappi. Mert tényleg érdekel hogy honnan az információ. A Nébih is tesztelte 2015-ben szóval nem igazán értem. Egyébként kutyatartó voltam a 90-es évekbe és kisvárosba tápanyag összetétel alapján ez volt a legmegbizhatóbb táp. De pl. a száraztáp majd 10 ezer forint szóval ha nyesedék szerinted akkor bizonyára be se vizsgálták és elkérnek érte méltánytalan pénzeket. Egyébként én száraztápnak anno Pedigret vettem. Jöhet a lepontozas.


De amiket ajánlottam kettőt a Royal Canin és a Purina ezeket állatorvosok is szokták ajánlani. De a kutya fajtájától és az anyagcseréjétől is függ hogy mit szeret jobban a gyomra.

2020. jún. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha válaszolsz 3-as küldesz egy szakmai linket, mert tényleg érdekel.
2020. jún. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem vagyok állatorvos. :) A Chappi, Pedigree és társainak elég az összetételét megnézned (hústartalom 4% vagy akörül) és összehasonlítanod egy jó minőségű tápéval, és máris megkapod a választ, ehhez nem kell szakmai link és tanulmány. :)
2020. jún. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

És tudod is hogy miből mennyi ami egy kutyanak kell %-ra fajtatol es testsulytol fuggoen?


Egyebkent ez is egyeni dolog mert olvastam hogy minosegi taptol fosott a kutya szo szerint. Szerintem tudni kell a tap osszetetelet, hogy mennyi a normalis es hogy melyikre mondja azt a kutya gyomra hogy jöhet.


Azert köszönöm a nem infot én már találtam szakmai adatot.

2020. jún. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A kutya ragadozó állat, így nagyjából abból lehet kiindulni, mit eszik az őse, a farkas. Főként húst, inakat, porcokat, belsőségeket, bőrt, némi növényi eredetű táplálékkal (gyomor tartalma például).

Az biztos, hogy nem a gabona a fő tápláléka, ami az olcsó tápok fő összetevője.

Igen, gyors tápváltásról foshat a kutya, ha addig egy rossz minőségű tápot kapott, fokozatosan kell váltani. De a legegészségesebb talán a BARF étrend.

Örülök, hogy találtál szakmai adatokat. :)

2020. jún. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

[link]


Összetevők

Gabona, növényi melléktermékek, hús és állati melléktermékek (4% a marha a piros krokettekben, 4% szárnyas a barna krokettekben), olajok és zsírok, ásványi anyagok, zöldség (4% sárgarépa a narancssárga krokettekben, 4% borsó a zöld krokettekben).

Adalékanyagok:

Antioxidánsok, színező anyagok.

Tápértékkel rendelkező adalékanyagok:

A-vitamin (6.500 NE/kg), D3-vitamin (720 NE/kg), E-vitamin (50 mg/kg), réz-szulfát pentahidrát (8 mg/kg), mangán-szulfát mono-hidrát (9 mg/kg), kálium-jodid (0,7 mg/kg), cinkszulfát monohidrát (41 mg/kg).


Ez minden csak nem megbízható táplálék

2020. jún. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!