Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire macskabarát a németju...

Unstopbubble kérdése:

Mennyire macskabarát a németjuhász kutya?

Figyelt kérdés
Volt korábban már németjuhászom, de sajnos el kellett altatni. Azóta (4 éve) kettő cicánk van, nagyon sok mindent megéltünk együtt. (Én műtöttem saját két kezemmel,nagyon ragaszkodnak hozzám, anyjuk helyett anyjuk vagyok, komolyan) Viszont nagyon szeretnék már egy kutyát, úgy érzem, hiányzik az életemből egy. Kizárólag németjuhászról lehet szó, szukát szeretnénk, emellett taníttatni is szeretnénk, jó helye lenne, de... A cicák miatt nem vagyok benne biztos, hogy jó ötlet lenne... Tudom, hogy nem lehetetlen összeszokatni őket, de hogyan kell, milyen módszerrel? Köszönöm előre is a segítséget...

2020. júl. 18. 13:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Amennyire azzá neveled
2020. júl. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
0%
Nekünk semennyire sem volt az.
2020. júl. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Ne viccelj, ha kölyök kutyát viszel macska mellé, simán hozzá lehet szoktatni, mindegy, milyen kutya. Tiltani kell, ha rárohanna, dicsérni és jutalmazni, ha nyugis a cicák társaságában. Bull keverékkel én így csináltam nemrég, 5,5 hónapos kutya, 6 éves macska kombó volt, pár nap után már egymástól fél méterre feküdtek a szőnyegen tök nyugisan.

Amúgy 2x szoktattam felnőtt német juhászt macskához (két különböző kutya), egy jelenleg is van. Mindkét alkalommal kb. elég volt közölni, hogy enyém a cica, nem szabad bántani, meg rászólni 2x, ha kergetni akarta, és felfogta, hogy nem szabad. Nem világi cimbik, de nem bántják egymást. A német juhász nagyon okos és fegyelmezett, ha megvan feléd a kellő tisztelet, és te azt mondod, hogy nem, akkor az nem.

2020. júl. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Neveléstől függ, tökéletesen meg tudnak lenni cicákkal. Egy ismerősömnek 3 cicája és egy német juhásza van, tökéletes összhangban.
2020. júl. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%
Nekünk az első pár hónapját a kutyus cicák mellett töltötte, azóta is kergeti őket, egyáltalán nem macskabarát, de tudja meddig az övé. Ha kimennek a macskák a placcára azonnal rájuk támad, de ha nyitva hagyjuk annak az udvarnak a kapuját ahol a macskák szoktak lenni és éppen ott vannak akkor nem megy be. Nekünk is németjuhászunk van és ő is lány.
2020. júl. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szoktatás kérdése.Kicsi korban ,amikor hozzám került a kutyusom volt egy kis cicám is.A két kölyök együtt játszott és együtt aludt. Azóta 4 macskám van ,játékból kergeti de nem bántja.Most születt 2 cica de ha sírnak a németjuhász kan az első aki rohan megnézni,hogy mi a baj!!! Idegen macska nem jöhet a portára,mert azt nem tűri el !!!
2020. júl. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sokat segítettek.

Update: most csináljuk neki a boxot, biztatásotoknak hála;)

2020. aug. 8. 09:23
 8/11 anonim ***** válasza:
44%
Ma reggel találtam meg a macskámat holtan a 7 eves németjuhászom mellette feküdt. Ha ez nem tükrözi elég akkor semmi.
2020. okt. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hála a válaszokért!

A nyolc éves macskával teljesen jól kijönnek, a kutya nagyon játszhatnék, ugrálna, bírkózna vele, a macska - természetesen - már nem tolerálja ezt annyira, ki is osztott néhány pofont, de a kutya ezt játéknak véli. Nagyon szeretnek egymás közelében lenni, együtt heverészni, vagy kunyerálni az asztalnál, hahah.

Az öt éves macskával - az én macskámmal - már nem ilyen jó a viszonyuk. A kutya nem bántja, de a macska rendszeresen fújja, hisz nem tetszik neki, hogy "anyuci pici fiának" osztozkodni kell. Elég távolságtartók, az elején a macska számos alkalommal megkergette a kutyát, fújva, borzologva, mancsával kapkodva, mostanra meg egy méteres távból nyugodtan megülnek a teraszon... bár a kutya nem mehet hozzá közelebb, a cicus dühkezelési problémáiból adódón.

2021. ápr. 11. 13:29
 10/11 anonim válasza:
Nekem volt keverek kutyusom aki turte a macskakat, volt vagy 3 is. Mindegyikkel jatszott meg azoknak a kicsinyeivel is, egyutt aludtak, jol elvoltak szerettek egymast, kergettek egymast. Idegen macskakat is csak elkergette de nem bantotta meg a baromfikat is siman kint lehetett hagyni es nem is kellett nagy tanitas neki erre. Sajnos mar nincs kozottunk, hianyzik nagyon, ezert is nehez ujjat talalni aki hasonlo ra ha minden igaz lesz megint cicank.
2022. máj. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!