Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border Collie első kutyának?

Border Collie első kutyának?

Figyelt kérdés

Igazából nem első, de több mint 10 éve volt előtte az első kutyánk, azóta csak macskákat tartottunk. Én akkor még kicsi voltam, most pedig én lennék aki tanítaná, 3-an tesók gondoznánk, és a húgom tudna vele lenni legtöbbet, aki 8 éves. Esetleg cicával hogy jönne ki? Nagyon nem bírja őket?

Ja és ha nagyon nem akkor Golden Retriver jobb lenne?



2015. szept. 21. 22:56
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Ja és én elég sokat tudok a fajtáról, de attól még nem biztos hogy jó lenne kevés tapasztalattal :/

A goldenről meg azt tudom hogy alkalmazkodóbb.

2015. szept. 21. 23:06
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A golden jobb lenne, a Border collie munkakutya, nem épp családi kedvenc, az enyém nem is szereti a gyerekeket csak a munka érdekli és a többségük ilyen. Több boldogsagotok lenne egy goldennel, az igazi családi kutya!
2015. szept. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előző hozzászólóval. A golden retriever igazi családi kutya, nektek tökéletes lenne. Nekem is borderem van és neki inkább a munka a lényeg, imád feladatozni, a gyerekek nem érdeklik őt, csak engem néz és várja, hogy mit csináljon. A másik, hogy gyerekeknek alapból nem ajánlanám, mert erős, következetes kéz kell a neveléséhez, különben túl jár a gazdi eszén, ha nem vagytok ilyenek nem fog rátok hallgatni és nem bírtok majd vele. Ha valamit egyszer megengedtek neki, nem fogjátok tudni leszoktatni róla. Mivel fiatalok vagytok nyilván suliztok, így nem lesz elég időtök lefárasztani minden nap, az enyémmel napi 4 órát foglalkozok, keményen fárasztom, hogy ne rágjon szét mindent, de még így is előfordul. Ha pedig felváltva szeretnétek nevelni az azért nem jó neki, mert ez a fajta kifejezetten egy emberre figyel, arra aki munkát ad neki. Az enyém legalábbis a páromra nem úgy hallgat mint rám, mindent tőlem vár, mert én tanulok vele kiskora óta, pedig a párom is foglalkozik vele, de mégis tudja, hogy én vagyok a gazdi. Szóval ha úgy érzed hogy az elkövetkezendő 15 évben nem lesz napi 4 órád hogy keményen fáraszd ezt a fajtát, akkor mindenképpen a goldent ajánlanám, neki kevesebb mozgás is elég, nagyon gyerekbarát és igazi családi kutya ês nem munkakutya, mint a border.
2015. szept. 22. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

Szia, nekem az első kutyám egy border.

Az enyém imádja az embereket, sok ideig a kutyákkal egyáltalán nem is foglalkozott. Én csak ajánlani tudom. Az biztos, hogy amikor elkezd kamaszodni nagyon erősen megkell húzni nála a határokat, és az is biztos, hogy a goldennek kevesebb a mozgásigénye DE én szerintem mindent megér, ha bordered van. Hihetetlenűl okos (ha kevert, vagy show vonalból vesztek, és megnézitek a szülőket, akkor a mozgásigénye sem lesz olyan nagy) én imádom. Napi 3-4 órát vagyok vele, ebből 1,5-2 a séta. A többi tanulás, játék, és vsak úgy ellevés.

Mi járunk kutyaoviba, és 20 kutyábol kb. 13 golden. Egyik idegbetegebb mint a másik. Evvel csak azt akarom mondani, hogy ha godent vesztek nagyon nézzétek ki, hogy honnan van.

Nem tudom hány ébes vagy, én 14, de ha van bármi kérdésed, akkor nyugodtan írhatsz nekem:)

Szerintem, ha nagyon elkötelezett vagy a border is teljesen jó lehet.

Ja és egy harmadik fajtán nem gondolkodsz?

2015. szept. 22. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Borderből is rengeteg idegbeteg vagy félős példány van a sok szaporító miatt. Ez minden fajtára igaz lehet ha rossz helyről veszed. Valamint nem minden embernek ér meg mindent ha bordere lehet, mert ha nem neki való, akkor tönkre teszik egymás életét. Nagyon kevés embernek való ez a fajta és csak később jönnek rá, aztán fél évesen meg 1 évesen passzolják el. Ezzel csak azt mondom, kedves kérdező, hogy nagyon jól gondold meg, nehogy megbánd
2015. szept. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy a cicusokat bírja-e alkati kérdés.

NEkem keverékem van, és vadássza őket (persze nevelem hogy nem kéne),szóval..az mindegy.

A golden retrievert ajánlom inkább, első kutyának jobb, mivel szinte ég és föld a két kutya:

A golden, vadászeb mivolta miatt, úgy okos, hogyha tanítod,kisebb fokú az "önjárása", mint a bordernek, aki egy nagyon intelligens, problémamegoldó önálló kutya. Ha nem tudtok vele eleget (és még annál is többet foglalkozni, szinte hivatásszerűen) foglalkozni, lefoglalja ő magát, csak annak nem biztos hogy te/ti örülni fogtok.

Arra viszont nagyon figyeljetek, hogy tenyésztőtől, kennelből vegyetek bármilyen kutyát, így nagy eséllyel kiküszöbölhetők az idegrendszeri vagy egyéb örökletes betegségek (goldennél pl. a diszplázia). Így nem 30-40 ezerbe fog fájni egy kutya, hanem 100 ezrekbe, de legalább azt kapod a pénzedért amit kérsz.


Viszont ha nem vagy a fajtatisztaság bűvöletében, nézzetek szét egy menhelyen, biztos hogy van igényeiteknek megfelelő kutya. (Én az Illatosról hoztam, szinte mindennek megfelel, fentebbi hibáját leszámítva, azon kívül napi egyszer legalább hallom hogy "jajdeszépkutya".) Vesztenivalód nincs.

2015. szept. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Fúú köszönöm szépen a tanácsokat,ment a zöld pacsi!


#3: Hát épp ez a baj, azért lenne a kistesó a gazdija, mert én 18 vagyok, nővérem 22, szóval mindektten suliban vagyunk, jön az egyetem meg ilyenek. Tanítani csak én tudnám, de akkor a húgomra nem hallgatna? :(


#4: Köszi az infókat :D Mint írtam 18 vagyok és sajnos nem én lennék az első számú gazdi, viszont ha saját házam lesz minden kép bordert akarok!

És 3. kutyának még németjuhászban gondolkodunk, de anya és én a goldit preferáljuk, kistesónak mindegy, csak okos fajta legyen.


#6: Igen én is ezektől félek! És persze, a menhelyi kutya is figyelembe van véve, ha nem találunk olyan fajtisztát amire gondoltunk, akkor menhelyi kutya lesz, csak ott nem biztos hogy találunk kölyköt, és azt szeretnénk. De ha rászánjuk a pénzt mindenképpen tenyésztőtől lesz, oltással és törzskönyvezve.


KIEGÉSZÍTÉS. Ami fontos szempont:

-nagyméretű legyen,

-ne fagyjon szét télben, mert nincs hova beengedni, csak kinti lehet,

-családbarát, szóval ha jönnek kicsi gyerekek akkor ne bántsa őket

- tanítható, és ha én tanítok neki, akkor azt ne csak tőlem fogadja el,mert én nemsokára megyek egyetemre, ja és nem kell 100 féle trükköt tudnia, csak legalább olyanokat hogy nem jöhet fel a teraszra

2015. szept. 22. 15:17
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezek alapján felejthetős a border.

Kezdjük azzal,hogy a maga 12-20 kg-val nem nagytestű. A többsége kb 14-18 kg között mozog,szóval...

A borderek szerintem nem gyerekbarátok a szó klasszikus értelmében. Nem,nem bántják,de általában nem rajonganak a gyerekekért. Az enyém pl imád mindenkit,rögtön bújik, törleszkedik,kivéve a gyerekeket. Sose bántaná őket, terápiás kutya,aki főleg gyerekekkel foglalkozik,de amíg a feladat azt nem kívánja,hogy figyeljen rájuk,oda se figyel. Séta közben is ha jönnek simogatni megáll,néz engem és vár,meddig tart még ez a "feladat".

Hallgatni fog a tesódra is,ha úgy tanítjátok. Csak nem feltéten mindig és minden körülmények között. Tapasztalat,hogy a borderek bárkivel dolgoznak addig,amíg van miért. Kaja,játék. De ha nincs,akkor kb tesznek az ember fejére. Kivéve a gazdát,akinek mindig,minden körülmények között. Már ha jól van nevelve.


Az udvart jól bírják,nem fáznak télen egy jó kutyaházzal. De a magányt nem bírja. Munkakutya,aki mindig a gazda mellett akar lenni,akkor boldog. Nem pedig akkor,ha az udvaron van és még a teraszra sem mehet fel(ugyanis ha udvari,akkor általában próbálnak a gazdához minél közelebb kerülni,pl küszöbönalvás)

2015. szept. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! A bordert végülis elvetettük,megbeszéltük tesómmal, hogy most nem az az ideális. Meg inkább játkos fajtát szeretnénk,aki szereti az emberek közelségét.De még szívesen fogadok tippeket a szempontok alapján :)

A teraszra azért nem lehetne,mert nagyon sok holmit tartunk rajta, és valószínűleg a cica törzshelye is ott lenne a kutya érkezése után. Pl ott a kosara és ő ott kap enni.

2015. szept. 22. 16:45
 10/12 anonim ***** válasza:
A golden szerintem tökéletes választás lesz neketek. Csak tenyésztőtől vegyétek, ne szaporítótól, nem sznobság miatt, hanem hogy biztosan egészséges legyen és kedves golden jellemű legyen, szaporítónál ki lehet fogni agresszív egyedet is és akkor szívás... :(
2015. szept. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!