Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy mudinak elég 40 m2 kert...

Egy mudinak elég 40 m2 kert napi 6 órára?

Figyelt kérdés

Csak akkor kell ott lennie, ha suliba vagyok (vagy ha az egyik családtagom nem ér haza), tehát a nap többi részében egy nagyobb (kb. 100+ m2) kertben lehetne.

(Nem megoldható további terület elkerítése, eléggé bonyolult)

Napi tanítás + 2 óra séta alap

Támadásokat nem kérek! (Sajnos igen sok "jó szándékú" ember van itt :/)



2020. júl. 18. 20:00
A kérdező szavazást indított:
Elég
Nem elég
Necces, nem hinném hogy elég
Éppenhogycsak elég
16 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem több séta kell neki.

Egyébként igen ha a nap többi részébe a gazdájával van vagy azon a nagyobb telekrészen.

2020. júl. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Elég a 40m2. Magától úgysem fog fel-le rohangálni a kertben, nem ott fog lefáradni. Egy kőkemény, agyontréningezett munkakutyának is kell napi 18 óra alvás, ha ebből 6-ot a kertben tölt el az égvilágon semmi baja nem lesz. Sokan a panelba hagyják otthon ennél több időre is a kutyát és megfelelő foglalkozással ezzel nincs is gond, nálatok ráadásul az eü. dolgokat is el tudja intézni, másra egyedül tényleg nem nagyon használná amúgy sem a kertet.

Az viszont szerintem fontos lenne, hogy mielőtt elmész suliba foglalkozz vele kicsit, tanítgasd, kérj tőle feladatokat, a mentális foglalkozás általában fárasztóbb, mint a fizikai így gyorsabban fog pihenni, mert az viszont lehet sok lenne neki, hogy előző este 8tól másnap délután 2ig semmi aktív tevékenység nincs, akkor lehet valóban unatkozna.

Nagyon boldog mudis éveket kívánok nektek és ne aggódd túl! (Feltételezem te kerestél pár órája tápot is egy leendő mudinak, ha nem elnézésedet kérem, nem rossz szándékkal írtam :))

2020. júl. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

A napi 2 óra lehet eleinte sok, később kevés.

A mudi nagyon intelligens ezért az elméje is fárasztást igényel. Az alap parancsok tanítása mellett kitűnően lehet vele pl akadálypályára menni.

2020. júl. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%

Bőven elég, a kert és a séta is.


Szerinted ugyan munka mellett ki sétáltatja 2 óra hosszáig a kutyáját?

2020. júl. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
+ séta utáni játekot még ajánlanék
2020. júl. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

2

Nem én kerestem tápot, de majd biztosan meglátom a kérdést :)

A sétáról csak annyit, hogy szeretek kirándulni/sétálni a városban, mezőkben, erdőkben, tehát kétlem hogy megterhelő lenne számomra (kifáradhatatlan vagyok :D)

2020. júl. 18. 21:36
 7/7 anonim ***** válasza:

Milyen táppal etetnéd?

Ha tényleg túrázól és sokat kirándulsz javaslom az aktív kutyáknak való tápot.

2020. júl. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!