Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg gonosz dolog lenne az...

Tényleg gonosz dolog lenne az ivartalanítás kutyánál?

Figyelt kérdés
van egy nőstény kutyám és úgy döntöttünk a párommal, hogy ivartalanítva lesz. a családban sok helyen kankutya van, sokat vagyunk vele ott és nem akarom, hogy vemhes legyen. nem tudnék mit csinálni a kutyákkal, nem az a típus vagyok, aki bedobja a menhely kapuján vagy kirakja őket valahol. ezért biztos megoldásként a ivartalanítás mellett döntöttünk. erre majdnem mindenki ferdén néz rám, ha ezt elmondom, mert hogy minek kell, barbár dolog, megcsonkítom a kutyát, majd jó kövér és depressziós lesz. most komolyan ez ilyen szemét dolog?
2010. aug. 3. 09:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
nem az és nem lesz sem depis, sem kövér, sok a környéketeken az idióta...
2010. aug. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon jól teszed, hogy megcsinálod. Nem lesz se depressziós, se nem fog elhízni. Nem barbár dolog, és a kutya nem fogja fel tragikusan. Sőt, leginkább sehogy nem fogja fel, kutya és nem ember. A kutyát csak az ösztöne hajtja, nem gondolkozik azon, hogy juj, megműtöttek, most akkor nem lehetek vemhes....


Szóval jól teszed.

2010. aug. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
7%
Erre én is kivancsi vagyok,mert én is ivartalanitani szeretném a keverék kutyámat,de midnenki olyan ferde szemmel néz ram,mi miért?? Sőt meg állatorvostól is hallttam már,hogy legalabb kétszer szülnie kell,ahoz hogy egeszseges maradjon, én nem tudom már mit gondoljak.Itt mindeki azt szajkózza h ivartalanitani kell,meg a fajtatiszta kutyákat is,de bárkinek mondom hülyének néz...
2010. aug. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy lesz kövér meg depressziós (na jó, kicsit meghízhat).

Jobb lesz ez így, nem jó ha folyton fial és nem tudod elhelyezni a kicsiket.

Barbárnak hangzik, de nem az. Pl. macska kandúr ivartalanítása kifejezetten jót tesz neki, nem fog élet-halál harcot vívni, millió fertőzést összeszedni, elcsatangolni, stb.

2010. aug. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem gonosz dolog. Inkább Te gondolkodol felelősségteljesen. Ha mindenki így gondolkodna, akkor nem lenne annyi kóbor kuityus. Én is ivartalaníttattam a cicámat, pont ezért. Nem törvényszerű a depresszió és a hízás, csak oda kell figyelnetek a kutyára.
2010. aug. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
ivartalanítsátok! :) a kutya és a ti érdeketek :) 3 kutyám van 2 lány 1 fiú, mióta mind3 ivartalanítva van, sokkal nyugisabbak, és egyáltalán nem kövérek, (ha mégis kövérednének több mozgással, és kevesebb kajával megoldható:) Ráadásul az ivartalanítással, a rák kockázata is csökken, Fiúkutyáknál a hererák, Lányoknál Méh rák, kockázata megszűnik, mert nem lesz nekik:) Sokkal boldogabbak így:)
2010. aug. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Erre én is kivancsi vagyok,mert én is ivartalanitani szeretném a keverék kutyámat,de midnenki olyan ferde szemmel néz ram,mi miért?? Sőt meg állatorvostól is hallttam már,hogy legalabb kétszer szülnie kell,ahoz hogy egeszseges maradjon, én nem tudom már mit gondoljak.Itt mindeki azt szajkózza h ivartalanitani kell,meg a fajtatiszta kutyákat is,de bárkinek mondom hülyének néz...


Hma 09:26



te sürgősen keress egy olyan állatorvost, aki ért a szakmájához....ivartalanítással a kutya nincs kitéve felesleges stressznek és az ivarszervi daganatoktól tuti megóvod...nem beszélve róla, hogy két alom kölyköt hová tennél, meg minek stresszeljen rajta a kutya, nem mellesleg nem egy élmény nekik szülni


van amúgy egy ilyen shi-zu a környékünkön, rábeszélték egy alomra az ivartalanítás előtt...mióta szült, azóta nem enged a maga közelébe egy kutyát sem és morog, mindre...

2010. aug. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy gonosz dolog, fel se fogják! Annyi, hogy nem fog ingadozni a hormoonszintje, ezért kicsit kiegyensúlyozottabb lesz, és ahogy előttem írták: megóvod őt az álvemhességtől, a tejmirigy gyulladástól, az emlőráktól, a gennyes méhgyulladástól, a petefészek ráktól, meg még ki tudja mi mindentől. Nem utolsósorban magadat, meg a környék kanjait is megóvod a tüzeléstől.


Nálunk is mindenki ivartalanítva van (2 kutya, 4 macska), és senki sem depressziós, vagy kövér. Sőt az én kutyám speciel majd egy tizessel vékonyabb, de persze nem az ivartalanítás miatt.


Ha bizonytalankodsz, nézd meg az állatorvosi kamara állásfoglalását: [link]


Az orvos, meg amelyik azt mondja, hogy kétszer szüljön, az nem a kutya érdekeit nézi, hanem a sajátját. Az ultrahangokért, a szülésért, a kicsik oltásaiért, és az egyéb felmerülő komplikációkért rengeteg pénzt el tud kérni, na meg persze idősebb korában is betegesebb lesz a kutya, akkor is többet hagysz nála.


Sajnos az egészségügy (embernél is) így működik, nem abból van pénz, ha a páciensek egészségesek, hanem abból, ha betegek, ezért a többségnek az az érdeke, hogy minél több beteg ember meg állat legyen.


A helyedben ezt az álltaorvost sürgősen lecserélném.

2010. aug. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ez a lehető legjobb döntés! Aki meg nem így gondolja, az nyaljon sót! Nem kell velük törődni, de mégcsak el sem kell nekik mondani, mert semmi közük hozzá!
2010. aug. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

jaaa az nem a mi állatorvosunk, csak egy állatorvos ismerős. Amugy köszi, hogy válaszoltatok nekem is!

9:26-os voltam

2010. aug. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!