Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie kennelt keresek...

Border collie kennelt keresek ahol a munka a fontos és nem a kiállítás?!

Figyelt kérdés

Egy munkavonalas bordert szeretnék, nem konkrétan az ISDS vonalúra gondolok, hanem ahol nagy hangsúlyt fektetnek a munkára és a kiállítás az utolsó helyen van. A munka alatt értem én frizbi-agility-terelés. Tehát olyan kutyát akiben dúl a megfelelni akarás és a dolgosság, munkakészség.

Attól félek viszont, hogy nekem senki ilyen kutyát nem adna,nem bízni bennem mivel nem volt még borderem meg ilyen kaliberű kutyám. Pedig már 4 éve folyamatosan olvasok róluk, figyelem őket és tanulom a viselkedési formáikat, sokszor voltam terelést nézni vagy agility versenyen.

Egy kutyám van, aki inkább anyukám kutyája valahogy a kutya hozzá jobban ragaszkodik, holott én tanítom, etetem és foglalkozom vele. Meg szegénynek van egy betegsége ami korlátozza a mozgásban, tehát inkább ilyen kanapékutya szerűség.

Nem tudom hogyan kezdjem el felvenni a kapcsolatot, hogy bizalmat szavazzanak nekem.


2010. aug. 3. 13:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
31%

[link]

de nemt udom mikor lesz alom ...

2010. aug. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem első guglizásra ők dolgozó bordereknek tűnnek, de aztán ki tudja: [link]


Szerintem ha elmondod, hogy 4 éve tanulmányozod a kutyát, és szeretnél vele majd versenyezni, agilityzni, terelni járni, akkor nem hinném, hogy komolyabb akadálya lenne, hogy neked adják, hacsak nem az, hogy nincs annyi pénzed, amennyibe egy munkavonalas border kerül.


De nem vagyok benne biztos, hogy első komoly kutyának nem lenne-e elég neked a show vonal, az is pörgős figyelmes, engedelmes, aktív, munkamániás, de az ő munkamániáját talán még kezdőként is tudod kezelni. Itthon egyébként semelyik fajtából nem jellemző, hogy komoly munkavonalak lennének.

2010. aug. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
31%
Na igen, amit az első linkelt, az még jobb! Ha nem is lesz mostanában alom, szerintem vedd fel vele a kapcsolatot, találkozzatok, járj el vele kutyázni, tanulj még többet, hogyha majd egyszer lesz alom, akkor tudja, hogy rád számíthat, hogy jó munkakutyát fogsz nevelni.
2010. aug. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj kedves 3.,de a Blessed Borders és a másik kennel messze nem összehasonlítható,ha valaki munkakutyát szeretne...

A Blessed Borders vagy a Perfect Sense kennelt tudnám neked innen magyarországól javasolni,ahol munkakutyát kaphatsz,megbízható,jó helyről

2010. aug. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Itthon én is a Blessed Borders-t ajánlom. Csak ott mostanában nem lesz alom... Hacsak nem most akarsz kölyköt, akkor viszont még van, méghozzá briliáns párosításból. :)

Én a cseheket is ajánlom figyelmedbe, nagyon jó borderek vannak Csehországban, tenyésztenek félig munka-félig show kutyákat, szerintem egy ilyen kutya pont ideális számodra.

Ha őszintén leírod egy tenyésztőnek, mik az elképzeléseid, miért pont ilyen vonalú kutyát szeretnél, leírod a terveid, céljaid a leendő kutyáddal, nem gondolom hogy visszautasítanának. Ha komoly sport karrierre vágysz, ahhoz bizony jó kutya kell és ha ezt egy kutyával el tudod érni,m az a tenyésztőjének is büszkeség lesz, hiszen jó hírnevet csinálsz a kennelének.

2010. aug. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
én is a Blessed Borders-t ajánlanám !
2010. aug. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
51%
Posiedon kennel! :D
2010. aug. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
* Poseidon . bocsi. xD
2010. aug. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Az első szerintem nem az a kategória, amit a kérdező keres. Nem értem miért kell félrevezetni az embereket. Nem kétlem, hogy jók az adott tenyésztői kutyái, de inkább más területen.


Manapság nem könnyű igazán aktív gazdit találni a bordereknek,hiszen rengetegen születnek, túl sokan ahhoz, hogy mindnek, igazán neki való gazdája legyen, sajnos. Szerintem, ha leírod a választott tenyésztőnek, amit ide is írtál, a jövőbeli terveiddel kapcsolatban, akkor megszavazzák neked a bizalmat.

Sok sikert:

[link]

[link]

[link]

(utóbbi két kennelben éppen most vannak kiskutyák, és valószínűleg egy darabig nem lesz új alom)

2010. aug. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is a blessed borders ajánlom.
2010. aug. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!