Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Terápiás kutya?

Terápiás kutya?

Figyelt kérdés

Tudnátok ajánlani "terápiás" kutyát?Sajnos nincs ötletem.Szívem szerint Német juhászt vennék,ami a házban lenne,de sajnos túl nagy.Valami kisebb kutyát szeretnék(ami nem annyira nehéz és az ágyban is elalszik),futás sajnos nálam kiesett,sétálni lassan tudok,ezért jó lenne ha nem rántana el.

Köszönöm a válaszokat előre is!


2020. júl. 27. 18:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen terápiára kell? Segítőkutyára gondolsz? Mert akkor meg kell keress egy ezzel foglalkozó szervezetet (általában egyesület, alapítvány, és néhány cég) ők az adott állapotnak és körülményeknek megfelelően ajánlanak megfelelő kutyát, kiképzik és levizsgáztatják (ld. 27/2009 SZMM rendelet).
2020. júl. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Golden Retrivert szoktak terápiás kutyaként alkalmazni általában

Ez sem kicsi kutya de a tempódat majd felveszi ha hozzádszokik

2020. júl. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Leginkább arra szeretném a kutyát,hogy nyugodt legyek és terelje a figyelmemet.Sajnos a KÁJ kutyám nem alkalmas arra,hogy bent legyen.Mivel magamban alszom,ezért rám jönnek a kórházi élmények (dolgozom rajta).Sajnos stressz hatására fokozódnak bizonyos tüneteim (neurológiai "betegség").
2020. júl. 27. 19:13
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlani? Hát, amelyik kutyát kiképzik, de ahogy az első is mondja keress fel egy ilyen szervezetet, akik ezzel foglalkoznak. Mihez kellene? Sajnos nem egyszerű, de talán tudok segíteni. Vagy vannak foglalkozások, terápiás kutyával, azt is tudok ajánlani.
2020. júl. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek mégegyszer!Innen már el tudok indulni.
2020. júl. 27. 19:46
 6/8 anonim ***** válasza:

Neked egy oreg kutya kell,aki mar csak setalni tud.

Fiatal kutyat ne kinozz azzal,h nem mozgatod le . :(


Reszvetem a borzalmakert! Nagyon sajnalom. Remelem talasz kutyat.

2020. júl. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azt sem tudod mi a bajom,nem kell egyből temetni.Mivel meglett a saját "keresztem" és sok ember életét kellett meg mentenem,egyszerűen már sok volt számomra és elkövettem azt a hibát,hogy elhanyagoltam magam és emiatt szinte nullára csökkent a fizikai aktivitás om(nem tudtam feldolgozni,ezért leé pültem).Most azon dolgozom/dolgozunk,hogyha már ilyen állapotba kerültem fizikálisan és mentálisan is rendbe jöjjek."Sajnos" szükségem van egy kutyára,aki bent van velem és hogyha megyek valahova terelje a problémát(nem kihasználni akarom).Nagy termetű kutyát nem szeretnék már (KÁJ),mert amikor még nem volt bajom,akkor a réten elszaladt egy vadnyúl és rántott rajtam a kutya egy nagyot( megijedt ),.Nos ez nem hiányzik.Amint felépülök a világ végére is elmegyek,de jelenleg nem vagyok jó állapotban,ezért kell egy kutya.Nem fogom " kínozni" nyugalom ☺️.A mostani kutyám sajnos már öreg,ezért már nem annyira aktív,de mozgásban van.Viszont köszönöm neked is a hozzászólást és ne vedd rossz néven
2020. júl. 28. 00:40
 8/8 IDon'tWannaLive4ever ***** válasza:

Szia!

Nem tudom, hogy esedékes-e még de azért még írok.

Ahogy olvastam a segítségkérésedet és a válaszaidat szerintem te segítő kutyát szeretnél nem terápiásat.

A terápiás kutyák foglalkozásokon vesznek részt és ott segítenek a pácienseknek. Ezzel szemben a segítő kutyák a saját gazdájuknak segítenek és nyilván így velük is élnek. A terápiás kutyák nem laknak a páciensekkel.


Természetesen mindkét kutya tudna segíteni neked de egy terápiás kutyával egy szakembernél valamilyen foglalkozás keretében találkozhatnánk míg egy segítő kutya egész életében nálad van.


Remélem azóta már megoldódott a problémád. :)

2020. aug. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!