Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát szeretnék a lányomnak...

Kutyát szeretnék a lányomnak vajon kimozdítaná? Milyen legyen?

Figyelt kérdés

A lányom az utóbbi időben (4 hónap) nagyon visszahúzódó, boldogtalan lett mert történt egy családi tragédia. Mára mar valamivel jobb lett de még mindig rossz neki. Nagyon régóta szeretne kutyát és imádja őket ezért egy kutyára gondoltam. A lányom 14 éves.


Közepes termetű, barátságos, nyugodt, nem túl aktív aktív kutyát keresek. Max 200 ezer vételi áron (drága kutyafajtákat ne írjatok)


Uszkárra gondoltam, de mennyi a vételára?? Úgy hallottam ritka fajta, drága is?



2018. szept. 4. 18:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
68%
Amilyet a lányod szeretne. Csak arra számíts, hogy tuképpen te fogsz vele foglalkozni a köv 12-15 évben. Ki halt meg?
2018. szept. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Menjetek el együtt egy menhelyre és hagyd h a lányod válasszon kutyust magának.
2018. szept. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Csakis a lányoddal megbeszélve vágj bele. Vond be, így is szerintem elég nagy örömhír lesz, én biztos azt szeretném a helyébe hogy én választhassak fajtát és konkrét kutyát is.
2018. szept. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is vidd el menhelyre hadd valasszon. Nem hiszem hogy feltetlen aktiv kutya kene neki, egy lustabb is nagyszeru tars lehet, foleg a menhelyi mert azok is ateltek a sajat "tragediajukat"
2018. szept. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Természetesen az enyém lesz a felelősség is meg a kutya is. Az apja halt meg, nagyon közel állt hozzá.

Köszönöm a válaszokat, a holnapot meglepetéssel indítjuk :)

2018. szept. 4. 19:23
 6/20 anonim ***** válasza:
17%
Részvétem. El voltatok válva?
2018. szept. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Először is nagyon sajnálom :(


Szerintem az uszkár jó választás lehet, vételára olyan 150 körül van, de van fajtamentésük is. De szerintem egy menhelyi kutyával is nagyon jól járnátok, biztosan nagyon fog örülni a lányod :)

2018. szept. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó ötlet a kutya, valóságos gyógyír lesz: nem véletlenül képeznek terápiás ebeket is. Azt mondanám, tanév elején ne, de így, hogy te be tudod vállalni a kutyust, így más az ábra.

Persze, ez így tanév elején elvonhatja a figyelmét a bajról is, de a suliról is: legyél következetes mindkettejükkel szemben. A lányod is felelősségtudatosabb lesz, rendszert tanul, és akkor is lesz "menekülési útvonal", ha valami okból (suli, tanárok, barátok...) egyéb trauma érné, befelé fordulna.

Uszkárral viszont vigyázzatok, ne vmi beltenyésztett, beteges kutyust fogjatok ki! Szerintem menhelyi kutyust hozzatok el, a vércsere okán is nagyobb eséllyel marad egészséges, és egy gazdira váró eb is jó gazdit talál nálatok. Vagy egyéb fajtát válassz. Tallózz a neten, ha pedig mégis maradtok a fajtatiszta uszkárnál, akkor vígy magaddal vkit, akinek már van vízijártasságija a rizikósabb kutyafajták terén is.

Tizensok életre szóló választás: alaposan rágd meg a dolgot, mielőtt belefogsz!


[link] ...stb

2018. szept. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
2018. szept. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szuper helye lesz nálatok egy kutyának, és a lányodnál is változásokat fog hozni, jó értelemben, természetesen.


Amit én is mondhatok, hogy semmiképpen ne vágj bele nélküle. Meglepi így is lehet, hogy mondjuk veszel egy pórázt, becsomagolod és átadod. Nagyon meg fog lepődni. És megbeszélitek, hogy ő milyen kutyát képzel el és az megoldható-e, de a menhelyet is mindenképp vesd fel neki, mert az sem egy rossz ötlet.


És őszinte részvétem!

2018. szept. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!