Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tipikus kertben tarthat...

Milyen tipikus kertben tartható kutyafajták vannak?

Figyelt kérdés

Most költöztünk családi házba, lassan kész lesz a kerítés is és utána szeretnénk egy kutyust.


A kutyának lenne csinálva egy körbezárt rész (~2.5m2), ahol a napjait töltené, amíg nem vagyunk itthon.


Majd amikor hazaértünk, akkor kiengedjük onnét a környező (~300m2) kerti részbe (azért lenne először bezárva nélkülünk, hogy ne rágjon meg, ásson ki, kaparjon össze mindent és amikor otthon vagyunk, akkor erre megpróbálnánk megnevelni, hogy mit lehetne és mit nem és ha ez már megy, akkor maradhat kinnt is).


Ha bejön a rossz idő, a tél, vagy vihar lenne, akkor van egy faházunk, ami olyan 15m2-es, abba lenne egy vásárolt kutyaház és ott lenne bennt. A faházban van fűtés, ahol átlagosan 12-15 fok van beállítva télre.


Első körben nekem az lenne a kérdésem, hogy ilyen módon lehetne a tacskó valamelyik méretű/szörzetű variációját tartani?


Ha nem, akkor milyen kis méretű vagy közepes méretű kutyafajta lenne megfelelő?


Hárman lakunk itt. Nincs gyerek. Délelőtt nem vagyunk itthon általában, akkor egyedül kell lennie. De délutánonként 2-3 órát tudnánk vele foglalkozni. (nyilván ez egy elnagyolt érték, lehet hétvégente jóval többet)


2020. júl. 28. 13:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Baromi izgalmas lesz a kutyának napi 10 órát egy kennelben. Amíg kicsi és szoktatás nélkül bezárjátok, addig 10 órát fog vonyítani a szomszédok nagy örömére. Hamar kiutálnak onnan titeket.


A tacskó egyfolytában az ember seggében van és amúgy is egy ásós fajta, szóval én ilyen körülmények mellett egyáltalán nem javasolnám.


Nem tudom, egy menhelyi 1 év körüli nyugisabb nem jöhet szóba? Mindenképp kölyök kellene?

2020. júl. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
97%

A leírás alapján valamelyik magyar terelő fajtát választanám a helyetekben. !VISZONT! Nekik nagy szükségük van a sétára és a tanításra is. (Kert méretétől függetlenül.) Ha ez nincs meg rombolni fognak. A kennel tartásnál arra figyeljetek, hogy minimum hat négyzetméteres a kötelezően biztosítandó terület egy kutyának. A mellett, hogy nagyon intelligensek nincsenek túltenyésztve és nem igen betegesek. Náluk még arra kell figyelni, hogy minél több időt töltsön vele a gazda-a 2-3 óra aktív foglalkozás elég neki- itt főleg arra gondolok, hogy akár kerti munka közben akár konyhában főzés közben legyen veletek. Mindent összesítve én őket kinti benti kutyának vagy bentinek választanám őket, de ismerek olyant is, aki kint tartja. Mivel hazai kutyák így értelem szerűen a klímával nem lesz bajuk.


Ha nincs konkrét elképzelés én úgy gondolom, hogy nektek egy mentett kutyus is megfelelne. Illetve ha törzskönyveset szeretnétek, akkor ajánlom a Dog Cast tv csatornát youtubeon. Nekem nagyon sokat segítettek a fajtabemutatóikkal, hogy milyen fajtát válasszak.

2020. júl. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

1. 2,5 m2-re, "ahol a napjait töltené", ne vállaljatok kutyát!

2. Egyáltalán nem biztos, hogy használna egy olyan kutyaházat, ami egy faházban van. A kutya szereti, ha van rálátása a környezetére és a gazdájára. (Pl. a mi kutyánk első évben azért nem használta a hőszigetelt házát, ami közvetlenül a teraszajtó mellett van, mert az ajtaja a kert felé volt fordítva, nem a nappali felé. Amióta bentről is szemmel tud tartani minket, azóta használja:)

3. Semmilyen kistestű nem való egész nap kintre, mert hát mi lesz, ha télen rossz idő lesz, eső / hó / fagy akár nappal is?

Ha nem lenne ez a 2,5 m2-es "börtönötletetek", akkor egy (várhatóan) közepes méretű, nagy bundájú keveréket ajánlanék.

2020. júl. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Nem ragaszkodok teljesen egy kölyökkutyához, csak nem tudom, hogy mennyire alakulnak már nála ki a viselkedési szokások ennyi idősen.


Valamint a félélem, hogy esetleg egy menhelyi kutya nem fajtiszta és esetleg a fajra nem jellemző viselkedést produkálna (gondolok, hogy aggresszív lesz, vagy megharapna egy kisgyereket, ha később lenne).


Ez általános érvényű, hogy a kölyökkutyák így viselkednek? Vagy hatványozottan igaz a tacskóra? Milyen más kutyatípusban lehetne még gondolkozni?


Nem támadásból, de ritka kivételtől kitudja megoldani azt, hogy hónapokig otthon van az állattal? Vagy úgy érted, hogy felváltva, csak valaki mindig legyen ott vele?

2020. júl. 28. 14:00
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
2.5 négyzetméteren lenne napi 8-10 órát, plusz gondolom este is korlátolva lenne. Így egy kutyát se tartsatok, végig ugatna vagy nyüszítene. Voltam ilyen mellett, ideget hozta rám a kutya, már sokszor agresszívan néztem a téglára, de persze sose tettem volna meg, van bennem szív. A gazdit viszont rühelltem emiatt.
2020. júl. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

A 2,5m2 egy hozzá nem értő spekuláció volt. Újan épült a ház, ha szeretnék és szükséges, lehet 6m2 is.

Azért írok itt, hogy többet megtudjak és kamatoztassam, hogy jó élete legyen a kutyának.

2020. júl. 28. 14:04
 7/20 A kérdező kommentje:
De mint írtam legelőször is, ha nem rágná szét a kerti eszközök műnyag részét, akkor egész nap maradhat a 300m2-es kerti részben is. Az a börtön egy ideiglenes lakóhely lenne, amit megszűntetnénk, ha megtanulta a dolgokat.
2020. júl. 28. 14:06
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
A fajtatisztaság sem garancia semmire. Ha mondjuk elmész egy menhelyre, elmondod, kb. mit vársz a kutyától (és mit tudsz te nyújtani), ajánlanak is, meg meg is nézhetsz párat, elviheted sétálni, látogathatod rendszeresen, mielőtt mellette döntesz (vagy akár beleszerethetsz első látásra). Nem akarlak rábeszélni egy keverékre, csak a miheztartás végett írom. A 2,5m2-t felejtsd el! Ennek még a 10-szerese is édeskevés!
2020. júl. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
80%

Megnyugtatlak, fajtiszta lesz, nem lesz benne macska vagy ló.


Hiába vannak viselkedésformák, egy adott fajtán belül is minden kutya egyéniség, ezért fog olyan dolgot produkálni, ami "nem jellemző a fajtára".


Az, hogy a kutya harap-e az 99%-ban tőled és a te nevelésedtől függ, nem a fajtától. Ha agresszív lesz, az a te nevelési hiányosságod. És ez minden fajtánál előjöhet, az utcánkban pl.egy labrador harapott meg a múltkor, mert kiszökött amíg a gazdája beállt a kocsival, én meg épp elsétáltam a kapu előtt.


Egyébként én anno úgy oldottam meg, hogy amikor elhoztuk a kiskutyát, akkor kivettem 1 hét szabit és minden nap szoktattam fokozatosan mindenhez. Kert, egyedüllét stb. Nyilván voltak balesetek, kirágott bokrok, ásás, de kb 1 hónap alatt leszokott róla.

2020. júl. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Ezek alapján, akkor tényleg lehet, hogy először egy menhelyen fogok körbenézni.


1-1 héttel nincsen gond, ha kell megtudom oldani, hogy addig itthon legyek és csak ráfigyeljek, de hónapokig ezt megoldani tényleg soknak hangzik.


Ha nem rágna és csinálná a kellemetlen dolgokat vagy hamar kinevelném belőle, akkor lehet, hogy nem is készíteném el azt a kennelt neki. Azt csak tényleg az új kert megvédése miatt akartam megelőzésképpen.

2020. júl. 28. 14:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!