Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen korban vált teljesen...

Milyen korban vált teljesen szobatisztává a kutyád?

Figyelt kérdés
És milyen módszerrel tanították meg rá? Kinti kutya volt vagy benti?

2020. júl. 29. 17:59
A kérdező szavazást indított:
1-3 hónaposan
4-6 hónaposan
7-9 hónaposan
10-12 hónaposan
1-1,5 évesen
1,6-2 évesen
Több, mint 2 évesen.
Nem vált szobatisztává.
44 szavazat
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Akkor kezdem én!


10 hónaposan vált szobatisztává a pincsim. Ikerházban lakunk, aminek van közös udvara, de bent alszik velünk. A módszerünk az volt, hogy amikor az udvarra pisilt, akkor megdicsértük és leszidtuk, ha a lakásban végezte a dolgát.

2020. júl. 29. 18:07
 2/14 A kérdező kommentje:
Szavazni valamiért nem tudok a saját kérdésemre.
2020. júl. 29. 18:07
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Írok,mert 3 kutya volt,mindhárom másabb. Az első,egy normál,tipik tacskó. Hihetetlennek tűnik,de konkrétan első pillanattól kezdve az volt. (9 hetesen hoztuk el). Még az udvaron is csakfűbe volt hajlandó végezni a dolgát, betonra sem..valahogy veleszületett intellinegciája volt. Igaz,2 óránként levittem míg szokattam,lakáskutya volt. A másik szintén tacsi, törpe. Nála sem kellett max 2 hét mire stabilan az volt. Szintén 2 óránként vittük. Az utolsó szintén standard tacsi, szapis, kicsit butácska, őt fél évesen "mentettük"ki a szaporítótól. Nem volt szocializálva, szinte falta a kaját, sovány volt és ronda a szőre. Na ő nehéz eset volt. Kellett majd egy év,mire azt mondtam 100%-ig szobatiszta. Mostmár egy tünemény, okos és golyótlan is. :D
2020. júl. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Kb 6 hónapos korától bírta ki a 8 órát. Magától megvárta inkább a sétát, pedig le volt neki téve a pelenka is.
2020. júl. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
4-6 hónapot jelöltem, de nem tudom pontosan. 5,5 hónaposan került hozzánk ideiglenes befogadótól, nálunk soha egyszer sem pisilt vagy kakilt be (bár a befogadó felkészített rá, hogy lehet még baleset). Az első pár nap kivételével, mikor egy picit hasmenése volt a stressz miatt, az éjszakát is bírja végig, kb 11-12 órát. Meglepődtem rajta, nem számítottam rá, hogy ilyen ügyes lesz rögtön.
2020. júl. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

3 honapos koraban kapta meg az osszes oltasait, onnantol lehetett szacs setalni vinni, ergo addig nem volt szobatiszta, de amiota setaltatom, attol a pillanattol szobatiszta lett.

En az elso idokben 2 orankent vittem setalni. Sosem pisilt mar be otthon.

2020. júl. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Van kutyám, aki 3 hónapos korára.

Volt, amelyik csak 4-5 hónapos korára.

Volt, amelyiknél 6 hónapos kora után nem volt több balesete.

És volt, amelyik már 8 hetes korában, az első pillanattól szobatiszta volt - leszámítva szó szerint csak 1-2 balesetet.


A módszer mindig ugyan az: evés, ivás, alvás, játék után mindig kiviszem őket. A kutyák kinti-bentiek, de leginkább bentiek.

2020. júl. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ezek szerint csak én voltam annyira szerencsétlen, hogy későn vált szobatisztává. xD A szavazás állását tekintve.
2020. júl. 31. 01:07
 9/14 anonim válasza:
100%
Kinti kutyák vannak, de amikor kicsik voltak fent voltak. Amikor régen fent voltak, mindenhová oda pisiltek/kakiltak. Amióta levittük őket, azóta tele van a kert kakival, de amikor néha feluozzuk óket, valamiért bent tartják. (De az egyiknek nem mindig sikerül.)
2020. aug. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mindhárom kutyámnak 12 hónapos koruktól már egészen jól ment, de még voltak kisebb balesetek. 4 hónapos korukban lettek 💯%-ig szobatiszták, azóta egy baleset sem történt.
2020. aug. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!