Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem képes elfogadni ezt...

Miért nem képes elfogadni ezt sok kutyás?

Figyelt kérdés

Aki szereti a kutyákat, az az én szememben annyit jelent, hogy nem különböztet meg egyetlen kutyát a fajtája miatt. Sok kutyás csoportban benne vagyok, a legtöbb a bull típusú kutyákat szidja.


Több kutyusos gazdát is láttam, ismertem és ismerek is látásból. Cukimuki 4 kilós kutyusuk van, mind NEVELETLEN. Harap, morog, agresszív, ideggörcs. Fajtájából adódóan előfordulhat kisebbségi komplexus, így hamarabb be tudnak dühödni, viszont, ha a gazdája imádja és foglalkozik vele/velük, normális kutyusokká válhatnának. Ugyanez igaz a pitbullokra/staffikra.


Az enyémet sokszor megszólják, undorodva néznek rá, ezzel viszont csak azt éri el a legtöbb emberi lény, hogy undorodjak Tőlük.


Mai napig úgy vélem, hogy nincs olyan, hogy ''benne van a vérében.'' Benne lesz, ha beléjük van nevelve. Az én kutyusom is staffi, lehet sok kevésbé befogadóképességű emberke kételkedni fog benne, de ha elengedem a pórázt és azt mondom, hogy lassan, akkor lassan jön. Ha az a parancs, hogy álljon meg, megáll, ha pedig az, hogy jöjjön, akkor jönni fog. Teljes mértékben én irányítom, még ha jön is egy másik állat. 3x voltam Vele kutyasuliban, onnantól kezdve pedig ÉN voltam az értelmi szerzője minden trükknek és parancsnak. Semmi titkom nincs; foglalkozás, határozottság.


Lehet szidalmazni a fiatalokat, de én is 17 évesen kaptam Őt, azaz másfél éve, azóta sem bántam meg, mert könnyű Vele. Egy csivavával viszont ugyanúgy nehéz, ha NINCS RÁ IDŐD, ENERGIÁD.


Itt minden csakis azon múlik, hogy mennyit vagy a kutyusoddal, a fajta pedig szinte tökmindegy, csak a külsőt jellemzik.


Miért ilyen felfoghatatlan mindez?


2020. júl. 30. 09:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

10: a most már 10 éves német juhászom ilyen kiváló terápiás kutya, több kiskutyás jött oda hozzánk azzal, hogy lehetne-e, hogy játszanak egy kicsit. Egy részük azért, hogy a kisebb ne féljen annyira a nagyoktól, de volt aki azt mondta, hogy azért szeretné, mert túl nagy arca van a kiskutyának, és nem ártana ha esetleg ráreccsenne figyelmeztetően egy nagyobb, hogy leessen neki, hány kiló :D Ő meg készségesen játszott velük, sose bántotta egyiket se. Hozzáteszem, egy ivaros kan kutya, mégis ennyire jó természete van (családi kutya, még akkor került hozzánk, mikor otthon laktam, a szüleim meg nem akarták ivartalanítani). Szóval lehet ezt így is. Én írtam amúgy a bull keveréket, ő a jelenlegi kutyusom (német juhász a szüleimnél maradt), egymással nagyon hamar megbarátkoztak, és ő is nagyon kedves, játékos a többi kutyával, az agresszió szikrája sincs benne.

Nagyon nem mindegy, hogy van egy kutya szocializálva.

2020. júl. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Havanese van. Szerencsére még utcán nem szólt még senki, viselkedési problémája van bőven amin dolgozom, de leginkább azt látom hogy az ilyen csoportokba a nagyobb kutyákat sztárolják és a kicsik azok egy idegbeteg sz*rok

(ne értsétek félre imádom a nagy kutyákat, majd szeretnék is csak egy egyszerű kijelentés)

2020. júl. 31. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, igen, a kulcs az, hogy dolgozni kell a problémán. Ez az, amit rengeteg gazda, kutya méretétől függetlenül elfelejt, nem egyszer láttam, ahogy még rá is dícsérnek a helytelen viselkedésre. Sok szerencsét a kutyusoddal!
2020. júl. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
13as köszönöm szépen már szerencsére amilyen volt ahhoz képest sokkal jobb de persze van hova fejlődnünk
2020. júl. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért, mert sok ember csak azokat a történeteket, híreket hallja meg, amik arról szólnak, hogy pitbull stb. harapott meg embereket. Egy időben én is sok olyan hírt láttam, hogy staffik támadtak meg embereket. Most már nem annyira olvasok ilyeneket. Mindenesetre az ilyen kutyaharapásos sztorikban mindig kihangsúlyozzák a fajtát, pláne, ha staffiról, meg ilyen kutyukról van szó. Vagyis én így vettem észre.


Viszont egyetértek veled amúgy. Pl. ott a labrador. Családi kutya, barátságos... igen, igen, de ha nem nevelik meg, ő is megtud harapni. És az is fájni fog, hiába labrador. Butaság egy adott kutyát a fajtája alapján megítélni. A kistermetű kutyák is tudnak veszélyesek lenni, csak ők nyilván nem tudnak olyan súlyosan megsebesíteni, mint egy nagyobb kutya. Én például nagy kutyabarát vagyok, nekem tök mindegy, hogy milyen kutyát látok, lehet az staffi, lehet az rottweiler, lehet az bármilyen fajta, nekem az első gondolatom úgy is az lesz, hogy milyen szép/aranyos kutyus. Csak azért nem fogok egy kutyára máshogy tekinteni, merthogy elvileg milyen veszélyes a fajtája. Az úgy is meglátszik egy kutyán, ha agresszív, de csak a fajtája miatt nem fogom elítélni őt, mert ez butaság. A neveléstől függ, hogy milyen egy kutya. Meg aztán, hogy valaki a "bull típusú kutyákat szidja". Kérdem én, miért? Mármint, ha van egy adott kutya, aki agresszív, az a gazda hibája. Nem a kutyát kell szidni, nem a fajtáját.

2020. aug. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!