Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nemsokára örökbefogadok egy 7...

Nemsokára örökbefogadok egy 7 hónapos kutyát a menhelyről.Első kutyám lesz.Válaszolnátok pár kérdésemre?Egyébként a hétvégén megyünk a menhelyre megnézni ismerkedni a kutyával.

Figyelt kérdés

Milyen fajta tápot ajánlottok ilyen közepes árkategóriában?

A tápon kívül mi kell még a kutyának?Összegyűjtöttem egy kis pénzt így beszállok a költségekbe a kutyának.Nagy a kertünk szóval lesz mozgásigénye,kinti-benti lesz a kutya.Egy nap hányszor vigyem sétálni?



2020. júl. 30. 20:39
 1/5 anonim ***** válasza:
32%

Úgy érted lesz neki mozgástere, ugye? Mert a mozgásigény az más... Ha van kert, szerintem elég egy nagy séta neki délután, este (1-1,5 óra), de a kertben is kell foglalkozni vele. De ha teheted, napi kettő már jobb.


Milyen fajta táp? Hát sok mindentől függ: pl. mennyit szántok rá havonta? Nézz utána, méret, kor szerint milyen jobb minőségű (Nem chappie, panzi meg Lidl-s sz@r), és próbálj kimérve, vagy kis kiszerelésben venni, hátha nem ízlik neki. Netről mindif olcsóbb nagy tételben venni. Pár tipp: középkategóriástól a prémium felé (nem teljes és szubjektív felsorolás) Josera, Carnilove, Wolf of wilderness, Bosch, Brit, Visan, Eukanuba, N&D, Acana, Orijen...



Kell neki még két tál, fekhely (ez lehet amúgy pléd is, régi kosár stb), pár játék, ha hosszú szőrű, fésű (furminator), póráz és nyakörv, szájkosár, bileta.

2020. júl. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mekkora a mozgásigénye. Ha nagy mozgásigényű, akkor minél többször vidd sétálni, fuss vele a kertben, mozogjon minél többet.
2020. júl. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

1. Táp

CricksyDog puppy

Real Nature Country Alpine Junior

Ezek kb. 1500 Ft/kg áron vannak. Véleményem szerint ezek a legjobbak ár-érték arányban.

Ha olcsóbb táp kell az Eukanuba Growing Puppy Medium Breed tápját ajánlom, ez kb. 1000 Ft/kg. Ennél lejjebb már nem érdemes menni. Esetleg kipróbálhatjátok a BARF étrendet. Ez egy nyers vagy párolt hús alapú étrend. A barfshop oldalán találsz egy könyvet, abban minden információt megtalálsz. Ha ezután is maradnak kérdéseid, szívesen válaszolok.

2. Séta

Ez a kutya energiaszintjétől és a sétál időtartamától is függ. Elegendő foglalkozás mellett fél-egy óra séta valószínűleg elég, de a biztonság kedvéért kérdezd meg a gondozóit.

3. Egyéb dolgok

- Először is kell neki egy biztonságos fekhely. Ha kinti-benti kutya lesz érdemes venni neki kintre és bentre is eggyet. Matracból inkább keményet válasszatok, mert az jobb a gerincüknek. Ha olcsóbb megoldást kerestek, válasszatok egy kutyatakarót. Így vagy úgy, de vegyétek figyelembe, hogy a kutya még nőni fog, ha nem is sokat. Kint mindenképpen legyen egy fedett hely, ahova behúzódhat. Ez ideális esetben egy kutyaház matraccal vagy takaróval (de ebben az esetben inkább takaróval) kibélelve.

- Kell neki két tál, egy etetésre és egy itatásra. Esetleg vehettek egy tartalékot is. Nálunk jól jött. A legideálisabb a rozsdamentes acél gumi aljal. Ez elég standart típus, bármelyik kisállatboltban megvehetitek.

- Kell neki egy nyakörv. A legjobb a biothane nevezetű anyag. Ez Magyarországon ritka, érdemes neten rendelni. Olyat válasszatok, amelyik övszerű stílusú, nem csatos. Jó alternatíva a bőr is.

- Kell neki póráz. Én pamut pórázt ajánlok, vagy ha kényelmesebb fogású szeretnétek, akkor válasszatok bőrt. Ezek erős anyagok, mégis megfelelően képesek változtatni az alakjukat.

- Opcionális a hám. Én erősen ajánlom. Amire figyelni kell, hogy H-hám legyen, ne pedig X. Ne legyen túl nagy súlyú, inkább válassz egyszerű stílusút (például AniOne).

- Biléta. Amin rajta van a telefonszámotok. Erre mindenképpen szükség van.

- Kell egy csomag kakizacsi. Érdemes egy nagyobb doboznyit venni.

- Jutalomfalat tartó. Ha elviszitek kutyaiskolába, akkor kötelező. Egyébként nem feltétlenül szükséges, de praktikus megoldás tanításhoz. Séta közben beletehetsz egy gurigányi zacskót, a telefonodat és a jutalomfalatokat. De mint már említettem, nem létfontosságú.

- Szállítóbox. Ez fontos, mivel ebben fogjátok például állatorvoshoz vinni. Egyszerű műanyag dobozt válasszatok. Érdemes egy csomag kutyapelenkát is venni. Ezek téglalap alakú betétek, amelyek megvédik a dobozt a pisi-kaki-hányástól (és biztosan fognak történni incidensek, így jó előre felkészülni).

- Jutalomfalat (opcionális). Többnyire inkább a saját tápját használd, de ha különösen ügyes volt, adhatsz neki néhány darab ínyencséget. Én személy szerint a barfshopból rendelek Meat and Treat tréningfalatokat (a lovasat különösen imádják a kutyák, de néhányan irtóznak tőle). Jó a Real Natural szárított hús jutalomfalatjai is. Adhatsz neki szalonnát, áfonyás is. Érdemes utánanézni, hogy melyik gyümölcsöket ehetik a kutyák. Elnézést, de ezt hosszú lenne leírnom.


Így kapásból ennyi jutott eszembe. Ha felmerülne bármilyen egyéb kérdés, bátran írj üzenetet. Eddig öt kutyának voltam/vagyok a gazdája, így elég tájékozotnak érzem magam ebből a szempontból.

2020. júl. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A 3.válaszoló jól leírt mindent.

Jutalomfalatnak a tápját adjátok vagy vesztek valamilyen bolti az jó. Én azt olvastam hogy az áfonyát csak kis mennyiségben ajánlatos adni. Sajtot és virslit szoktak még bár a kiképző akihez járunk a kutyámmal nem igazán ajánlotta ezt mert nem egészséges a kutyának.

2020. júl. 31. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Miujsag kérdező?
2021. ápr. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!