Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy idősebb kutyát érdemes...

Egy idősebb kutyát érdemes örökbefogadni menhelyről?

Figyelt kérdés
Egy kb 10 éves vagy idősebb kutyát? Miben másabb mint egy fiatal kutyust befogadni? Mik az előnyök és a hátrányok?

2020. aug. 1. 17:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%
Aki gyakorlott kutyás, annak. Nem fiatal állat már nemigen alakul, illetve kevesebb eséllyel. Előny, hátrány? Az vegyen ki kutyát, aki megszerette. Az alapján kéne dönteni.
2020. aug. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Előny: nyugodt, kiszámítható természet, valószínűleg kis mozgasigény. Végre (talán először az életben) van saját gazdája, szerető otthona, nem a menhelyen fog meghalni.

Hátrány: idősebb korban betegesebbek lehetnek, de ez nem 100%

2020. aug. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Előny: nyugodtabb, nem olyan izgága. Hátrány: nem nagyon tud már változni ha sok a beidegződése, betegesebb... Képzelj el egy embert aki nyugdíjas. Valószínűleg nem fog össze-vissza rágni mindent, megfontoltabb, ha Melletted biztonságban érzi magát ezt nagyon tudja éreztet szavak nélkül is, szinte érzed a levegőben, hogy jó hogy van neki egy biztos otthona öregkorára. Nem tudom máshogy leírni, egy olyan nyugodtság érzés leng körül ilyenkor.
2020. aug. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Hátrány még: kialakul a kötődés köztetek, és rossz látni ahogy hamarosan kezd leépülni...
2020. aug. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Amit az utolsó írt fiatal állatnál is be fog következni,csak nem olyan hamar.
2020. aug. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja,és csak úgy az örökbefogadás mellett érvnek: 2 életet is megmentesz vele 😊
2020. aug. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%
5-ös: persze, hacsak nem 'hegylakó' kutyát fogunk ki... :) Öreg kutyának már lehet, hogy fájnak az izületei, kikoptak, fogprobémák, emésztés stb mint egy nyugdijasnál ugye... Minden gond hamarabb jelentkezik. Talán több türelem és megértés kell egy öreg kutyához....
2020. aug. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Az öreg kutyusok örökbefogadása mellett szól hogy megadhatod nekik az igaz otthont és családot amiben korábban nem volt részük így szebbé téve az időszakot mielőtt eltávoznak az élők sorából.
2020. aug. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
8-as: erről próbáltam írni (3-as komment): ez az érzés ami ilyenkor a 'levegőben van', körbelengi, az öreg kutyáknál van ez a hála-szerű megmagyarázhatatlan érzés....
2020. aug. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
93%
9-es: igen,ismerem ezt az érzést/légkört. Nekem is volt egy kutyusom akit egy út széléről mentettem meg,a testvérei mind halottak voltak. Egész életében lehetett érezni a háláját,és hogy mennyire szeretett. Nála nyugodtabb,és kedvesebb kutyussal még nem találkoztam. 19 évig volt velem,tavaly kellett meghoznom a döntést hogy ne szenvedjen tovább. De még az utolsó perceiben is simogattam és éreztem hogy tudja hogy ott vagyok neki 😭.
2020. aug. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!