Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy idősebb kutyát érdemes...

Egy idősebb kutyát érdemes örökbefogadni menhelyről?

Figyelt kérdés
Egy kb 10 éves vagy idősebb kutyát? Miben másabb mint egy fiatal kutyust befogadni? Mik az előnyök és a hátrányok?

2020. aug. 1. 17:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
8-assal egyetértek. Megszépítheted az idős éveit.
2020. aug. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
10-es, édes Istenem,nekem ugyan egy éves a mentett kutyám, de ettől a pillanattól félek a legjobban, mert az biztos, hogy abba én is bele fogok halni...
2020. aug. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
26%
Előny és hátrány? Egy élőlényről beszélsz. Ezeket ha nem tudod magadtól, ne tarts állatot, nincs meg hozzá az alapvető ítélőképességed.
2020. aug. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért az öreg kutya hátrányai közt az is benne van, bár nem írták, hogy nem biztos, hogy el tud fogadni már gazdànak. Nagyon számít a múltja, hogy mikor mi történt vele és mennyi ideig. “Kiábrándult” is lehet. Persze lehet a másik véglet is, de ez is. Érdemes mindenképp ismerkedni vele előtte és megnézni.

És igen, a bajai. Igen a fiatal kutya is eljut majd ide, meg menhelyes kutyákat amúgy is többnyire hordani kell orvoshoz az elején, mert ezer baja van...de az idös kutyának még inkább. Biztos, hogy több tízezret kell költened rá. Viszont nem nagyon kell futtatnod, nem nagyon játszik már, általában elég a séta nekik. De hosszabb kirándulás már azért necces. Én nem így tenném fel a kérdést, hogy “érdemes-e” örökbe fogadni, hanem ez a saját élethelyzetedtől és lehetőségeidtől függ. Ezt te tudod eldöntetni, hogy mond anyagilag, mind mentálisan neked belefér-e. Mert amúgy egy általános választ kaphatsz itt:igen érdemes. örökbefogadni mindig érdemes, mert egyik állat sem érdemli meg, hogy ott kelljen élnie.

2020. aug. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
A 12-es válaszolónak: én is féltem tőle,nagyon nehéz volt meghozni a döntést is,de jobb volt neki hogy már nem szenvedett tovább. Igazából örülök neki hogy kiskutyus korától velem volt és számíthattunk egymásra. Egy kicsit könyebb feldolgozni ha arra gondolsz hogy ha van menyország ott biztosan találkoztok majd (nem vagyok vallásos,de ez ad egy kis megnyugvást).
2020. aug. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
21%

"érdemes örökbefogadni menhelyről?"

Ha így teszd fel a kérdést, sem idősebb, sem pedig fiatal kutyát nem érdemes örökbefogadnod.

2020. aug. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Én tavaj örökbefogadtam egy 5 éves kutyust és nagyon hálás a mai napig és nagyon szeretem és láttam egy történetet ahol a kutya 10 évig bántalmazva volt és utána megszépítették az állatmentők az utolsó evét és nagyon meghatott. Elgondolkoztam azon hogy jó lenne ha egy kutyus utolsó éveit megszépíthetem. Viszont ott van az is hogy utána nehéz lenne elengedni. Kicsit dilemmáztam a dolgon de végül úgy döntöttem hogy belevágok és magamhoz fogadok egy idős kutyust csak elötte még pár dolgot be kell szerezném és meg kell néznem hogy a a közelbe egy menhelyen van e idős kutyus.
2020. aug. 1. 21:23
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Szép gesztus részedről... Remélem találsz egy kutyát akinek megszépited az életét!
2020. aug. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

#17 Mivel 10 éves kutyát fogadtam örökbe, megszólítva érzem magam. És rögtön raknék is rád egy féket, mert egy tömény, idealizált nyáltenger, amit ide leírtál. Magadat meg a kutyádat szívatod vele, ha nem tudod reálisan látni a helyzetet.


- Azt, hogy a kutya hálás, felejtsük már el. A HÁLA az rengeteg embernek túl összetett fogalom, akkor mégis mit vársz egy állattól?!

- Ne légy önző! Nem csak neked kell kijönnöd az új kutyával, hanem a már meglévő kutyádnak is. Normálisabb helyeken nem véletlenül elvárás, hogy hozzad a saját kutyádat is és ismerkedjenek helyben. De te magad is le tudod szűkíteni a kört, ha belegondolsz abba, hogy milyen temperamentumú kutyákkal lóg együtt szívesen a kutyád.

- Attól, hogy idős, még van személyisége. Az idős ember hasonlat nem rossz: biztos, hogy ismersz olyat, aki egész nap ül a padon és morog (régen minden jobb volt, ezek a mai fiatalok stb.) meg olyat is, aki pörög, nyugdíjas klubba jár, élvezi az életet.

- Ne szépítsük, ritka, ha egy idősebb kutyának nincs valamilyen egészségügyi problémája. Aztán lehet, hogy elvan havi párszáz forintos kezeléssel és némi odafigyeléssel, de az is lehet, hogy intenzívebb/drágább kezelést igényel.

- Az, hogy mennyire nevelhető, rengeteg mindentől függ: mennyire mélyen rögzült az adott viselkedési minta, milyen a kutya temperamentuma, fizikai, mentális állapota, mennyire tud koncentrálni (nyilván, ha sosem foglalkoztak a tanításával, kevésbé, de feljebb lehet tornászni) illetve hogy mennyire kompetens a gazdi, aki oktatja.

- A csöpögős leírásokból annyi stimmel, hogy az idős kutyáknak tényleg kevesebb a mozgásigénye, kevésbé akarják megváltani a világot. Hogy mennyire, az egyedfüggő. Én azt tapasztalom többkutyás ismerősöknél, hogy egy idősebb, kisebb mozgásigényű, lassabb kutyával nehezebben oldják meg az életüket: pl. türelmetlenek, vagy többször marad egyedül a kutya otthon stb. Amikor elkezdett lassulni a kutyám, az általában nagyon figyelmes barátaimra is folyamatosan rá kellett szólnom, hogy várjanak már meg. Aztán az lett a vége, hogy olyan helyre mentünk inkább, ahol gond nélkül le tudtunk ülni, akár együtt (pl. kávézó) akár úgy, hogy ők mentek egy kört, mi meg nézelődtünk (pl. terepen).

- Ha ezek alapján az idősebb kutya nem pálya neked, akkor is van még egy csomó esélytelen: fekete, nagy, nem cuki stb.

2020. aug. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Igyekszem mindenhol megtalálni az arany középutat.

Közepes méretű (15-25kg), középkorú (4-8 éves), kutyust kerestem és találtam is.

2022. júl. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!