Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más kutyája is produkál ilyen...

Más kutyája is produkál ilyen allergiás tüneteket? Ez a vitamin beválhat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem rég volt egy kérdésem abban is említettem, hogy nem rég volt ivartalanítva a shetlandi juhászom, de allergiás volt az altatás egyik komponensére, és bedagadt szerencsétlennek a kis feje kb a 4x-szeresere. Kapott szteroidot, meg antihisztamint, el is múlt egyből a duzzanat. (már otthonról fordultunk amúgy vissza az orvoshoz, 20perc leforgasa alatt duzzadt a feje fel akkorara)

Azóta voltunk 2x már kontrollon, és nem tudják megmondani, mire allergiás. 4 hatóanyag egyébként ami lehetséges, ezt fel is írtuk, de nincs olyan vizsgálat ami ezt kideríthetné.

Most sajnos elkezdett kitüremkedni a kukija mellett a nyirokcsomo, vissza is vittem hogy most mivan, olyan szépen gyógyult...

Es fogalma sincs az orvosnak. Adott antibiotikumot, és azzal búcsúztatott hogy biztos valamire reagál a nyirokcsomó, és fogalma nincs mi lehet ez, miért történik, orvosilag megfejthetetlen a kutyám. De az biztos hogy az antibiotikum segíteni fog, remélhetőleg, mert az én kutyámnál semmi se biztos. Lehet ez is allergia.

Ezt egyébként a rendelő leges legjobb orvosa mondta, aki 120%-ig megbízható, és tényleg nagyon jó orvos, külföldön is sikeres orvos volt.

Amúgy duzzanat nem fáj neki, nyomasra se.


Most már tényleg nem tudom mire allergias, a hétköznapokban egyáltalán nem allergiás semmire.. Pl étel allergiája nincsen, se pollen és ilyesmi.


Van akinek a kutyája ilyen furcsán allergiás?

És ez az étrend kiegészítő, segíthetne rajta?


[link]


"erősíti az immunrendszert

javít az emésztési panaszokon

csökkentheti az allergiás tüneteket

megelőzheti a rákot"


Illetve még úgy hallottam, hogy a barf étrend is segíthet az allergian, most Acana Grassland-tápot eszik.


Amúgy tudom hogy valamilyen gyógyszerre vagy altató anyagra allergiás, nyilván a hétköznapokban erre nem kell figyelnem de ha bármilyen balesete, vagy bármi lesz, és kell altatni vagy bódítani, vagy bármilyen gyógyszert beadni neki akkor nem tudhatom hogy fog reagalni. :(


Hogy lehet ezt kideríteni?? Tényleg nincs erre vizsgálat?



2020. aug. 1. 20:08
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Mit eszik a kutya? Tapot? Nem etrendkieg kell,hanem rendes etel. Akkor terj at barfra es minden baj elmulik. A sok vegyszer felhalmozodott a nyirokcsomoban.


Grat az orvosodnak. Ilyen nem erdemel penzt. Nincs szaktudasa.

2020. aug. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én kutyám a Propofol-ban lévő szójalecitinre allergiás nagy valószínűség szerit. A propofol az az altatószer, amit az embereknél is használnak, és még csak könyvben sem olvasott bármelyik állatorvos allergiáról erre az altatószerre. Sőtt, rokonom aki gyerek altatóorvos és sok tíz éve dolgozik ezzel az anyaggal, csak nagy szemekkel pislogott rám amikor meséltem, hogy 4x dagadt tőle a kutya.

Biztos hogy a Propofol a ludas, 2 kemikáliát kapott összesen mert nagyon gyorsan reagált (mert mindkettő intravénás szer), a másikat pedig kipróbáltuk utána (elengedhetetlen volt a műtéthez, amit meg kellett rajta csinálni, egy nagyon erős érzéstelenítőről van szó, neki meg ortopédiai műtéte volt). Ez a kérdésedre is a válasz, úgy lehet kideríteni, hogy beadják neki az 1. szert, és várnak. Ha semmi baja, a következőt...


Ez már 3 éve derült ki kb, akkor is és azóta is BARFozunk. Semmi másra nem allergiás, mindaddig amíg nem ezzel van altatva, semmi baja nem lesz. Jah, szóját is tud enni probléma nélkül (edzéshez virslit használok, éppen amit veszek, rendszeresen van olyan, ami szójás), szóval csak az a gond, ha közvetlenül vénásan kapja. Persze lehet hogy nem a hordozószerre van a gond hanem magára a hatóanyagra, de ez már soha nem fog kiderülni.


A megoldás az, hogy ha altatni kell a kutyát, mindig oda viszem ahol ismerik a kórtörténetet, és nem kap Propofolt. Szerencsére azóta ez csak 1x fordult elő, az meg tervezett műtét volt.

2020. aug. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!