Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3-4 éves kisgyerek mellé...

3-4 éves kisgyerek mellé milyen kutya a legjobb?

Figyelt kérdés

Még csak másfél éves a fiam, de majd később szeretnék egy kutyust, hogy együtt nőjenek fel.

Olyan közepes termetűre gondoltam, nem túl hosszú szőrűre, és ha esetleg még a házat is őrzi vagy jelez az sem gond:)

Mik a tapasztalatok? Milyen kutyátok van kisgyereketek mellett?


2010. aug. 4. 10:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
én kuvasz mellett nőttem fel, nagyon imádtam és ő is engem, viszont a gyerek mellé labradort vettünk. imádja a gyerekeket, állandóan körülötte van, figyeli, alázkodik neki, nem ugrál rá, nem harap, semmi. árad belőle a nyugalom. vele egy baj van, nem jó házőrző, de rögtön ugat, ha valami nem stimm. de mindenkivel barátkozik. nővéreméknél a gyerekek mellett beagli van. nagyon okos, imádja a gyerekeket, de ő sem valami jó házőrző. de szerintem teljesen mindegy valamilyen szempontból,hogy milyen fajta a kutya. a lényeg, hogy együtt nőjenek fel. akkor nem lehet gond. például szomszédéknál egy bertnáthegyi van, ő már fél éves volt, mikor a 4 éves gyerek mellé elvitték. nagyon összeszoktak, nagyon szeretik egymást. de nálunk a labrador nagyon bevált! és hihetetlen milyen okos!
2010. aug. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%
Szia. Szerintem ne nagy testüt mert azok általában nehézsúlyúak és nem kellemes ha egy 50kg kutyus ráugrik a kisgyerekre. Így jó hogy közepes termetüre gondoltál. Szerintem terriert ne mert nagyon aktív és sok mozgásigényt igényelnek. Inkább valami nyugodt kiskutya lenne a megoldás. Sharpei, tacskó, bulldog. Ezek olyan nyugisabb kutyusok és minimális ápolást igényel a szőrük.
2010. aug. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

agressziómentes, békés fajta. amúgy bármilyet választassz, ha a gyereket nem tanítod meg szigorúan mit nem szabad tennie a kutyával és ha egyedül hagyod a kutyával akár fél percre is, akkor mindegy milyet, megtörténik a baj. Ismerettségi körömben volt golden retriever ami arcon harapta a gyereket mert egyedül hagyták egy pillanatra és a gyerek nem volt megnevelve, tipikus mai nevelésű, mindent szabad, vagy a szülő azt mondja nem szabad és rá se hederítve mégis megteszi, hát ez lett a vége.

És mindenki azt mondja hogy de én soha egy pillanatra se fogom egyedül hagyni...de fogja, megtörténik.

2010. aug. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Ha pulit vagy pumit veszel, az mindkét célra jó. Imádja a gyerekeket, mindig óvja a veszélytől, terelgeti, mint egy állatot. Jó házőrző is egyben.

Én egy pumi mellett nőttem fel. Minden álmom volt, hogy kapjak egy pulit vagy pumit. (= Ő volt a legjobb barátom.

Kiskutya volt, mikor kaptam, és szuka. Együtt nőttünk fel, jó kis kötelék volt közöttünk. Ha sírtam, odajött és vigasztalt.

Nagyon szép dolog, hogy szeretnél egy kutyát a fiad mellé. =)

Amikor meghalt a kutyám, nagyon rossz volt, tehát ha nem kaptam volna új kutyust, bele betegedtem volna.

Nagyon jó házőrző volt ez a kutyus. Nem volt még kerítésünk, kapunk, ő szabadon mászkált udvaron, de ki nem ment az udvarról... jelezte, ha gond volt.


15/L

2010. aug. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Igazság szerint én azt gondolom, hogy kisgyermek mellé csak akkor érdemes kutyát venni ha még nem bízzuk rá a kutya gondozását (ajándékba adni neki és hogy "megtanuljon felelőséget vállalni" nem jó ötlet)

Ha csak azt szeretnénk, hogy hozzászokjon az állatokhoz és szeresse őket akkor én egy viszonylag nyugodt kutyát ajánlok mint a labrador. Közepesen nagy termetű de ennek ellenére lakásba is tökéletes, ráadásul rövid szőrű. Nyugodt és imádja a gyerekeket.

2010. aug. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Szerintem meg, éppen hogy ne kis testűt. A kis testűek kevésbé nyugodtak, nem tűrik olyan jól a gyerekeket.


Egy nagyobb kutyus, nyugodtabb, és jobban viseli ha kis gyerekek nyűzzák.


Persze, akár mekkora is lesz, gyereket és kutyát nem szabad egyedül hagyni.


De hogy egy fajtát is mondjak, mondjuk a boxer? Elég nagy, és játékos, nem agresszív, remekül el van kis gyerekekkel, és remek házőrző.

2010. aug. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Magyar vizsla! 3 éves koromban kaptam. Elválaszthatatlanok voltunk! Egy hónapja meghalt. Csak az az egy vígasztalt, hogy már nem fáj semmije, és hogy a férje, és a hús vér lánya a mi kutyánk
2010. aug. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Én is a Vizslára gondoltam :)

Nekünk most az van és imádom. Nagyon aranyos és értelmes kutya. Ha nekem egyszer lesz gyerekem akkor tuti, hogy Vizslát veszek :D

13/L

2010. aug. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 T Bogi ***** válasza:
51%

Nekünk skót juhászunk van,én 11 vagyok kiskorom óta ilyen van nem bánt hűséges szép aranyos mindenre betanítható eszes mamám egyszer elesett és ott volt bajnok a kutyánkat így hívják és segített neki felkelni szerintem skót juhászt,

lehet hogy drága de megéri

2010. aug. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
fekete orosz terrier
2010. aug. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!