Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám megfolytott egy kis...

A kutyám megfolytott egy kis kutyát a kertben... Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy 2 éves németjuhászom van, és a mai nap beszökött egy kisebb termetű kutya az udvarunkba.Az esetnél nem voltam ott. Szerintem egy fél óra telhetett el, amikor utoljára kint voltam nála, és amikor friss vizet mentem neki adni, akkor láttam meg a kutyát holtan. A kutya valószínűleg a kerítésen mászott be, a kutya meg ha lehet úgy mondani, védte az otthonát. Semmi információt nem találtam a nyakörvén. A kutya emberekkel barátságos, és az állatokkal sincs nagyobb baja. Nem tudom mi a teendő ilyenkor, de a kutyámtól nem akarok megválni..

2020. aug. 6. 19:33
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%

hát...sokat nem tudsz tenni.


ásó, kapa, esetleg nagyharang..

2020. aug. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
97%

Semmi.

Temesd el jó mélyre a másik kutyát tisztelettel, és felejtsd el az esetet.

2020. aug. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
35%
Gyorsan elásni vagy kidobni a megdöglött kutyát + megtanulni helyesen írni! ;)
2020. aug. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
76%
A leírtak alapján kutyád csak a kötelességét végezte. Emiatt ne büntesd.
2020. aug. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
78%
Földet rá
2020. aug. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
96%
Saját kertedbe bekerült idegen állatért nem vagy felelős. A jogszabály szerint 1./ gyakorlatilag minden közterületen kötelező a póráz a kutyára (nagyon kevés kivétel létezik); 2./ mindenkinek kötelessége arról gondoskodni, hogy állata idegen ingatlanra ne tudjon bemenni. Hivatalos út: megkeresed az állatorvost, olvas chippet, jelzi az adatbázisban, hogy a kutya elpusztult és ennyi.
2020. aug. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
6%

En megkeresnem a masik kutya gazdajat es visszaadnam a "kutyajat". Persze nem te vagy a felelos ... kerten belul meg ilyenek ... kozben mindenki tudha, hogy DE!!!


Az a szerencsetlen kutya valakinek hianyzik ... a te kutyad pedig egy gyilkos, kar ezen szepiteni.


Nekem KAJom van ... megsem olhet meg senkit ... sem joggal, sem joftalanul ... en erre probalom nevelni.


Szoval szerintem keresd mef a masik gazdit, biztos hianyzik a kutyaja.

2020. aug. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
63%
gondolom értesítené a kutya családját , erre senki nem gondol?
2020. aug. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
88%

#7 mert mi az ő felelőssége a dologban?

A kiskutya persze kár hogy elpusztult, meg tény, hogy a gazdája szomorú lehet, de a kérdező az utolsó, aki hibáztatható.

2020. aug. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
18%

Mellesleg eleg elmebeteg kutyad lehet, ha nekimegy ennyire egy kisebb allatnak. Ez nem normalis, ez neveletlenseg.

Persze lehet buszke a gazdi, de valojaban ez a kutya rossz kutya!

Jog szerint persze semmi feleloseged ... emberileg viszont semmit nem er a kutyad.

2020. aug. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!