Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám megfolytott egy kis...

A kutyám megfolytott egy kis kutyát a kertben... Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy 2 éves németjuhászom van, és a mai nap beszökött egy kisebb termetű kutya az udvarunkba.Az esetnél nem voltam ott. Szerintem egy fél óra telhetett el, amikor utoljára kint voltam nála, és amikor friss vizet mentem neki adni, akkor láttam meg a kutyát holtan. A kutya valószínűleg a kerítésen mászott be, a kutya meg ha lehet úgy mondani, védte az otthonát. Semmi információt nem találtam a nyakörvén. A kutya emberekkel barátságos, és az állatokkal sincs nagyobb baja. Nem tudom mi a teendő ilyenkor, de a kutyámtól nem akarok megválni..

2020. aug. 6. 19:33
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
84%

Temesd el és felejtsd el. Ahogy mondtak, jogilag nem vagy hibás de a gazda biztos dühös lenne rád. Holott inkább az ő hibája hogy 1.elszokott a kutyája. 2.beszokott máshova.

A német juhászt sem lehet feltétlenül hibáztatni, nem voltunk ott, nem tudhatjuk hogy nem e a másik támadott először.

2020. aug. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
52%
Hàt előszőr is tanulj meg helyesen írni. Màsodszor nèzd meg a kerítést és csinàld meg, hogy ne juthasson be màs kutya. Harmadszor alapesetben én is a becsületes meg gerinces út híve vagyok, de itt most egyetértek azokkal a vàlaszolókkal, akik most azt mondjàk, h temesd el és pont. Negyedszer: nem normàlis viszont, h a kutyàd megölte. Értem, h területvédés...stb de akkor sem normális. Értem, h nem akarsz megvàlni tőle, de nem ártana ezzel foglalkozni. Mindenki érdekében.
2020. aug. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, hogy megölte.


Egy felnőtt németjuhásztól van szó. Nem tudjuk a kutyák nemét, és nem tudjuk, mi történt.


Ha két ivaros kanról beszelünk, akkor ez így van a nagykönyvben megírva. Mutass nekem egy kan dingót/aranysakált/farkast, aki a területére tévedő kant nem gyilkolja le? Elmondom, hogy ilyen nincs, mert akkor legyilkolja a másik kan őt. Ezek a természet törvényei (tudod, jelölés, almozás, pisi/kaki elkaparás, ezek mind mind a konkurencia szamára jelzik a terület határát. Mondhatjuk úgy, belépni tilos táblák :)).


Vagy, ha még ivartalanok is, ellenkező neműek, akkor sem tudjuk a szitut. Korukat, habitusukat. Honnan tudod, hogy a kóbor kutya nem akart beleenni a kajájába? Nem akart-e beleinni a vizébe? Nem találtak-e egy csontot az udvaron, amin összekaptak?

Nehogymá, olyannyira elkorcsosult a az emberi gondolkodás, hogy egy munkáját végző kutya viselkedése abnormálisnak számítson. Őrizte a házat, méghozzà nagyon is jól!

2020. aug. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Normál esetben csak el kellett volna kergetnie a területről. Nem hiszem, jogy a kisebb termetű eb akkora veszély volt, hogy meg kellett ölnie. Akikkel 23-as példàlózott, azok vadon élő àllatok, nincsenek se háziasítva se tanítva se szocializálva. Manapság az emberrel együtt élő àllatokat kell és lehet is. Igen helyes, hogy védte a területèt, az nem, amilyen módon tette.
2020. aug. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

De honnan tudod, hogy nem csak elkergetni akarta eleinte? Honnan tudod, hogy nem a kóbor támadott-e először?


Nem tudjuk a részleteket, így nem lehet ítélkezni a területét védő kutya felett.

2020. aug. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!