Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen veszélyei lehetnek egy...

Milyen veszélyei lehetnek egy szuka ivartalanításának? (ha vannak veszélyei)

Figyelt kérdés
Mennyi idősen a legajánlatosabb elvégezni ezt a műtétet?
2010. aug. 4. 13:16
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
minimális műtéti kockázat az altatás miatt, mint minden műtétnél....és minél előbb ajánlott...amúgy elég rutinműtét, kb, mint az embernél a mandula kivétele
2010. aug. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Ezt olvasd el:

[link]


Egy Angliában és Amerikában is dolgozó magyar orvos írta. Előnyök, hátrányok, optimális időpont. A legösszeszedettebb hétköznapi nyelven íródott cikk a témában.

2010. aug. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
13%

Szia!

Fél órás műtét az egész. Az első tüzelést érdemes megvárni h nehogy megbolonduljon a kutya, de 8 éves kora előtt mindenképpen érdemes elvégeztetni.

2010. aug. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
81%
utolsó .. picit talán olvas utánna annak a témának amihez válaszokat füzöl ... nem bolondul meg mert ivarérés elött ivartalanítva lesz, sőt .. megmarad játékosnak, könnyebben kezelhetőnek
2010. aug. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
3%

fiatal korban.

a kutya könnyebben altatható, és kevesebb műtéti szövődmény lehet.

egy ivartalanított, kiskutya nélküli szuka valószínűleg rövidebb ideig él, és hajlamosabb lesz az egészségügyi problémákra, célszerű legalább egyszer pároztatni előtte :)

2010. aug. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjuk már ezt a "különben megbolondul a kutya" dolgot, mert én boldondulok meg mindjárt...de azok akik ilyenekt mondanak még mindig a 21. században, azok viszont biztos h meg vannak bolondulva.

Egy kutya sem fog megbolondulni attól, ha nem szül vagy ha első tüzelés előtt ivartalanítják...és még a kuvasz, rottweiler és a komondor sem - minden ellenkező híreszteléssel ellentétben. Semmilyen biológiai magyarázata nincs...sőt a természet pont az ellenkezőjét bizonyítja: csak meg kell nézni a farkasok párzási szokásait és szaporodásbiológiájukat.

2010. aug. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
82%

kedves ám annál tudatlanabb 13.42: ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna....de mivel ezt nem tetted meg...

Inkább ajánlom figyelmedbe a második válaszoló által belinkelt honlapnak az alapos áttanulmányozását.


De a lényeg tömören, röviden:

Az ivartalanítással rengeteg betegségtől meg lehet kívmélni a kutyát (gennyes méhgyulladás -> nincs méhe ami begyulladjon, különböző rákos (emlő, méh stb.) megbetegedések -> mivel leáll a "nagybani" hormontermelés és ezeknek a betegségeknek a kialakulása nagyban függ a hormonszinttől) -> éppen ezért tovább élnek az ivartalanított kutyák (szukák, kanok egyaránt!)

2010. aug. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
49%
miért én vagyok a tudatlan? nem én irtam hogy megbolondul a kutya ...
2010. aug. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Azért vagy tudatlan, mert ilyeneket írsz:

"egy ivartalanított, kiskutya nélküli szuka valószínűleg rövidebb ideig él, és hajlamosabb lesz az egészségügyi problémákra, célszerű legalább egyszer pároztatni előtte"


(a megbolondul rész valóban nem neked szól hanem a 13.33-as válaszolónak - ám ott nem is írtam időpontot tehát nem értem, h miért vetted magadra)

2010. aug. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
ja, bocs .. én az elötte lévő 13:42 vagyok ... csak nem értettem miért irtam volna hülyeésget
2010. aug. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!