Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valamilyen hiánya lehet a...

Valamilyen hiánya lehet a kutyának ha megeszi a saját kakiját?

Figyelt kérdés

Két és fél hónapos, 11 napja van nálam. Eddig nem csinált ilyet, a mai napon viszont kétszer is elkezdte enni a saját végtermékét :/

Csak Select Gold száraztápot kap, mondták a menhelyen hogy eddig is ezt kapta ott, és csak ezzel etessem.


2020. aug. 9. 23:00
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Ha már megszokta nálatok, téged, a környezetet, magabiztosan mozog, stb, akkor válthatsz fokozatosan egy jobb minőségű tápra is akár, de egyébként ez általában viselkedési probléma, szóval mindenképp határozottan tiltsd a kakievést :) Kutyasuliban volt egy kutya, aki nagyon ette nem csak a sajátját, más kutyájét is, nem hitte el az oktatónak, hogy ez viselkedési dolog, csináltatott vérképet, bélsárcitológiát, átnézette a kutya egész emésztőrendszerét szinte, kiderült, hogy makk egészséges és mégis az oktatónak volt igaza.

Szóval szerintem emiatt egyből ne aggódj, válthatsz jobb minőségű tápra, de ettől függetlenül ne hagyd neki, idővel le fog róla szokni.


Nem volt esetleg olyan, hogy szobatisztaságra nevelés közben belenyomtátok az orrát, leszidtátok, amiért olyan helyre piszkított, ahová nem kéne? Kölyköknél gyakori reakció erre, hogy elkerülje a szidást inkább megpróbálja eltüntetni a bizonyítékot. Tehát a nem megfelelő helyre ürítést ne tiltsd még neki, csak jutalmazd ha jó helyre sikerült, viszont az evésről tiltsd le.

Remélem nagy vonalakban érthető volt, kezd késő lenni :D

2020. aug. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az árából ítélve azt hittem, a Select Gold jó minőségű :D

Nem nyomtam bele az orrát soha, letettem egy kutyapelenkát, az első két napban fele-fele arányban piszkított a pelenkára és a parkettára, aztán magától elkezdett kizárólag a pelenkára menni.

2020. aug. 9. 23:17
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Na, csak rosszul fogalmaztam :D

Teljesen jó a select gold is, mondjuk nekem ebben az árkategóriában inkább a platinum, bár abból meg csirkés a junior, szóval fene tudja, én azt azért szeretem annyira, mert hidegen sajtolt :) De amúgy meg teljesen jó az a táp, persze mindig van még jobb, talán az acana és az orijen a felső határ, de ha hosszútávon is beválik ez, akkor felesleges lenne váltani. Én tényleg csak azért írtam, hogy válthatsz is akár, ha megszokta a helyét nálatok, de szerintem a kakievés miatt nem a táp a felelős, hanem csak egy kezdődő rossz szokás, ami időben elkapva hamar meg fog szűnni, szóval, hogy nem tartom valószínűnek, hogy a tápváltás, vitaminhiány kivizsgálása indokolt lenne, mert ez általában viselkedésbeli dolog.

A pelenkáról amúgy megoszlanak a vélemények, nekem az első kutyámnál úgy bevált, mint a nagykönyvben, szépen fokozatosan kiszoktattuk vele az utcára úgy, hogy mindig kicsit közelebb húztuk az ajtóhoz, végül felvettük és utána az ajtónál jelezte, ha ki kellett mennie, a második kutyám meg miszlikbe aprította meg becipelte a helyére pisisen, kakisan, szóval nála gyorsan elfelejtettük. Egyébként azért szokták ellenezni, mert hogy a kutya nem tud különbséget tenni pelenka és szőnyeg, stb. között és ezzel arra tanítjuk, hogy bent is nyugodtan végezheti a dolgát. De mondom, szerintem ez is olyan, ami valakinél beválik, valakinél meg őrült módon megnehezíti a szobatisztaságra való nevelést, neked kell eldöntened, hogy mersz-e kísérletezni vele, megéri-e a mostani kényelmet az ha esetleg! csak később tudjátok valódi szobatisztaságra nevelni, meg amúgy nem is ez volt a kérdés... :D

A kérdésre válaszolva akkor, tiltsd a kakievést, vitaminhiányra meg akkor kezdj inkább gyanakodni ha fénytelen, rosszabb minőségű lesz a szőre, száraz a bőre, kevésbé lesz pörgős, aktív, ezek sokkal korábban jelentkező, egyértelműbb jelek, mint a kakievés. Ettől függetlenül adhatsz majd bizonyos kiegészítőket (kutya béres csepp, immunovet és társainak sok értelme nincs, inkább valami természetesebbet), lazacolajat, zöldkagylót, most sokan dicsérik a cbd olajat is. Meg ha megnyugtat, akkor nézethetsz egy vérképet is, 8-10ezer ft., ha megéri neked, hogy megnyugtasson a doki.

Szóval nagyjából ennyi, tényleg bízom benne, hogy valami érthetőt sikerült írnom :D

2020. aug. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon hasznos volt! :)
2020. aug. 9. 23:52
 5/6 anonim válasza:
63%
A mi kutyusunk is csinált ilyet mikor kölyök volt.Aztán egyik napról a másikra abbahagyta.Ismerősüknél is ugyanez volt.Annyit lehet csinálni hogy vécézés után rögtön felkapod és elviszed onnan jó messzire majd felszeded a kakit
2020. aug. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért mert ezt látta "otthon". Ezt általában kinövik.
2020. aug. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!