Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első saját kutyának vehetek...

Első saját kutyának vehetek kuvaszt?

Figyelt kérdés

Voltak kutyáink, sőt kuvasz is, bár arra már nem emlékszem.

Nagyon-nagyon tetszik, hatalmas kutya, a célra is megfelel.

Eddig németjuhászt szerettem volna, de nem kuvasz kell. Természetesen kerítésbe, nem láncon fogom tartani.


2018. febr. 16. 15:00
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Nem tartom buta kutyának.

A buta kutya az, mikor a szomszéd tacskója kijött az útra, utánam jött és szétharapta a bokámat.

Ha a területét védi nem buta kutya, hiába mondják nekem is.

2018. febr. 16. 15:02
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Első kutyának nem hinném, hogy egy kuvasz lenne az ideális. Persze ez leginkább tőled függ és ugye itt gyakori kérdéseken senki sem fog megismerni, hogy neked megfelelő- e kezdésnek a kuvasz. Így látatlanban azt mondanám, hogy inkább nem.
2018. febr. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? A környezetedben eddig volt kutyák közül volt, amelyikkel te jártál kutyaiskolába?
2018. febr. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

25 éves vagyok. Legalább 6 kutyám volt

Nem jártam velük kutyaiskolába.

De nem hinném, hogy életem végéig várnom kellene.

2018. febr. 16. 15:39
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, külön költöztél. Első kutyának kuvaszt inkább ne, hiába volt otthon nálatok már kuvaszotok.

Ha mégis ezt a fajtát választod, akkor készülj fel rá, hogy rengeteg törődést, időt, energiát igényel. Milyen kerítésbe akarod tartani? Kennelre gondolsz?

Még jó, hogy nem láncon akarod tartani... Inkább még ne legyen kutyád, fel kéne nőni hozzá. Tudom, miről beszélek, nem oltani akarlak.

2018. febr. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Javítok: legyen kutyád, ha szeretnél, de ne kuvasz.
2018. febr. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én mindenkit lebeszélnék a pásztorkutyákról, akinek nincsen elegendő kutyás tapasztalata.

Mi a célod vele egyébként? Írtad a kérdésedben, hogy megfelel a célodnak.

2018. febr. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A szukánk kifejezetten szelíd kutyus volt, de régen volt, alig emlékszem.

Egy hegyes helyen lakunk, elzárt, házat őriz. Kertben lenne, nem kennelbe zárnam.

Én nem félek, nem kezelhetetlenebb, mint a németjuhász. Nekem azt se volt szívem soha láncra kötni, főleg nem egy ilyet.

Sokan utaljáknezt a fajtát, ennyi erővel 60 éves koromig is várhatnék vele, akkor is első kutya lenne. Illetve hiszem, hogy van elég időm és energiám hozzá.

Csakis szukát szeretnék.

2018. febr. 16. 17:27
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Most valószínűleg lepontoznak, de muszáj leírnom. Engem is le akartak beszélni minden erővel arról, hogy második kutyának egy kistestű bolognese után egy japánnal induljak. Már kettő is van. A lényeg szerintem, hogy teljesen biztos legyél a dolgodban. Ha tudod mire van szüksége, milyen nevelési módszerekre és az életed biztos hosszú távon olyan lesz, hogy meg tudod neki adni a foglalkozást, akkor vágj bele. Ahogy elnézem, neked nincsenek kétségeid efelől, szóval szerintem belevághatsz. Az én japán kutyáimmal is meggyűlt a bajom, de ezzel jár, ezt tudtam is előre. Semmi gond velük, még szagra sem mennek mellőlem sehová. Sok sikert a kutyushoz és kitartást! :)
2018. febr. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Nem ismerem ezt a fajtát, de szerintem, (kizárólag SZERINTEM) ha viszed rendszeresen sétálni és szeretet adsz neki, nem lesz semmi baj... Bár ezt nem szakértő szemmel mondom, csak én így gondolom...
2018. febr. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!