Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell megfelelő kiképzőt...

Hogyan kell megfelelő kiképzőt választani?

Figyelt kérdés

A kutyám problémás, kezdeti ismerkedésnél félelmi aggresszivitást mutat, ha viszont rájön hogy a másik kutya nem akarja bántani, akkor nagyon barátságos és játékos. Sajnos nagyon rá van pörögve más kutyákra. Elmenni el tudunk mellettük, de az ismerkedés nagyon problémás, pedig igényelné. Végre lesz lehetőségem kiképzőt hívni, hogy végre normális élete legyen, azonban félek hogy a nem megfelelő kiképző csak rontana a helyzeten, mert a kutyám kissé nehéz eset. Makacs, de megfelelő irányítással együttműködő is tud lenni.

Hogyan tudom kiszűrni ki lenne a jó és mi van ha ront a kutyám viselkedésén?


2020. aug. 10. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

En a 4.oktatoban talaltam meg a megfelelo embert ... addig csak azt hittem, hogy jo uton jarunk.

Honnan fogod eszrevenni? Abbol, hogy jol mukodik majd a kutyad, vagy mindig meg lesz magyarazva, hogy miert nem.

Mi van ha elrontjak a kutyat? Nalunk a jo oktato azt mondta: "akkor majd lebontunk mindent es ujraepitjuk"

2020. aug. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
En kifogtan egy hozzaerto oktatot,aki direkt problemas kutyat akart nevelni a terapias nyugodtsagu kutyambol. 2 alkalom utan kirugtam. Utana honapokba telt ujratanitani a dolgokat a kutyamnak,amit elotte mar tudott. Semelyik baratom nem talalt hozzaerto kikepzot. Mindnel vmi kokler jart teljesen eredmenytelenul.
2020. aug. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez eléggé aggaszt. Egyszer mi is voltunk kutyakiképzőnél, de olyan feladatokat adott amiket átlag ember az utcán nem tud elvégezni, bár nem is használtak. Akkor abbahagytuk, sajnos nem volt más a környéken. Most viszont költözünk és reménykedem, hogy találok valakit aki segíteni tud, de a kutyám tényleg nem egy egyszerű eset, elég speciálisan kell hozzáállni. Esetleg az segít ha megkérdezem foglalkozott-e már bizonyos fajtákkal? Vagy kamuzna úgyis?
2020. aug. 10. 23:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is 4 kiképzőnél jártam 2 év alatt, mire megtaláltam a megfelelőt, de szerintem nem lehetetlen, csak én is nagyon kezdő voltam, idő volt, mire meg tudtam fogalmazni azokat a szempontokat, amik nekem elengedhetetlenek voltak az eredményes munkához.

Jelen esetben szerintem az alábbi kritériumokra kellene figyelni:

1. A kiképzőnek legyen kifejezetten viselkedés terápiához kapcsolódó végzettsége, a sima OKJ-s kutyakiképzőnél ez sokkal speciálisabb ismereteket igényel és ebben az esetben inkább erre lenne szükség. Persze a papír önmagában még sokat nem ér, előfordulhat, hogy valaki végzettség nélkül is remekül ért a kutyákhoz, de ez a ritkább eset, papír nélkül nagyobb valószínűséggel fogsz ki egy kóklert.

2. Legyen szocializációt segítő kutyája. Aki komolyabban foglalkozik viselkedésterápiával az képez kifejezetten arra kutyát, hogy jól tudjon kommunikálni más kutyákkal, ezzel segítve a problémás kutya szociális fejlődését. Nem mellesleg aki ki tud képezni egy ilyen kutyát az kellően érti a kutyák reakcióit ahhoz, hogy a tiédet is tudja kezelni, ráadásul egy kifejezetten erre képzett kutyával könnyebb is lesz a tiédet szocializálni a többi kutyával, mert az nagyon tisztán, egyértelműen kommunikál a fajtatársaival, hiszen erre tanítva van és így nem is csak az ember tanítja a te kutyádat, hanem a másik kutya is.

3. Legyen valamilyen engedelmes sportban (IGP, obedience) kiemelkedő eredménye. Ez szintén hasznos lesz számotokra, hiszen azt is meg kell tanulnod, hogy hogyan tudod maximális kontroll alatt tartani a kutyád ingergazdag környezetben, ennek pedig a megfelelő engedelmes képzés az alapja. Tisztelem és elismerem azokat is, akik mondjuk agility vagy terelő versenyeken érnek el nagy, nemzetközi sikereket, de azért eléggé más egy munkavonalas bordert felkészíteni ezekre a versenyekre, mint az, amire a te kutyádnak szüksége lenne.


Szóval semmiképp se elégedj meg azzal, hogy "foglalkozott már x fajtával" várd el tőle a professzionalizmust, hiszen maximum arra a szintre tud titeket is felkészíteni, amit már ő is elért, azt pedig, hogy kamuzik-e könnyen ki lehet szűrni azzal, hogy kérsz referenciákat, egy tényleg jó kiképzőnek kell lennie már kész referencia munkájának (lényegében ez annyi, hogy be tudja mutatni, hogy honnan indult és hova jutott az ő útmutatásával képzett kutya).

Ha budapesti vagy környékbeli vagy Arató Pétert ajánlom, ő mindhárom kritériumnak megfelel, vagy a népszigeti kutyasuliban is komoly szinten foglalkoznak viselkedésterápiával, bár őket csak netről ismerem. A lényeg, hogy ne elégedj meg középszerű oktatóval, egyébként egész sok profi kiképző is van Magyarországon, csak szánj időt a felkutatásukra.

2020. aug. 11. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nem Magyarországon lakom, de hálás vagyok a válaszokért.
2020. aug. 11. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!