Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki vagyok borulva, valaki?

Ki vagyok borulva, valaki?

Figyelt kérdés
Van egy mudi kutyám, akinek hatalmas busa szőre volt egészen eddig. A nagy meleg miatt odaadtam egy kozmetikusnak, hogy ritkítsa ki a szőrét, de nagyon el lett rontva. Hol szinte semmi szőre nincs, hol meg van az eredeti méret. Nem kiritkította, hanem foltokban, megnyírta. Úgy el lett rontva a szőre, hogy csak na. A síró görcs kerülget. Vissza fog nőni a szőre? Ha igen mennyi idő múlva? Nagyon remélem minél hamarabb.

2020. aug. 11. 04:10
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
De ritkítást vártam, nem azt hogy teljesen elbassza a kutyám rőrét, hogy úgy nézzen ki mint aki rühes.
2020. aug. 11. 04:21
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Vidd el másik kozmetikushoz aki kijavítja.
2020. aug. 11. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Mindenképpen vidd el másik kozmetikushoz. Olyanhoz, akit ajánlanak. Sajnos sokan 0 tudással is megszerzik a papírt. De vannak jó szakemberek, akik tudnak segíteni.
2020. aug. 11. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem hiszem hogy kitépték volna a szőrét, úgyhogy valószínűleg ki fog nőlni... Azt megjósolni, hogy mennyi idő múlva...? Mi otthon nyírjuk a mi kutyánk, ha kutyakozmetikába vinném, előtt körbekérdeznék ismerősöket ki hová vitte, tapasztalatok stb. Ide ne vidd többet, de kérdezz utána mielőtt máshoz viszed... Kitartást!
2020. aug. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 vantel ***** válasza:
21%
Kutyakozmetikus, az meg mire jó?
2020. aug. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
Nyilván vissza fog nőni ezt te is tudod. Tragédia nem történt, a kutya nem szenved szóval felesleges sírni is stresszelni. Vagy elviszed máshoz aki kijavítja, vagy megvárod míg visszanő
2020. aug. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
40%
Vissza fog nőni, vidd el egy másikhoz, aki letolja teljesen a szőrét, akkor legalább egyenletesen nő vissza.
2020. aug. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

Egészséges Mudit nem nyíratuk, soha. Csak ha betegség miatt elkerülhetetlen. Hetente egyszer sürű kefével az elhalt szőrszálakat el kell távolítani és ezzel a szőrápolás levan tudva. A szőr hosszúsága a télre nagyjából helyrejön, de a jellegzetes sűrű, hullámos mudi bunda valószinűleg csak a tavaszi vedlés után fog teljesen helyrejönni.

Hagyd így, másik kozmetkus sem tud vele mit kezdeni, csak roszabb lesz.

2020. aug. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%
Most nézem, hogy ritkításra vitted. Gondolom a kozmetikus nekiállt a trimmelőollóval mint rendesen. Ilyenkor csomókban jön ki a szőre a mudinak. Ha a nagy meleg miatt esetleg elkezdett vedleni is, akkor még jól is jártál, ugyanis vedléskor trimmelőollóval simán meglehet kopasztani egy mudit.
2020. aug. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%
A mudinak nem kell ritkitani a szőrét egyébként , védi a melegtől (is). Furcsa is , hogy a kozmetikus nekiállt .. én is el szoktam vinni néha, de csak a hasánál lelógó hosszú szőröket fazonírozza kicsit, meg a mancsain.Szerintem mostmár ne vidd máshova, majd vissza ő neki.
2020. aug. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!