Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fresco barf "táp" megéri az...

Fresco barf "táp" megéri az árát? Aki etetett már vele, annak bevált?

Figyelt kérdés

Azért írtam idézőjelesen a tápot, mert ugyan barfnak hirdetik magukat, de a barfosok szerint meg ez is ugyanúgy táp, mint a többi hidegen sajtolt, viszont azokhoz képest meg elég drága, sőt még egy nagyon változatosan, nagyon drágának számító húsokból összeállított barf étrendhez képest is.

Mi barfozunk, nagyon változatosan eszik, nyulat, szarvast, fürjet, kacsát, libát, lazacot, jó drága kiegészítőkkel, de még így is sokkal jobban kijövünk mintha frescot vennék, bár az adagolásnál azt nem teljesen értem, hogy "Fele akkora napi mennyiség, mint amit szuperprémium száraztápból evett a kutya/ Negyed akkora mennyiséget, mint amit fagyasztott nyers húsból/menüből evett a kutya." Leginkább azért mert nálunk barfnál nagyon nem mindegy, hogy milyen húsból kap, 20-30dkg-os eltérések is vannak, attól függően, hogy mennyire zsíros vagy mennyire erős a csontos, pl ha kacsacombból is ugyanakkora mennyiséget adnék, mint a szarvasból, akkor már gurulna a kutya, de tegyük fel, hogy napi 600gr-ot eszik mindennel együtt, ez nekünk kb. napi 500ft. Szuperprémium tápból anno napi 250gr-ot evett, ezek alapján ki is jön nagyjából, hogy a frescoból napi 125gr kéne a kutyának, ami szerintem egy 22kg-os kutyának borzasztóan kevés. Oké, hogy minden szükséges tápanyag benne van, de ennyi kajával szerintem üres lenne a gyomra. Ráadásul az nekünk a fresco majdnem 10.000/kg-os árával majdnem dupla annyira jönne ki, annyit meg csak az, hogy nem kell porciózni meg fagyasztgatni nekem nem igazán ér meg.


Ezért lennék kíváncsi arra, hogy ennek van-e bármi más előnye a barffal, szuperprémium tápokkal szemben, ami indokolttá teszi ezt az árat?



2020. aug. 11. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
A lustasagot fizeted meg....
2020. aug. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szóval jól sejtettem, hogy tényleg csak a kényelemre mennek rá. Kár :( azért kíváncsi lettem volna tapasztalatra, hátha valakinek látványosan szebb, izmosabb lett tőle a kutyája vagy valami. Igazából én azért gondolkoztam el rajta, mert hiába barfozunk már egy éve, hiába nem volt még ebből soha probléma a csontostól még mindig félek, annyi mindent olvasni, melyik kutyának milyen "biztonsággal adható" csont hol szakította fel a beleit... Szóval ezt biztonságosabbnak gondoltam volna.
2020. aug. 11. 22:48
 3/4 anonim ***** válasza:
83%
Nem muszáj csontot adni neki. Adhatsz tojáshéjport + kávéfát rágásra.
2020. aug. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekünk bevált, napi 2-3 kicsi kaki volt De csak a nyulas. Marhástól megy a hasa szóval azt majd eladom . Energikus volt a kutya.

De sajnos nekem havi 38 ezerre jönne ki. 17 kgos kutyának,mellette van egy kistestűm is. Nekem nem fér ennyi bele sajnos anyagilag. Kistestű kutyát jobban megéri vele etetni.

Én is 125 grammot számoltam neki :D Nem fogyott ennyitől,bár csak 1 zacskóval etettem meg vele.


Mi is Barfozunk, darált csontosat adok,mert sajnos egybe nem annyira akarja emészteni a csontosat,nem rág úgy ahogy kéne.csontdarabokat kakált és hányt akkor nem voltam éppen nyugodt.


Egyébként csontliszt is van meg a tojáshéj por.Hátránya,hogy több hús,meg belsőség szükséges hozzá.


Meg vannak kész menük farkaskonyhás vaisto menü ami ilyen tégla lapokban van ahhoz sem kell csontos,mert tartalmazza. Max akkor ha laza a kaki gondolom.


Mi még csak kb 1 hónapja barfozunk. Én még ilyen menüt nem mertem bevállalni.

De ha már etettem vele több féle husit akkor szerintem bevállalom,mert nem kell annyit a porciózással bajlódni.


Fresco szuper találmány egyébként, napokat számolgattam,hogy lehet olcsón megúszni vele. Nekem is kényelmesebb lett volna :D


Sajnos szívok ezzel a henteshez,boltba járással porciózással stb.. de ez van.


Tápokkal annyit szívtam már...

2020. aug. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!