Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aggódom a kislányomért. Több...

Aggódom a kislányomért. Több helyen írták és itt is említettétek már, hogy kezelhetetlen, irgalmatlanul nehezen tanítható, veszélyes fajta tapasztalatlanoknak a japán akita. Hozzájuk pedig egy brit tenyésztőtől ez került. Többi lent?

Figyelt kérdés

Már évek óta szemezett a fajtával, beszélt is ottani tenyésztőkkel, viszonylag sokáig is várt rá, míg egyet kaphatott; ő valóban ezt a fajtát szerette volna. Gyengébbek kedvéért: nem véletlenül került hozzá, hosszas felkészülés előzte meg.


De!


Huszonéves kora ellenére nem igazán rendelkezik elegendően sok tapasztalattal, eddig csupán egy áldott lelkületű, tanulékony, játékos leonbergije volt.


Sem pásztor, sem őrző-védő ebekkel nincs tapasztalata.


Különösebben domináns gazdinak sem tartom őt.


A kérdés az: valóban olyan nehezen tanítható, valóban rendkívül nehéz természetű, szinte "első" kutyás embernek tényleg semmilyen körülmények közt nem ajánlható fajta a japán akita?


Kutyaovi, kutyaiskola mellett sem? Tényleg kínszenvedés lesz neki az akita mellett az élete? Minden elveszett?



2020. aug. 12. 23:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
49%
6-os, egy szülő számára a gyereke mindig a kislánya/kisfia marad. Mindegy, hogy az a gyerek 10 éves, vagy 30, esetleg 50. Ha szülő lennél, megértenéd.
2020. aug. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

#8

“Sőt szívósabb, egészségesebb volt.”


Azért mert amelyik nem bírta az nem bírta. Elpusztult a körülmények miatt lévén jobb híján állatorvos max akkor látta amikor a tehenek/bárányok/disznók stb miatt ment házhoz és elsétált a kutya mellett. Ma már jobb helyeken azért legalább (pár)évente oltatják a kutyákat. Így nyilván azok tudtak szaporodni amelyikek bírták a körülményeket. Majd a kölykeik közül is a legszívósabbak szaporodtak tovább. Tulajdonképpen kemény szelekció hatott az ilyen helyeket élő kutyákra. Tehát igen, szívósabbak, egészségesebbek voltak de meg volt ennek a nem épp leányálomba illő oka.

2020. aug. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm tizenegyes!!


Már attól féltem nekem kell leírom azt, amit hála az Úrnak, Te helyettem megtettél!


Fel sem tudom fogni milyen emberek lehetnek az előtted válaszolók, hogy még csak fel sem merült bennük, aminek magától értetődően értelemszerűnek kellett volna lennie...


Végre valaki, aki emberhez méltóan érez/gondolkodik, és nem akad fenn egyetlen szón.


Köszönöm, hogy mindenkit jogosan helyre tettél!

2020. aug. 13. 09:00
 14/18 anonim ***** válasza:
45%

"egy szülő számára a gyereke mindig a kislánya/kisfia marad. Mindegy, hogy az a gyerek 10 éves, vagy 30, esetleg 50. Ha szülő lennél, megértenéd."


ÖSzintén szólva ez nem igaz, értelmes emberek el tudják fogadni, és fel tudják fogni, hogy a gyerekük felnött, nem kisfiú/kislány! Nekem eszembe sem jutna így beszélni a gyerekeimröl (mind a 4 felnött!), már kb 14-16 évesen sem neveztem öket így! Akkor fiú/lány, ma vagy a neve vagy a fiam/lányom!

2020. aug. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Ha viszont utolsó elfogadnád, hogy millió és millió ember él nem csupán a planétán, hanem az országban, sőt az országhatáron túl is sok a magyar, akkor már régen magadtól tudnád, ezáltal nem is lenne számodra kérdés, hogy hála a magasságos Istennek, különbözőek vagyunk.


Különböző már csak az is, ahogy más tájegységeken máshogy beszéljük ugyanazt a nyelvet, mások a szokások, más a neveltetés. Ugyanaz, mégis más sok minden.


Attól, hogy te egy valamihez szoktál hozzá, más helyeken, más emberek máshogy gondolkodnak, más módon cselekednek. És ez éppen emiatt szép!


Persze lehet nekem könnyű, mert engem megtanítottak.

2020. aug. 13. 09:35
 16/18 anonim ***** válasza:
86%

Igazából tudatosság kérdése. Fel kell készülnie, hogy egy erősen domináns kutyája lesz akit erős kézzel kell nevelni, de nem erőszakosan, hanem következetesen. Ha ezzel együtt is bevállalja akkor megfelelő oktatóval szépen együtt lehet élni az Akitával. A gondok ott kezdődnek, ha ölelgetni való mackónak tekintik, és cuki muki, nem tiltunk neki semmit, mert akkor lesz egy tiszteletet nem ismerő, alapvetően agresszivitásra is hajlamos domináns kutya ami mind az idegenekre mind a gazdájára veszélyt fog jelenteni.

PL.: egyik kutyasulis tag Akitás, előtte csak Angol Buldogjai voltak. Pontosan tudta mire vállalkozik. A kutya első évében heti 2x jöttek kutyasuliba, + kutyaovi. Tehát minimum heti 3 foglalkozás. A felnőtt Akitája jól nevelt, kezelhető kutya lett, DE sohasem lesz az engedelmességi gyakorlatok mintaképe. Nem jár velünk bemutatózni, se gyerekes kutyás egyesületi programokra, mert a kutya arra NEM alkalmas.

Mindezek ismeretében egy 20 éves felnőtt NŐ el kell tudja dönteni mit akar. Aggódni lehet, és tanácsokkal ellátni, de a döntés úgy is az övé.

2020. aug. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem a kislányod elköltözött tőled jó messze a brittekhez. Ott él, dolgozik és ott vett magának egy akitát. Szerintem tök jól megfogja ő oldani ezt is. Nemolyan gyámoltalan kislány már mint amilyennek te látod, felnőtt. Ezvan, ilyen az élet, keress magadnak valami hobbit aminek nincs köze hozzá, mert ha így folytatod mégkevesebbet fog hazalátogatni a "távolság" miatt.
2020. aug. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is 22 éves voltam, amikor vettem az akitámat, novemberben lesz 2 éves. Nagyon intelligens, velem szemben odaadó kutya, de hihetetlenül akaratos, az azonos nemű nagytestű kutyákat nem szereti, és nagyon sokszor töri hülyeségeken a fejét.

Ugyanakkor ha megfelelően felkészül rá a gazda, akkor nem lehetetlen kezelni. Én 3.5 hónapos korától kezdve vittem heti 2x kutyaoviba, majd suliba, a haladó tanfolyam után pedig járunk klubfoglalkozásokra, agilityre, heti 2-3x canicrossozunk, heti 1x túrázunk is, plusz engedelmes feladatokat gyakorlunk. Sosem lesz olyan a természete, mint egy border collie-nak, hiszen teljesen másra tenyésztették ki, de megfelelő foglalkozás és mozgatás mellett nagyon jó kutyák.

2020. aug. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!