Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezelhetetlen, agresszív...

Kezelhetetlen, agresszív kutya? Eddig 2x harapott. A menhely nem akarja.

Figyelt kérdés

Befogadott keverék kutya. A gyerekekre, felnőttekre es minden mas allatra is támad.

A menhelyen azt mondtak kijön a gyerekekkel, más állatokkal ami nem volt igaz.

Szerettük volna vissza vinni a menhelyre, de csak a szájhuzogatas ment, hogy ez a kutya nem kell senkinek stb. Hat nekünk nem. A szerződésben benne van, hogy vissza veszik... De mégsem. Mit tehetek?



2019. aug. 5. 14:55
 1/10 anonim válasza:
23%
Altatás
2019. aug. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

Igen,altatás.Vagy,ha egy kicsit is szeretitek azt a kutyát,kell nektek akkor trénert érdemes megpróbálni.


Ellenkező esetben feljelenthetitek a menhelyet.Szerződésetek van rá,hogy vissza veszik a kutyát ha nektek valamilyen oknál fogva nem kell.

Agresszív kutyát adtak kézbe.


Vagy sintértelep.

2019. aug. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%

1., Elolvastatni a szerződést a menhellyel

2., Ha még van annyi energia bennetek, egy kiképzőnek megmutatni, lehet, hogy triviális probléma (bárcsak)

3., Sintér, állatorvos


Az agresszív kutya nagyon nem játék, különösen, ha gyerek is van! Sajnos a menhely hozzáállása annyiból (de csak ebből a szempontból) megérthető, hogy folyamatos túlterheléssel mennek, ennek ellenére vállalták, hogy a kutyát visszaveszik, akkor írásban tájékoztatni őket, hogy a kutyát nem tudjátok tovább ellátni. Ha vissza veszik, halleluja, ha nem, akkor más megoldás. Én nem vacakolnék e-mail, vagy személyes megjelenés (a kutyával együtt). Vagy vegyék át a kutyát, vagy írják alá, hogy nem teszik. Ha nem tették, akkor lehet menni "az illatosra".

Sajnos keménynek hangzik, de ti vállaltátok, hogy a menhelynek adjátok vissza a kutyát, a menhely vállalta, hogy visszafogadja. Ha a menhely nem teszi meg a részét, akkor arról legyen papír.

Ismétlem: Az agresszív kutya nem játék, életveszély! Egy egészen mini öleb is képes megölni egy embert (igen ez szélsőséges eset, de egy ujjat jóízűen elropogtat)

2019. aug. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Kikötitek a menhely elé kora reggel, amikor még nincs ott senki, akkor nem tudnak leállni kötekedni veletek. Feljelenteni úgy sem fognak, mert a szerződés miatt bukó.


Alternatív lehetőség: Kerestek másik menhelyet, sintértelepet, ahol beveszik. Gondolom az nincs benne a szerződésben, hogy nem adhatjátok le máshol.

2019. aug. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
9%

Melyik menhely?

Mióta van nálatok a kutya, mennyi idős? Ivartalanítva van? Mit tudtok az előéletéről, egészségi állapotáról?


Nekem is volt meglepetés eleinte a kutyámmal, amire az előélete magyarázat, de velem nem kekeckedtek, kaptam tanácsot a fajtamentéstől, ahonnan a kutya jött, még egy tréner telefonszámát is megadták, szükség esetére (nem kellett végül), nem húzogatták a szájukat arra az eshetőségre, ha esetleg nem javult volna a helyzet, persze örültek neki, amikor sikerült pozitív irányba terelni a dolgokat és erről tájékoztattam őket. Nem egyformák ezek a szervezetek, de jó volna tudni a kérdéseimre a választ, mert azokból azért lehet következtetni, hogy mekkora a baj.

2019. aug. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22%
"Gondolom az nincs benne a szerződésben, hogy nem adhatjátok le máshol." - Ha ők is a sablon szerződést kötötték, akkor benne van, hogy probléma esetén a kutyát oda vigyék vissza, ahonnan hozták, és nem adhatják tovább másnak. Ez a menhely most nem szeretné visszavenni a kutyát, ezzel ők szerződést szegnek, de ha a kérdező csak úgy továbbadja másnak, akkor viszont a kérdező is szerződést szeg, és akkor kezdődhet egy végeérhetetlen huzavona, amiből nem biztos, hogy ki tudják magyarázni magukat, és nem biztos, hogy tudják bizonyítani, hogy a menhely szegte meg a szerződést először azzal, hogy nem akarták visszavenni a kutyát, nem éri meg.
2019. aug. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha benne van, akkor a mondatom első fele érvényes: kikötik a menhely elé. Így nem szegnek szerződést, hiszen oda viszik vissza, ahonnan hozták. Nem tudom mi ez a nagy lepontozásos hullám, de akár tetszik akár nem, még ez a legjobb és leghumánosabb megoldás. A menhely eleve a saját szerződését szegi meg azzal, hogy nem akarja visszavenni. Az egyetlen szóba jöhető megoldás akkor az, hogy szélnek eresztik (nem megoldás, mert közveszélyt teremt + szerződést szeg a gazda) vagy otthagyják a menhely előtt kikötve... Tudtok jobbat?
2019. aug. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7%
Ha a kérdező válaszol, kiderül, van-e jobb megoldás, és mi lehet az. Van olyan, hogy nem való valakinek az adott kutya, de más esetek is lehetnek. Kevés az információ. Azt is jó volna tudni, milyen fajtáról, illetve milyen fajták keverékéről van szó.
2019. aug. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
20%

Azért az furcsa, hogy nem tűnt fel a kutyával való ismerkedéskor, hogy mindenkivel agresszív.

El tudom képzelni, hogy vmi spec rigolya nem derül ki előre (tyúklopás, fóbia tárgyaktól, mozdulatoktól, szökősség), olyan is van, hogy az addig megadó kutya a biztonság hatására kipróbálja a dominanciát más kutyákkal, olyan is, hogy a rohangászó, sikító gyerekek zavarják.

Azért a menhelyek is tudják, hogy njncs értelme ilyen kutyát gyerekes családnak adni.

De hogy lett hirtelen abszolút mindenkire agresszív? Vagy nem foglalkoznak vele vagy vmi nagy hiba történt a nevelésében.

Így vagy úgy, a menhelynek vissza kellene venni, ha ennyire nincs összeillés...

2019. aug. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Én nem véletlenül kérdeztem vissza, és jó volna, ha válaszolna a kérdező.

Nekem is mentettem van, engem egyből elfogadott, jött volna velem egyből haza. Aztán miután hozzám került és a szüleim először jöttek látogatóba, amióta nálam volt a kutya, hát ők nem voltak azonnal ilyen szimpatikusak neki, ugatott, morgott rájuk, le kellett fogni és el kellett zárni, hogy ne legyen baj. De összeszoktak idővel, ma már puszipajtások, csak hát ez nem derült ki azonnal, hogy ő ilyen kis morcos is tud lenni, lehet, hogy a szüleimen volt valami szag, ami valami rosszra emlékeztette a kutyámat és ezért reagált így akoriban, nem tudom, a menhely sem ilyennek ismerte a kutyát, nem sokat tudtak mondani az előéletéről, mert úgy került hozzájuk, hogy beszökött valakihez és tőle került tovább, szóval erről nem is tudtak tájékoztatni.

Szóval jó volna, ha a kérdező kicsit több infót osztana meg velünk, mert akkor lehetne következtetni, hogy mi lehet a gyökere ennek a viselkedésnek, lehet idegrendszeri probléma, ami nem orvosolható egyszerű neveléssel, lehet rossz előélet miatti maradvány, amit megfelelő foglalkozással meg lehet szüntetni, lehet félrenevelés eredménye. Aztán a fajta sem mindegy, miket hordoz, mert vannak, akiket már kölyökként erősebben kell fogni, mert könnyen átveszik az irányítást, és vannak, akiket egy kevésbé hozzáértő is át tud nevelni szakértő iránymutatásával.

Mondjuk az is érdekelne, miért pont erre a kutyára esett a választás.

2019. aug. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!