Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hétvégén érkezik hozzánk a...

Hétvégén érkezik hozzánk a kiskutyánk. Melyek az első "feladatok" amikkel kezdenünk kell?

Figyelt kérdés

Nagy az öröm, végre lesz kutyánk, azonban nem tudom milyen feladataink lesznek az első időkben. 9 hetesen hozzuk el, oltásai vannak, chippel rendelkezik. Ugyanolyan tápot vettünk, mint amit a tenyésztőnél is eszik, van már háza, játékai.

Igazából nem tudom, hogy ilyenkor egyből vinni kell az állatorvoshoz? Vegyünk már most pórázt is, hogy szoktassuk?

Igazából mindenféle tanácsnak örülnék, ami hasznos lehet az első időkben.


2020. aug. 13. 12:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%

Ha a tenyésztőnél megvoltak a szükséges oltások, vizsgálatok nem szükséges azonnal orvoshoz vinni. Inkább a ti házatokat szokja.

Ha más táphoz akarjátok szoktatni, érdemes várni egy hetet.

Először a nyakörvhöz szoktassátok hozzá, pórázhoz csak utána.

Az első hetet arra kell szentelni, hogy megtanulja a szabályokat. Hová mehet, hová nem mehet, mit rághat, mit nem, hol végezheti a dolgát. Minél gyakrabban vigyétek ki (a legjobb, ha óránként) sétálni, hogy megszokja, hogy kint kell elvégezni a dolgát.

Az első, amit meg kell tanítani neki, hogy ha a nevét mondjátok nézzen rátok.

Konkrétan milyen kérdéseid vannak? Szívesen segítek bármilyen kérdésben (tanítás, táp, kullancsok, stb).

2020. aug. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%

Amig nincsenek meg a kotelezo oltasai a veszettseg ellenivel bezarolag, addih nem nagyon szokas meg kivinni az eletbe, hiszen barmikor es barmit elkaphat.


Orvoshoz eleinte nagyjabol 2 hetente menni kell.


Eleinte nem sok dolgod van ... mutasd meg neki az uj kornyeztetet, gondoskodj rola, jatszatok sokat es mar most probald meg lefektetni a szabalyokat, hogy mit szabad es mit nem.


Komolyan meg ne neveld, hiszen nem fogekony a buksija ... de az alap elvarasokat mar sulykolni kell (ne harapjon durvan, ne kiabaljon allandoan, ne tartson mindent jateknak).


Majd ha mar kimehet az utcara, akkor jon a szobatisztasagra szoktatas ... de ez meg a jovo zeneje ... ilyenkor mar erdemes kutyaoviba is vinni, hogy idejeben szocializalodjon a kornyezetehez.

2020. aug. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Most nincs nagyon konkrét kérdésem, csak szeretnék előre felkészülni, mert ha már itt lesz a kutyánk, biztosan egy csomó kérdésem lesz.

Ami biztos, hogy kinti kutya lesz (bár szerintem a gyerekek néha beengedik majd, ha mi nem látjuk). És lesz neki egy kiscica társa is.

2020. aug. 13. 13:13
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

1. vagyok:


Először is, ha kinti kutya lesz, akkor különösen fontos a kullancsok elleni védelem. Nekünk a csepegtetős verziók válltak be leginkább, de ha teljesen biztosra akartok menni, akkor a csepegtetős + tabletta kombót ajánlom. Én tablettát csak akkor adok, ha tudom hogy különösen bozótos helyre megyünk sétálni. A VetIQ tabletta nekünk jól működött. Rácsepegtetősből a Preventol duo spot-on cseppeket használjuk. Nyakörvből rengeteget kipróbáltunk, de nekünk egy sem vált be. Lehet kapni ultrahangos riasztót is, arról nincs tapasztalatom, azonban az a bolhából ellen nem jó.


Féreghajtani hamarosan (10 és 12 hetesen) kell majd. Erről kérd ki az állatorvos tanácsát.


Jutalomfalatokat érdemes beszerezni. Az enyéim imádják a Real Nature Wilderness falatait. Amit kerüljetek, azok a fogtisztító falatok. Nagyon ártalmas az összetételük és nem is használnak. Én rágásra a kávéfát ajánlom, vagy ha különösen fogtisztításra való játékot akartok, akkor rücskös/tüskés felületű labdákat.


Az első parancsok, amit megtanítotok neki ne olyanok legyenek, hogy pacsi, hanem fontos dolgok. Figyelj, maradsz, gyere ide, ereszd, helyedre, nem, stb.


Egyébként milyen fajta lesz?

2020. aug. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%
Hát mondjuk nem 2 nappal az érkezte előtt kéne gondolkodni, hogy jaj mit is kéne tenni az első napokban ..
2020. aug. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
A tenyésztőt kellene kérdezned, arra van. Mivel ő a tenyésztő, nem egy példányt felnevelt már a fajtából. Nála jobban senki nem fogja tudni mit hogy kell, vagy hogy érdemes.
2020. aug. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

1. köszönöm a válaszokat. Golden retriever lesz.

Nem most kezdjük el, eddig neten olvasgattunk, könyvet is vettünk, de most konkrét tapasztalatokra, bevált dolgokra gondoltam, ami esetleg a szaklapokból kimaradt.

2020. aug. 13. 15:34
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

Vegyél egy macska bútort, és egy nagyméretű kutya fekhelyet.


Kiskutya, kiscica gyerekek mellett nem lesz udvaron.

2020. aug. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Elég akkor orvoshoz vinni, ha esedékes a következő oltása, azaz elméletileg 10 hetesen.

Viszont jobb lenne, ha kinti-benti kutyus lehetne. Ha kiscicát is visztek haza, őt mindenképp bent kell tartani egy ideig (míg meg nincsenek az oltásai, és nincs ivartalanítva).

2020. aug. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nyálazd át ennek az elejét:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLMssKIjsDxXl_ZXQgcHlE..


Viszont az alapvető feladatok tanításához inkább az ő módszerét ajánlom (kutatni kell a videók között, mert rendszertelenül van feltöltve):

https://www.youtube.com/c/RobertCabralDogs/videos


Nyilván ha viszed kutyaiskolába, akkor az ottani tréner módszerét kell követni, de kiegészítésül rengeteg minden elleshető ezekből a videókból (módszer, szemlélet mód egyaránt).

2020. aug. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!