Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 hét múlva lesz egy kiskutyán...

Annuka kérdése:

1 hét múlva lesz egy kiskutyánk! De hogy álljak neki? Ő az első kutyám

Figyelt kérdés
Sziasztok 1 hét múlva lesz egy kiskutyám! Még sosem volt kutyám. Bármit amit tudtok róla kérlek írjatok le! Nagyon sok segítség lenne! Köszönöm!!!!!!

2015. jún. 26. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:

ha első kutya, miért nem olvasol erről könyvet vagy keresel anyagot a neten?

itt boldog, boldogtalan írhat neked akármilyen hülyeséget

2015. jún. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyagiak:

Első út az orvoshoz. (egy 20-30 e ft lehet, ha nem kapott meg minden oltást, féreghajtást)

Keress három orvost:

*Egyet, akiben bízol

*Egyet, aki közel van

*Egyet, aki éjjel-nappal nyitva

(A 2 második a sürgős esetekre)


Egy etető és egy itató tálka

Egy pokróc (lehetőleg az előző helyéről) alvóhelynek. Ha igényesebb vagy, akkor kutyaágy, de azt inkább fogzás után


Kényelmes póráz, nyakörv. Legyen egy egyszerű kb 1,5 m-es sétáltató póráz (a flexo nem mindig jó), szájkosár.


Nézz meg több kutyaiskolát, kutyafuttatót, hogy képben légy. A kutyaiskola nem csak az "ül, áll, fekszik", hanem a szocializációt is szolgálja (különösen a póráz nélküli játék)


Készülj arra, hogy az első időben minél többet legyél vele, vidd el mindenhova magaddal (az első oltások után), hogy tudja, hogy mi az a vonat, busz, autó, metró (én még gumiszerelő műhelybe is vittem, mert útba esett és hangos volt) szokjon hozzá minél több zajhoz, szituhoz.


A városban (nagy tömeg) érdemes szájkosarat használni, mert nagyobb ívben kerülnek benneteket, ezt is meg kell szokja (eleinte nagyon fogja utálni)


Az etetésre nagyon figyelj oda, kapjon eleget, de ne hízzon el.


Tanítsd meg néhány játékra:

Ül, fekszik, áll, két lábra, hempereg

Hozd vissza

Ami eszedbe jut. Ha jól csinálod, a tanulás a kutyának nagy öröm. (Az enyémek épp reklamálják, hogy tanuljunk már valamit, a régi már unalmas)


Döntsd el, mit szeretnél tőle (kedvenc, segítő kutya, terület vagy személyvédő stb) ennek megfelelően bánj vele.


Ha kerti kutya lesz, egy a felnőtt méretének megfelelő kutyaház, nyárra tuti árnyék, esetleg pancsoló hely.

2015. jún. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Olvass utána addig is bőven a kölyöknevelésnek, kutyanevelésnek, nagyon sok mindent találsz erről a neten.

Milyen kutyusod lesz? Azt remélem tudod, hogy leghamarabb 8 hetesen hozhatod el.

Az első napokban hagyd, hogy szokja az új környezetet, de már ekkor elkezdődik a nevelése. Először a nevét tanulja, és hogy hívásra odajöjjön. Tanítsd arra is, hogy hol van a helye. Kezdd el pórázhoz szoktatni, először csak nyakörvhöz, majd ha azt már megszokta, lehet rátenni a pórázt is. A szobatisztaságot is tanulja, ehhez kb. 2 óránként vidd ki, evés-alvás után. Ha kint sikerül, dicsérgesd, ha bent piszkít, takaríts össze. Szidni nem szabad emiatt.

Alapvetően jutalmazással neveld, de ha olyat tesz, amit nem kéne (pl. harap téged), akkor állítsd le és határozottan szólj rá.

Próbálj kialakítani egy nagyjából fix napirendet, ugyanabban az időben legyenek az etetések, séták, így hamar megtanulja, mikor mire számíthat.

Menjetek el állatorvoshoz, ott folytassátok az oltási programját, egy általános vizsgálattal egybekötve. Ha szükséges, a doki ad féreghajtót és bolha-kullancs elleni szert is.

Röviden ezek a kezdeti időszak teendői.

2015. jún. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szakirodalom. Könyvek. Internet. Ismeretterjesztő filmek. Wikipédia és társai az adott fajtáról (ha keverék, akkor visszavonom).

Én annak idején miközben kampányoltam az első kutyámért 11 évesen, folyamatosan bújtam a fent felsorolt lehetőségeket. Rá 2 évre kaptam meg az első kutyámat, és még így is volt kivetnivaló a nevelésemben.

2015. jún. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen a kutyanevelés célja nem biorobot nevelése, hanem a kellemes és biztonságos együttélés biztosítása. Tökéletesen nevelt kutya nem létezik
2015. jún. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Olvastam már mindent csak kíváncsi voltam hogy aki már átélte mit tud javasolni! :)
2015. jún. 26. 11:11
 7/8 anonim ***** válasza:
Folyamatosan tanulni fogsz, akárhány kutyád lesz az életedben :) Tapasztalat. Nekem már volt pár, volt olyan is, akit a gondatlanságom miatt mérgeztek meg, és nem tudtam rajta segíteni. Most egy kaukázusim van, és ha tehetném, már máshogy csinálnám az ő nevelését is, pedig számomra tökéletes így ahogy van.
2015. jún. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Megvan a kutyus? :) Milyen fajta lett és mi lett a neve? Sok sikert neked a továbbiakban! :)
2015. júl. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!