Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hétvégén érkezik hozzánk a...

Hétvégén érkezik hozzánk a kiskutyánk. Melyek az első "feladatok" amikkel kezdenünk kell?

Figyelt kérdés

Nagy az öröm, végre lesz kutyánk, azonban nem tudom milyen feladataink lesznek az első időkben. 9 hetesen hozzuk el, oltásai vannak, chippel rendelkezik. Ugyanolyan tápot vettünk, mint amit a tenyésztőnél is eszik, van már háza, játékai.

Igazából nem tudom, hogy ilyenkor egyből vinni kell az állatorvoshoz? Vegyünk már most pórázt is, hogy szoktassuk?

Igazából mindenféle tanácsnak örülnék, ami hasznos lehet az első időkben.


2020. aug. 13. 12:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
66%

Szia!

Nekem 2 hete érkezett meg a kiskutyam, szívesen mesélek friss tapasztalatokról.

Amit szerintem mindenkepp vigyetek: nyakörv, egy játék, póráz, szállító box (kolyokkent hamarabb megszokják, és nem lesz belőle baj később). A nyakörvet tegyetek rá ott egyből? De lazábban, hogy érezze, és szokja.

Játékok terén szerintem egy plüss játék, amihez bújhat, és több rágós jatek. Nagyon ajánlom a KONG játékokat, nagyon leköti a kutyát.

Amit a tenyesztonel érdemes:

Az oltási könyvet mindenkepp kérd el, illetve kérdezd meg, milyen oltasai vannak, így te is tudni fogod, ha olyan helyre mentek (kutya iskola, tömegközlekedés stb).

A torzskonyvet is kérd el, illetve egy rongy, amin az alomtársai szaga van, sokat segít, hogy az első éjszakákon ne sírjon.

Ha kinti kutya lesz, szerintem szoktasd a kert egyik részére, hogy oda végezze a dolgát.

Az első napokban legyetek nagyon türelmesek, hiszen ő csak egy kiskutya, nem értheti egyből, mit szeretnétek tőle.

Állatorvoshoz egyből másnap vigyétek el, beszéljetek meg, mikor lesz a következő oltás, féreghajtás, mit ajanl bolha és kullancs ellen. Fontos még a szívférgesség ellen is védekezni, erre is kérdezz rá.

Én egyből vittem ki az utcára, igaz, nem olyan helyekre ahol sok kutya van. 3 hónapos koráig nagyon fontos a szocializáció, addig (és persze utána is) a kiskutya agya szinte szivacs. Ilyenkor nagyon könnyen megtanul dolgokat, ha jól tanítjátok.

Sok sikert, és sok boldog évet kívánok nektek!

2020. aug. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2020. aug. 16. 18:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!